Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs AMD Ryzen 9 5900HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір процесора для ігрового або робочого ноутбука часто зводиться до порівняння Intel та AMD. У цьому матеріалі ми детально розглянемо Intel Core i5 12450HX (2022 рік, архітектура Alder Lake) та AMD Ryzen 9 5900HX (2021 рік, архітектура Cezanne). Обидва CPU призначені для потужних мобільних пристроїв, але мають різні підходи до архітектури та продуктивності. Ми проаналізуємо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 12450HX демонструє вищу однопотокову продуктивність у тестах Cinebench R23 (1583 проти 1486) та Geekbench 6 (2262 проти 2027), що робить його кращим вибором для ігор та швидких повсякденних завдань. Однак AMD Ryzen 9 5900HX значно випереджає в багатоядерних сценаріях: Cinebench R23 багатоядерний — 12827 проти 10035, а Passmark багатоядерний — 22533 проти 18677. Тому Ryzen 9 краще підходить для відеомонтажу, рендерингу та інших ресурсоємних робочих навантажень. Вибір залежить від ваших пріоритетів: швидкість в іграх чи потужність у багатозадачності.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 12450HX випереджає AMD Ryzen 9 5900HX у Cinebench R23 (1583 проти 1486) та Geekbench 6 (2262 проти 2027), що дає перевагу в іграх та програмах, чутливих до частоти ядра.
  • Багатопотокова продуктивність: AMD Ryzen 9 5900HX значно потужніший у багатоядерних тестах: Cinebench R23 (12827 проти 10035) та Passmark (22533 проти 18677), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), що свідчить про схоже тепловиділення та автономність у ноутбуках.
  • Інтегрована графіка: AMD Ryzen 9 5900HX має трохи кращу вбудовану графіку (32 бали проти 30), що може бути корисним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel Core i5 12450HX новіший (травень 2022), тоді як AMD Ryzen 9 5900HX вийшов у січні 2021 року, що впливає на підтримку сучасних технологій.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 2027
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 8506
File compression Немає даних 734.8 MB/sec
Clang compilation Немає даних 69 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 145.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 256.9 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 206.4 pages/sec
Background blur Немає даних 40.2 images/sec
Photo processing Немає даних 61 images/sec
Ray tracing Немає даних 17.1 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 3194
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 22533
Integer math Немає даних 88 GOps/sec
Floating point math Немає даних 48 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 54M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 30.3M Strings/sec
Data encryption Немає даних 18.4 GBytes/sec
Data compression Немає даних 290.6 MBytes/sec
Physics Немає даних 912 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 19.6B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 10 травня 2022 12 січня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Cezanne)
Номер моделі i5-12450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon RX Vega 8

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2,4 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP6
Критична температура 100°C 105°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon RX Vega 8
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2100 МГц
Шейдерні блоки 128 512
TMUs 8 32
ROPs 4 8
Обчислювальні блоки 16 8
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 2,15 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
- LPDDR4-4266
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 68,27 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт AMD Ryzen 9 5900HX
Версія PCI Express 5.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1486
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 12827

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12450HX чи AMD Ryzen 9 5900HX?

Intel Core i5 12450HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності (Cinebench R23 1583 проти 1486). Він забезпечує більше кадрів в секунду в більшості сучасних ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 9 5900HX для відеомонтажу?

Так, AMD Ryzen 9 5900HX відмінно підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 12827), що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за тепловиділенням та впливом на автономність ноутбука.

Чи варто купувати ноутбук з Intel Core i5 12450HX у 2024 році?

Так, Intel Core i5 12450HX залишається актуальним для ігор та повсякденних завдань завдяки хорошій однопотоковій продуктивності. Однак для професійних робочих навантажень краще розглянути новіші моделі.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 9 5900HX має трохи кращу інтегровану графіку (32 бали проти 30), що забезпечує кращу продуктивність у легких іграх без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.