Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450H vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450H та Apple M2 — два популярні процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: x86 від Intel та ARM від Apple. Обидва чипи вийшли у 2022 році, але M2 дебютував пізніше — у червні, тоді як i5-12450H з'явився в січні. Вони мають однаковий загальний рейтинг за нашими даними (55 vs 52), але суттєво відрізняються за характером навантажень. У цьому порівнянні ми проаналізуємо бенчмарки, енергоефективність та реальну продуктивність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 випереджає Intel Core i5 12450H у більшості тестів на однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2589 vs 2246) та у роботі з файлами (стиснення: 1130 MB/s проти 719 MB/s). Однак Intel демонструє кращу багатопотокову потужність у Cinebench R23 (9947 vs 8667) та Passmark (16981 vs 15547). Обидва процесори мають відмінну енергоефективність (100 балів), але M2 виграє за рахунок інтегрованої графіки (31 бал проти 29). Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у багатопотокових задачах — обирайте Intel, для енергоефективності та повсякденних завдань — Apple M2.

Основні відмінності

  • Apple M2 має вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 одноядерний — 2589 проти 2246 у Intel Core i5 12450H.
  • Intel Core i5 12450H перевершує M2 у багатоядерному Cinebench R23: 9947 проти 8667, що робить його кращим для ресурсомістких завдань.
  • У тесті стиснення файлів Apple M2 значно швидший: 1130 MB/s проти 719 MB/s у Intel.
  • Інтегрована графіка Apple M2 оцінюється вище (31 бал проти 29), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), але M2 демонструє вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1587 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 9947 8667

GeekBench v6

File compression 719.1 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 57.2 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 201.6 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 238.8 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 230.7 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 39.5 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 74.2 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 12.4 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2246 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 8489 10122

PassMark

Integer math 56.5 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 42.1 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 47M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 21.6M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 11.4 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 205.6 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 920 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 12.6B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3376 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 16981 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 6 червня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i5-12450H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,5 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 20x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Apple M2 GPU
Частота GPU 400 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 384 1024
TMUs 24 64
ROPs 12 32
Обчислювальні блоки 48 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,92 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 102,4 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 12450H чи Apple M2?

Intel Core i5 12450H має перевагу в багатоядерних тестах, що важливо для сучасних ігор, але Apple M2 виграє в одноядерній продуктивності. Однак обидва чипи мають інтегровану графіку, тому для серйозних ігор краще обирати ноутбук з дискретною відеокартою.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Apple M2 завдяки ARM-архітектурі споживає менше енергії при виконанні типових завдань, що забезпечує довший час автономної роботи.

Чи варто обирати Intel Core i5 12450H для відеомонтажу?

Для відеомонтажу важлива багатопотокова продуктивність, де Intel Core i5 12450H випереджає Apple M2 у Cinebench R23 (9947 проти 8667). Однак M2 краще справляється з рендерингом PDF та фото, тому вибір залежить від конкретного програмного забезпечення.

Який процесор швидше працює з веб-браузером?

Apple M2 показує вищу продуктивність у HTML 5 Browser тесті (235.3 pages/sec проти 201.6 pages/sec), тому він буде швидшим при роботі з важкими веб-сторінками та веб-додатками.

Який процесор краще підходить для програмування та компіляції коду?

Apple M2 значно швидший у компіляції Clang (80.4 Klines/sec проти 57.2 Klines/sec), що робить його кращим вибором для розробників, які працюють з C/C++ та іншими мовами, що компілюються.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.