Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs Intel Core i5 1130G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX та Intel Core i5 1130G7 — два представники різних поколінь мобільних процесорів. Перший базується на архітектурі Alder Lake (2022 рік), другий — на Tiger Lake (2020 рік). Незважаючи на однаковий бренд, ці чипи суттєво відрізняються за продуктивністю, енергоспоживанням та призначенням. Розглянемо ключові відмінності, результати тестів та сценарії використання, щоб визначити, який процесор краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i5 12450HX значно випереджає 1130G7 за багатопотоковою продуктивністю (Cinebench R23 багатоядерний: 10035 проти 3240) та однопотоковими показниками (Geekbench 6: 2262 проти 1638). Він має вищий загальний рейтинг (54 проти 44) і краще підходить для ресурсоємних завдань, як-от редагування відео чи 3D-моделювання. Водночас 1130G7 демонструє відмінну енергоефективність (100 балів) і буде оптимальним вибором для ультрабуків, де пріоритет — автономність та компактність. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте 12450HX, для повсякденних завдань і тривалої роботи без розетки — 1130G7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: 12450HX має втричі вищий результат у Cinebench R23 (10035 проти 3240), що робить його значно потужнішим для рендерингу та компіляції.
  • Однопотокова швидкість: 12450HX випереджає 1130G7 у Geekbench 6 (2262 проти 1638) та Passmark одноядерному (3398 проти 2378), забезпечуючи кращу чуйність у повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: 12450HX отримав вищий бал (30 проти 19), що свідчить про кращу графічну продуктивність для базових ігор та відео.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але 1130G7 споживає менше енергії (TDP 7-15 Вт проти 45-55 Вт у 12450HX), що робить його ідеальним для тонких ноутбуків.
  • Дата виходу: 12450HX (травень 2022) належить до свіжішого покоління Alder Lake, тоді як 1130G7 (вересень 2020) — до Tiger Lake, що пояснює перевагу в архітектурі та підтримці нових технологій.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 1638
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 5173
File compression Немає даних 494.5 MB/sec
Clang compilation Немає даних 28.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 103.7 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 143.4 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 152.7 pages/sec
Background blur Немає даних 25.5 images/sec
Photo processing Немає даних 60.1 images/sec
Ray tracing Немає даних 6.01 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 2378
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 8545
Integer math Немає даних 28.8 GOps/sec
Floating point math Немає даних 17.1 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 37M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10.5M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4.8 GBytes/sec
Data compression Немає даних 87.9 MBytes/sec
Physics Немає даних 689 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 6.6B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 10 травня 2022 2 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Tiger Lake
Номер моделі i5-12450HX i7-1130G7
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Iris Xe Graphics G7 80EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 2,4 ГГц 0.8-1.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 8-18x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Швидкість шини Немає даних 2 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 7-15 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 BGA-1598
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Iris Xe Graphics G7 80EU
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 128 640
TMUs 8 40
ROPs 4 20
Обчислювальні блоки 16 80
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 1,41 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт Intel Core i5 1130G7
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1226
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 3240

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 12450HX має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, тому він краще впорається з іграми. Однак для сучасних ігор все одно знадобиться дискретна відеокарта.

Чи можна використовувати ці процесори для роботи з відео?

12450HX значно потужніший у багатоядерних завданнях, тому він чудово підходить для монтажу відео та рендерингу. 1130G7 підійде лише для легкого редагування.

Який ноутбук вибрати для навчання та офісних завдань?

Для офісних завдань і навчання достатньо 1130G7 — він енергоефективний і забезпечує тривалу автономність. 12450HX буде надлишковим і швидше розряджатиме батарею.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але 1130G7 споживає значно менше (7-15 Вт), тому він ідеальний для ультрабуків. 12450HX (45-55 Вт) вимагає потужнішого охолодження.

Чи варто переплачувати за 12450HX?

Якщо вам потрібна висока продуктивність для рендерингу, програмування чи ігор — так. Для базових завдань і тривалої роботи від батареї 1130G7 буде більш раціональним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.