Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs Intel Core Ultra 7 155U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX та Intel Core Ultra 7 155U — два сучасних процесори для ноутбуків, що представляють різні покоління та архітектури. Перший базується на Alder Lake (2022 рік) і орієнтований на високу багатопотокову продуктивність, тоді як другий — на Meteor Lake (2023 рік) з акцентом на енергоефективність та однопотокову швидкість. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Обидва процесори мають майже однаковий загальний рейтинг (54 vs 53), але демонструють різні сильні сторони. Intel Core i5 12450HX виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам у Cinebench R23 багатоядерному (10035 vs 9572) та Passmark багатоядерному (18677 vs 16844). Натомість Core Ultra 7 155U пропонує кращу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1730 vs 1583) та трохи вищий рейтинг енергоефективності. Якщо вам потрібна потужність для рендерингу або компіляції — обирайте i5 12450HX. Якщо важливіша швидкість у повсякденних завданнях та економія заряду батареї — Core Ultra 7 155U.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 12450HX має вищу багатопотокову продуктивність: Cinebench R23 багатоядерний 10035 проти 9572, а Passmark багатоядерний 18677 проти 16844.
  • Intel Core Ultra 7 155U демонструє кращу однопотокову швидкість: Cinebench R23 одноядерний 1730 проти 1583, що дає перевагу в іграх та швидких реакціях.
  • Core i5 12450HX вийшов у травні 2022 року (архітектура Alder Lake), тоді як Core Ultra 7 155U — у грудні 2023 (Meteor Lake), що робить останній більш сучасним.
  • Core Ultra 7 155U має вищий рейтинг енергоефективності (100 vs 100, але з кращими показниками в інших тестах) та трохи кращу однопотокову продуктивність (64 vs 56).
  • У Geekbench 6 Core Ultra 7 155U випереджає в одноядерному тесті (2298 vs 2262), але поступається в багатоядерному (9136 vs 9541).

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 2298
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 9136
File compression Немає даних 888.6 MB/sec
Clang compilation Немає даних 63.7 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 223.3 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 271.8 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 226.1 pages/sec
Background blur Немає даних 39.3 images/sec
Photo processing Немає даних 84.5 images/sec
Ray tracing Немає даних 13 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 3463
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 16844
Integer math Немає даних 59.5 GOps/sec
Floating point math Немає даних 42.2 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 65M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 19.9M Strings/sec
Data encryption Немає даних 11.9 GBytes/sec
Data compression Немає даних 183.7 MBytes/sec
Physics Немає даних 1118 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 10.4B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 10 травня 2022 14 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Meteor Lake
Номер моделі i5-12450HX 155U
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Arc Graphics (4-Cores)

Процесор

Ядер 4 2
Потоковий 8 4
Частота 2,4 ГГц 1.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4,8 ГГц
Ядер 4 10
Потоковий 4 10
Частота 1,8 ГГц 1,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц 3.8 ГГц
Кількість ядер 8 12
Кількість потоків 12 14
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 17x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 112КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2 МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 12-57 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FCBGA-2049
Критична температура 100°C 110°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Arc Graphics (4-Cores)
Частота GPU 350 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 1950 МГц
Шейдерні блоки 128 512
TMUs 8 32
ROPs 4 16
Обчислювальні блоки 16 64
TGP 6-15 Вт 14 Вт
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 2 терафлопси

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-7467
- LPDDR5x-7467
- DDR5-5600
Макс. розмір 128 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт Intel Core Ultra 7 155U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 9572

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Core i5 12450HX чи Core Ultra 7 155U?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Core Ultra 7 155U має невелику перевагу завдяки вищим одноядерним показникам. Однак різниця незначна, і обидва процесори забезпечать комфортний геймплей у сучасних іграх.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Core Ultra 7 155U належить до новішого покоління Meteor Lake, що може забезпечити кращу автономність у тонких ноутбуках.

Чи варто вибирати Core Ultra 7 155U для роботи з відео?

Так, Core Ultra 7 155U добре підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та інтегрованій графіці. Однак для складних рендер-завдань Core i5 12450HX може бути швидшим через кращу багатопотокову потужність.

Який процесор краще підходить для програмування?

Для компіляції коду важлива багатопотокова продуктивність, тому Core i5 12450HX виграє в цьому аспекті. Однак для повсякденних завдань, як-от робота з IDE, обидва процесори однаково хороші.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Оскільки ціна не вказана, варто орієнтуватися на дату виходу: Core i5 12450HX старіший, тому може бути дешевшим у ноутбуках попереднього покоління. Core Ultra 7 155U — новіший і, ймовірно, дорожчий.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.