Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs Apple M1 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX та Apple M1 Max — два потужні процесори, які змагаються у сегменті ноутбуків. Перший побудований на архітектурі x86-64 (Alder Lake) і вийшов у травні 2022 року, другий — ARM-чип від Apple, представлений у жовтні 2021 року. Обидва демонструють високу енергоефективність (100 балів), але мають різну спеціалізацію: Intel краще підходить для ігор та сумісності з ПЗ, а M1 Max — для професійних завдань під macOS.

Короткий висновок. Apple M1 Max випереджає Intel Core i5 12450HX у багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 12411 проти 10035) та однопотоковій продуктивності (Geekbench 6: 2431 проти 2262). Він також має кращу інтегровану графіку (35 балів проти 30). Однак i5 12450HX може бути вигіднішим для користувачів, які потребують сумісності з Windows-екосистемою та мають обмежений бюджет. Обидва процесори однаково енергоефективні, що робить їх чудовим вибором для мобільних пристроїв.

Основні відмінності

  • Apple M1 Max має вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний — 12411 проти 10035 у Intel Core i5 12450HX.
  • Intel Core i5 12450HX демонструє кращу однопотокову продуктивність у Cinebench R23 (1583 проти 1542), але поступається у Geekbench 6 (2262 проти 2431).
  • M1 Max перевершує i5 12450HX у Passmark CPU (одноядерний: 3837 проти 3398; багатоядерний: 22075 проти 18677).
  • Інтегрована графіка M1 Max оцінюється вище (35 балів проти 30), що важливо для відеомонтажу та графіки без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i5 12450HX вийшов пізніше (травень 2022) і базується на архітектурі x86-64, що забезпечує ширшу сумісність з іграми та ПЗ, тоді як M1 Max (жовтень 2021) оптимізований для macOS.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 2431
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 12673
File compression Немає даних 1450 MB/sec
Clang compilation Немає даних 105.1 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 329.2 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 317 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 249.6 pages/sec
Background blur Немає даних 42.2 images/sec
Photo processing Немає даних 122.8 images/sec
Ray tracing Немає даних 14.9 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 3837
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 22075
Integer math Немає даних 46.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 64.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 279M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 32.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.3 GBytes/sec
Data compression Немає даних 275.8 MBytes/sec
Physics Немає даних 2822 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 12B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 травня 2022 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i5-12450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M1 Max GPU (32-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 2,4 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 4 2
Потоковий 4 2
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M1 Max GPU (32-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 128 4096
TMUs 8 256
ROPs 4 128
Обчислювальні блоки 16 512
TGP 6-15 Вт 60 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 10,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1542
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 12411

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 12450HX чи Apple M1 Max?

Intel Core i5 12450HX краще підходить для ігор завдяки архітектурі x86-64 та ширшій сумісності з Windows-іграми. M1 Max має потужнішу інтегровану графіку, але кількість ігор для macOS обмежена.

Чи варто обирати Apple M1 Max для професійної роботи?

Так, M1 Max чудово підходить для відеомонтажу, 3D-рендерингу та компіляції завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 12411) та енергоефективності.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре підходять для ноутбуків з тривалим часом автономної роботи.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціна обох моделей не вказана, але зазвичай Intel Core i5 12450HX зустрічається в доступніших ноутбуках, тоді як M1 Max встановлюється в преміальні MacBook Pro.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M1 Max має вищу оцінку інтегрованої графіки (35 балів проти 30), що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.