Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs AMD Ryzen 9 3900X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX і AMD Ryzen 9 3900X — це процесори різних поколінь та призначення. Перший створений для мобільних станцій та ігрових ноутбуків, другий — для настільних ПК. Незважаючи на однаковий загальний рейтинг (54 бали), вони демонструють різні сильні сторони: i5 виграє в одноядерних завданнях, а Ryzen — у багатоядерних. Розглянемо ключові відмінності за тестами та характеристиками.

Короткий висновок. Обидва процесори мають однаковий загальний бал (54), але це оманливе рівняння. Intel Core i5 12450HX — свіжіший мобільний чип (2022 рік) із вищою одноядерною продуктивністю (Cinebench R23: 1583 проти 1312) та кращою енергоефективністю. Він підійде для ігор та завдань, чутливих до частоти. Натомість AMD Ryzen 9 3900X — потужний настільний процесор 2019 року, який значно випереджає i5 у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 18682 проти 10035) і краще впорається з рендерингом, компіляцією та відеомонтажем. Вибір залежить від вашого сценарію: мобільність та ігри — i5, стаціонарна робоча станція — Ryzen.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel i5 12450HX випереджає Ryzen 9 3900X у Cinebench R23 (одноядерний) — 1583 проти 1312, що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 9 3900X значно потужніший — Cinebench R23 (багатоядерний) 18682 проти 10035 у i5, що робить його кращим для рендерингу та багатопотокових навантажень.
  • Тип використання: i5 12450HX — мобільний процесор для ноутбуків (випущений у 2022), а Ryzen 9 3900X — настільний чип (2019 рік), що впливає на сумісність та платформу.
  • Енергоефективність: Обидва мають однаковий бал (100), але мобільний i5 оптимізований для роботи від батареї, тоді як Ryzen потребує стабільного живлення та якісного охолодження.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 3900X має вищий бал за інтегровану графіку (41 проти 30), хоча для ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 1699
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 10470
File compression Немає даних 872.1 MB/sec
Clang compilation Немає даних 104.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 209.4 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 299.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 144.4 pages/sec
Background blur Немає даних 41.1 images/sec
Photo processing Немає даних 75.2 images/sec
Ray tracing Немає даних 24.4 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 2706
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 32621
Integer math Немає даних 99.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 58.5 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 215M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 48.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 28.6 GBytes/sec
Data compression Немає даних 449.3 MBytes/sec
Physics Немає даних 1808 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 29.2B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i5-12450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 2,4 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Немає даних
Частота GPU 350 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 128 Немає даних
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 16 Немає даних
TGP 6-15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт AMD Ryzen 9 3900X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1312
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 18682

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 12450HX чи AMD Ryzen 9 3900X?

Intel Core i5 12450HX краще підходить для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23 одноядерний: 1583 проти 1312). Однак обидва процесори потребують потужної відеокарти для сучасних ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 9 3900X для рендерингу та відеомонтажу?

Так, Ryzen 9 3900X значно потужніший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 18682), тому він чудово впорається з рендерингом, компіляцією та відеомонтажем.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Intel i5 12450HX як мобільний чип споживає менше енергії та виділяє менше тепла, що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але варто враховувати різне призначення: i5 12450HX створений для ноутбуків, а Ryzen 9 3900X — для стаціонарних ПК. Вибір залежить від вашої платформи (ноутбук чи ПК) та завдань.

Який процесор має вищу продуктивність у Passmark?

У Passmark багатоядерний AMD Ryzen 9 3900X значно випереджає Intel i5 12450HX (32621 проти 18677), але в одноядерному i5 лідирує (3398 проти 2706).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.