Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs AMD Ryzen 7 6800HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX та AMD Ryzen 7 6800HS — це два потужні процесори для ноутбуків, що належать до різних архітектур: Alder Lake від Intel та Rembrandt від AMD. Обидва чипи орієнтовані на продуктивність у робочих завданнях та іграх, але мають різний баланс між одно- та багатопотоковою швидкістю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 12450HX випереджає AMD Ryzen 7 6800HS в однопотокових тестах (Geekbench 6: 2262 проти 2026, Cinebench R23: 1583 проти 1508), що робить його кращим вибором для ігор та завдань, чутливих до частоти ядра. Водночас AMD Ryzen 7 6800HS демонструє значно вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (12728 проти 10035) та Passmark (22986 проти 18677), що ідеально для відеомонтажу, рендерингу та компіляції. Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів), тому вибір залежить від ваших пріоритетів: швидкість одного ядра чи потужність усіх ядер.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 12450HX виграє в Geekbench 6 (2262 проти 2026) та Cinebench R23 (1583 проти 1508), що забезпечує кращу швидкість у іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 6800HS значно потужніший у Cinebench R23 (12728 проти 10035) та Passmark CPU (22986 проти 18677), що робить його кращим для рендерингу та багатозадачності.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 7 6800HS має трохи вищий бал за інтегровану графіку (33 проти 30), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core i5 12450HX вийшов у травні 2022 року, а AMD Ryzen 7 6800HS — у січні 2022 року, тому Intel є новішою моделлю.
  • Тести продуктивності: У Blender CPU Intel показує результат 131.01, тоді як AMD має вищі показники у File compression (857 MB/sec) та Ray tracing (20.3 Mpixels/sec), що свідчить про різну оптимізацію.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 2026
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 9670
File compression Немає даних 857 MB/sec
Clang compilation Немає даних 83.3 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 184.9 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 303.5 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 211.8 pages/sec
Background blur Немає даних 50.9 images/sec
Photo processing Немає даних 74.3 images/sec
Ray tracing Немає даних 20.3 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 3216
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 22986
Integer math Немає даних 85.6 GOps/sec
Floating point math Немає даних 47.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 57M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 293.5 MBytes/sec
Physics Немає даних 1017 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 20.2B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i5-12450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 680M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 35 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) AMD Radeon 680M
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 12
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт AMD Ryzen 7 6800HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1508
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 12728

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12450HX чи AMD Ryzen 7 6800HS?

Intel Core i5 12450HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2262 проти 2026), що важливо для більшості сучасних ігрових додатків.

Чи підходить AMD Ryzen 7 6800HS для рендерингу та відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 7 6800HS чудово підходить для рендерингу завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 12728 проти 10035), що прискорює обробку відео та 3D-моделей.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно рівне, що робить їх однаково придатними для тонких ноутбуків.

Чи варто вибирати Intel Core i5 12450HX через новішу дату виходу?

Intel Core i5 12450HX вийшов у травні 2022 року, що на 4 місяці пізніше за AMD. Новіша архітектура Alder Lake може забезпечити кращу сумісність із сучасним ПЗ, але різниця не критична.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

AMD Ryzen 7 6800HS краще підходить для багатозадачності завдяки вищим багатопотоковим показникам у Passmark (22986 проти 18677) та Cinebench R23, що дозволяє одночасно запускати важкі програми.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.