Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs AMD Ryzen 3 8440U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX та AMD Ryzen 3 8440U — це два сучасні процесори для ноутбуків, які належать до різних архітектурних поколінь. Перший базується на платформі Alder Lake (2022 рік), другий — на новішій архітектурі AMD (2023 рік). Обидва чипи орієнтовані на продуктивні ноутбуки, проте мають різний баланс між багатопотоковою потужністю та енергоефективністю. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання.

Короткий висновок. Intel Core i5 12450HX демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність завдяки 8 ядрам (4 продуктивних + 4 ефективних) та підтримці Hyper-Threading, що робить його кращим вибором для відеомонтажу, 3D-рендерингу та інших ресурсоємних завдань. AMD Ryzen 3 8440U, хоч і має лише 4 ядра, виграє в одноядерних тестах та енергоефективності, що важливо для повсякденних завдань і автономності ноутбука. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність — обирайте i5-12450HX, для легких та енергоощадних сценаріїв — Ryzen 3 8440U.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 12450HX має 8 ядер (4P+4E) та 12 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 8440U — лише 4 ядра та 8 потоків, що дає Intel перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У тесті Cinebench R23 (багатоядерний) Intel набирає 10035 балів проти 9089 у AMD — різниця близько 10% на користь Intel.
  • AMD Ryzen 3 8440U випереджає Intel в одноядерних тестах: Geekbench 6 (одноядерний) — 2407 проти 2262, Passmark (одноядерний) — 3648 проти 3398.
  • Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), проте Ryzen 3 8440U використовує новішу архітектуру, що потенційно забезпечує кращу автономність у легких навантаженнях.
  • Intel Core i5 12450HX вийшов у травні 2022 року, а AMD Ryzen 3 8440U — у грудні 2023 року, що робить AMD свіжішим рішенням із сучаснішими технологіями.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 2407
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 6980

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 3648
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 12805
Integer math Немає даних 37.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 23 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 43M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 17.7M Strings/sec
Data encryption Немає даних 8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 146.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 685 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.1B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-12450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 740M

Процесор

Ядер 4 1
Потоковий 8 2
Частота 2,4 ГГц 3.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 3
Потоковий 4 6
Частота 1,8 ГГц 2.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц 3.3 ГГц
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 30x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 128 256
TMUs 8 16
ROPs 4 8
Обчислювальні блоки 16 4
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 128 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт AMD Ryzen 3 8440U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1610
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 9089

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 12450HX чи AMD Ryzen 3 8440U?

Intel Core i5 12450HX має перевагу в багатопотоковій продуктивності, що може бути корисним у сучасних іграх, які використовують багато ядер. Однак AMD Ryzen 3 8440U демонструє вищі одноядерні показники, що важливо для ігрової фізики та AI. В цілому, обидва процесори забезпечать комфортний геймплей у більшості ігор, але Intel може мати невелику перевагу в багатозадачних сценаріях.

Чи варто обирати AMD Ryzen 3 8440U через новішу архітектуру?

Так, новіша архітектура AMD (2023 рік) забезпечує кращу енергоефективність та підтримку сучасних інструкцій, що може бути важливо для автономності ноутбука та сумісності з новим ПЗ. Однак Intel Core i5 12450HX все ще залишається потужнішим у багатопотокових завданнях.

Який процесор краще справляється з відеомонтажем та 3D-рендерингом?

Intel Core i5 12450HX значно краще підходить для відеомонтажу та 3D-рендерингу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 10035 проти 9089). Більша кількість ядер і потоків дозволяє швидше обробляти відео та виконувати складні обчислення.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), що свідчить про їхню збалансованість. Однак AMD Ryzen 3 8440U використовує новіший техпроцес та архітектуру, що в реальних умовах може забезпечити кращу автономність у сценаріях із низьким навантаженням.

Який процесор обрати для офісних завдань та веб-серфінгу?

Для офісних завдань, роботи з документами та веб-серфінгу обидва процесори підійдуть чудово. AMD Ryzen 3 8440U може бути кращим вибором завдяки вищій одноядерній продуктивності та потенційно кращій автономності, що важливо для мобільних ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.