Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs AMD Ryzen 7 6800U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX та AMD Ryzen 7 6800U — два потужні процесори для ноутбуків, випущені у 2022 році. Перший побудований на архітектурі Alder Lake, другий — на Zen 3+. Обидва мають високу енергоефективність, але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, а також за можливостями вбудованої графіки. Розберімося, який з них краще підійде для ваших завдань.

Короткий висновок. Intel Core i5 12450HX випереджає AMD Ryzen 7 6800U в однопотокових тестах (Cinebench R23: 1583 проти 1488, Geekbench 6: 2262 проти 1967) і демонструє вищу продуктивність в іграх та повсякденних завданнях. Натомість Ryzen 7 6800U має кращу багатопотокову продуктивність у Passmark (20596 проти 18677) і трохи вищий рейтинг інтегрованої графіки. Обидва процесори однаково енергоефективні, тому вибір залежить від пріоритетів: Intel для швидкої роботи з одним додатком, AMD — для багатозадачності та ресурсоємних обчислень.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 12450HX значно швидший в однопотокових бенчмарках (Geekbench 6: 2262 проти 1967), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти одного ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 7 6800U виграє в багатопотокових тестах Passmark (20596 проти 18677), хоча в Cinebench R23 лідирує Intel (10035 проти 10468 — різниця невелика).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 6800U має трохи вищий рейтинг інтегрованої графіки (31 проти 30), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та архітектура: Intel вийшов у травні 2022 (Alder Lake), AMD — у січні 2022 (Zen 3+). Intel має новішу архітектуру, що частково пояснює його перевагу в одноядерній швидкості.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, тому вони однаково добре підходять для тонких і легких ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 1967
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 8218
File compression Немає даних 773.1 MB/sec
Clang compilation Немає даних 62.6 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 163.8 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 259.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 199.8 pages/sec
Background blur Немає даних 36.8 images/sec
Photo processing Немає даних 66.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 14.9 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 3209
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 20596
Integer math Немає даних 79.4 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.9 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 57M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 26.1M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 245.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 999 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 16B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i5-12450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 680M

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2,4 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 27x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 15-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) AMD Radeon 680M
Частота GPU 350 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 32
Обчислювальні блоки 16 12
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 76,8 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт AMD Ryzen 7 6800U​
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1488
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 10468

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 12450HX чи AMD Ryzen 7 6800U?

Intel Core i5 12450HX краще підходить для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (2262 проти 1967 у Geekbench 6). Це забезпечує більше FPS у більшості сучасних ігор, особливо якщо використовується дискретна відеокарта.

Чи варто вибирати AMD Ryzen 7 6800U через кращу інтегровану графіку?

Так, якщо ви плануєте грати без дискретної відеокарти. Ryzen 7 6800U має трохи вищий рейтинг вбудованої графіки (31 проти 30), що дає невелику перевагу в легких іграх та відеомонтажі.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), тому вони споживають приблизно однакову кількість енергії. Це робить їх чудовим вибором для ноутбуків з тривалою автономністю.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i5 12450HX?

Intel Core i5 12450HX оптимальний для завдань, що вимагають високої одноядерної швидкості: ігри, веб-серфінг, офісні програми, робота з фото та відео в легких редакторах.

Для яких завдань краще підходить AMD Ryzen 7 6800U?

AMD Ryzen 7 6800U краще справляється з багатопотоковими навантаженнями, такими як компіляція коду, рендеринг, архівація файлів та робота з великими таблицями. Його Passmark (20596) вищий, ніж у Intel (18677).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.