Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX та Apple M2 Max — два потужних процесори для ноутбуків, що представляють різні архітектури: x86-64 від Intel та ARM від Apple. Перший вийшов у травні 2022 року на базі Alder Lake, другий — у січні 2023 року. Незважаючи на різний підхід, обидва чипи орієнтовані на високу продуктивність у мобільних пристроях. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати тестів та енергоефективність, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає Intel Core i5 12450HX за більшістю бенчмарків: багатоядерний Cinebench R23 (14767 проти 10035), Geekbench 6 (14891 проти 9541) та Passmark (26633 проти 18677). Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що свідчить про їхню високу економічність. Проте M2 Max пропонує кращу однопотокову продуктивність (68 проти 56) та інтегровану графіку (40 проти 30). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у творчих завданнях, обирайте M2 Max. Intel Core i5 12450HX — гідний варіант для ігор та сумісності з Windows.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Apple M2 Max набирає 14767 балів у Cinebench R23, що на 47% вище за 10035 у Intel Core i5 12450HX.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Max має 1625 балів у Cinebench R23 проти 1583 у i5 12450HX, що дає перевагу в швидкодії окремих завдань.
  • Інтегрована графіка: M2 Max отримує 40 балів за графіку проти 30 у Intel, що робить його кращим для роботи з відео та 3D-контентом без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100 балів, але M2 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Платформа та сумісність: Intel Core i5 12450HX працює на архітектурі x86-64, що забезпечує ширшу сумісність з Windows-додатками та іграми, тоді як Apple M2 Max оптимізований для macOS.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 14891
File compression Немає даних 1690 MB/sec
Clang compilation Немає даних 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 368.6 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 382.1 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 272.7 pages/sec
Background blur Немає даних 54.1 images/sec
Photo processing Немає даних 149.6 images/sec
Ray tracing Немає даних 17 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 26633
Integer math Немає даних 58 GOps/sec
Floating point math Немає даних 73.8 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 361M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 41.2M Strings/sec
Data encryption Немає даних 15.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 337.1 MBytes/sec
Physics Немає даних 3827 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.7B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 10 травня 2022 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i5-12450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 24x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 350 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 128 4864
TMUs 8 304
ROPs 4 152
Обчислювальні блоки 16 608
TGP 6-15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 409,6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 14767

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12450HX чи Apple M2 Max?

Intel Core i5 12450HX краще підходить для ігор завдяки сумісності з більшістю Windows-ігор та x86-архітектурі. Apple M2 Max має потужну інтегровану графіку, але бібліотека ігор для macOS значно менша.

Чи варто переплачувати за Apple M2 Max порівняно з Intel Core i5 12450HX?

Так, якщо ви працюєте з відеомонтажем, 3D-моделюванням або програмуванням на macOS. M2 Max демонструє значно вищу багатоядерну продуктивність (14767 проти 10035 у Cinebench R23).

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однакову оцінку 100 балів за енергоефективність. Проте Apple M2 Max досягає вищої продуктивності при тому ж рівні споживання енергії, що робить його більш ефективним.

Який процесор швидший у Geekbench 6?

Apple M2 Max значно швидший: 2695 балів в одноядерному тесті проти 2262 у Intel, та 14891 балів у багатоядерному проти 9541. Різниця в багатоядерній продуктивності становить близько 56%.

Чи підходить Intel Core i5 12450HX для професійних завдань?

Так, Intel Core i5 12450HX добре справляється з більшістю завдань завдяки 10 ядрам та підтримці Windows. Однак для важких рендерів або компіляції коду Apple M2 Max буде значно продуктивнішим.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.