Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs Intel Core i7 1180G7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX і Intel Core i7 1180G7 — це два процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Перший базується на Alder Lake (2022 рік) і пропонує потужну багатопотокову продуктивність, тоді як другий належить до серії Tiger Lake (2020 рік) і орієнтований на енергоефективність. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 12450HX значно перевершує Intel Core i7 1180G7 у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 10035 проти 3434) та однопотокових завданнях (Geekbench 6 одноядерний: 2262 проти 1847). Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але i5-12450HX пропонує кращу інтегровану графіку та новішу архітектуру. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи або ігор, обирайте i5-12450HX. Для базових завдань і тривалої автономності підійде i7-1180G7.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5-12450HX має майже втричі вищий результат у Cinebench R23 (10035 проти 3434), що робить його кращим для ресурсоємних завдань.
  • Однопотокова продуктивність: i5-12450HX випереджає i7-1180G7 у Geekbench 6 (2262 проти 1847) та Passmark (3398 проти 2492), що забезпечує швидшу роботу в повсякденних додатках.
  • Інтегрована графіка: i5-12450HX має вищий показник (30 проти 19), що дає перевагу в базових графічних завданнях та іграх без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу та архітектура: i5-12450HX (Alder Lake, 2022) новіший за i7-1180G7 (Tiger Lake, 2020), що забезпечує кращу енергоефективність та підтримку сучасних технологій.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100, що свідчить про подібне тепловиділення, але i5-12450HX досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 1847
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 5043
File compression Немає даних 503.5 MB/sec
Clang compilation Немає даних 18.4 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 130.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 115.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 168.2 pages/sec
Background blur Немає даних 27.1 images/sec
Photo processing Немає даних 69.7 images/sec
Ray tracing Немає даних 6.45 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 2492
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 8270
Integer math Немає даних 28.9 GOps/sec
Floating point math Немає даних 17 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 43M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 10M Strings/sec
Data encryption Немає даних 4.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 83.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 697 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 5.8B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 10 травня 2022 1 вересня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Tiger Lake
Номер моделі i5-12450HX i7-1180G7
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Iris Xe Graphics G7 96EU

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 2,4 ГГц 0.9-2.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,2 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 9-22x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1280КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає
Швидкість шини Немає даних 2 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 7-15 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 BGA-1598
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Intel Iris Xe Graphics G7 96EU
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 128 768
TMUs 8 48
ROPs 4 24
Обчислювальні блоки 16 96
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 1,69 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт Intel Core i7 1180G7
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1280
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 3434

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i5-12450HX чи i7-1180G7?

Intel Core i5 12450HX кращий для ігор завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує вищі кадрові частоти в сучасних іграх.

Чи варто обирати i7-1180G7 замість i5-12450HX для офісних завдань?

Так, i7-1180G7 цілком підходить для офісних завдань, веб-серфінгу та роботи з документами. Однак i5-12450HX швидший і має запас продуктивності на майбутнє.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але i5-12450HX досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим.

Чи підтримують ці процесори сучасні технології, як-от PCIe 4.0?

Intel Core i5 12450HX (Alder Lake) підтримує PCIe 4.0, тоді як i7-1180G7 (Tiger Lake) підтримує PCIe 3.0. Це важливо для швидкісних SSD та відеокарт.

Який процесор кращий для відеомонтажу та 3D-моделювання?

Intel Core i5 12450HX значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 10035 проти 3434), що прискорює рендеринг та обробку відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.