Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs Intel Core Ultra 5 125U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Обираючи ноутбук, часто доводиться порівнювати процесори різних поколінь. Intel Core i5 12450HX (2022) та Intel Core Ultra 5 125U (2023) — два представники лінійок Intel, орієнтовані на різні сценарії використання. Перший належить до серії HX з високою продуктивністю, другий — до ультра-енергоефективної серії U. Розглянемо їхні характеристики, бенчмарки та особливості, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 12450HX та Intel Core Ultra 5 125U мають дуже близькі загальні оцінки (54 та 53 бали відповідно), але демонструють різні сильні сторони. i5 12450HX пропонує вищу багатопотокову продуктивність (Passmark 18677 проти 17602) і краще підходить для ресурсомістких завдань, як-от рендеринг або ігри. Core Ultra 5 125U, своєю чергою, виграє в однопотокових тестах (Cinebench R23 одноядерний 1714 проти 1583) та має новішу архітектуру, що забезпечує кращу енергоефективність. Якщо вам потрібна максимальна потужність — обирайте 12450HX, якщо автономність та компактність — 125U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: i5 12450HX має вищі показники в Passmark (18677 проти 17602) та Cinebench R23 багатоядерний (10035 проти 9553), що робить його кращим для важких обчислень.
  • Однопотокова продуктивність: Core Ultra 5 125U випереджає в Cinebench R23 одноядерний (1714 проти 1583) та Passmark одноядерний (3327 проти 3398 — майже паритет, але 125U трохи попереду), що важливо для швидкодії в повсякденних задачах.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, але архітектура Meteor Lake (125U) споживає менше енергії, що подовжує час роботи ноутбука від батареї.
  • Інтегрована графіка: у 12450HX показник 30 балів, у 125U — 29, що свідчить про майже однакову продуктивність вбудованої графіки, достатньої для базових завдань та нетребувальних ігор.
  • Дата виходу та архітектура: i5 12450HX (Alder Lake, 2022) орієнтований на потужні ігрові ноутбуки, тоді як Core Ultra 5 125U (Meteor Lake, 2023) створений для ультрабуків з акцентом на енергоефективність.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 2121
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 9343
File compression Немає даних 965.5 MB/sec
Clang compilation Немає даних 68.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 241.4 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 275.3 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 218.5 pages/sec
Background blur Немає даних 40.7 images/sec
Photo processing Немає даних 90 images/sec
Ray tracing Немає даних 12.8 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 3327
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 17602
Integer math Немає даних 58 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.4 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 62M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.6M Strings/sec
Data encryption Немає даних 12.5 GBytes/sec
Data compression Немає даних 200.4 MBytes/sec
Physics Немає даних 1112 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 11.6B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 10 травня 2022 14 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Meteor Lake
Номер моделі i5-12450HX 125U
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Arc Graphics (4-Cores)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 8 4
Частота 2,4 ГГц 1.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,3 ГГц
Ядер 4 10
Потоковий 4 10
Частота 1,8 ГГц 0,8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц 3.6 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 12 14
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 13x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 12-57 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FCBGA-2049
Критична температура 100°C 110°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Arc Graphics (4-Cores)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1850 МГц
Шейдерні блоки 128 512
TMUs 8 32
ROPs 4 16
Обчислювальні блоки 16 64
TGP 6-15 Вт 14 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 1,89 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт Intel Core Ultra 5 125U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1714
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 9553

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: i5 12450HX чи Core Ultra 5 125U?

Для ігор краще підійде Intel Core i5 12450HX завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та кращим результатам у синтетичних тестах, що важливо для сучасних ігор.

Чи варто обирати Core Ultra 5 125U для роботи з відео?

Так, але якщо ви працюєте з важкими проектами, i5 12450HX буде ефективнішим через вищі показники в Blender та багатоядерних бенчмарках.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності, але Core Ultra 5 125U на архітектурі Meteor Lake споживає менше енергії, що забезпечує довшу автономність.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Ціни не вказані, але зазвичай i5 12450HX зустрічається в бюджетніших ігрових ноутбуках, тоді як Core Ultra 5 125U — в дорожчих ультрабуках.

Який процесор краще для повсякденних завдань?

Core Ultra 5 125U трохи виграє в однопотоковій продуктивності, що робить його зручнішим для веб-серфінгу, офісних програм та мультимедіа.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.