Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12450HX vs Intel Core Ultra 9 288V

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12450HX та Intel Core Ultra 9 288V — два представники різних поколінь мобільних процесорів. Перший базується на архітектурі Alder Lake 2022 року, другий — на новітній платформі 2024 року. Обидва орієнтовані на продуктивні ноутбуки, але Ultra 9 288V пропонує кращу однопотокову швидкість і нові технології, тоді як i5 12450HX може бути цікавішим завдяки вищій багатопотоковій продуктивності в деяких сценаріях. Розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core Ultra 9 288V випереджає i5 12450HX за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6 одноядерний: 2864 проти 2262) та енергоефективністю, що робить його кращим вибором для сучасних ультрабуків та завдань, чутливих до тактової частоти. Водночас i5 12450HX демонструє вищі результати в багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 10035 проти 13401 у Ultra 9, але Passmark багатоядерний: 18677 проти 19288 — майже паритет). Якщо вам потрібна максимальна однопотокова швидкість та інтегрована графіка нового рівня — обирайте Ultra 9 288V. Для бюджетних ігрових ноутбуків або робочих станцій з акцентом на багатопотоковість i5 12450HX залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ultra 9 288V значно швидший — Geekbench 6 одноядерний 2864 проти 2262 у i5 12450HX, що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатопотокова продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний Ultra 9 набирає 13401 проти 10035 у i5, однак у Passmark багатоядерний результати майже однакові (19288 vs 18677), що вказує на різну оптимізацію.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100 за цим параметром, але Ultra 9 288V виконаний за новішим техпроцесом, що забезпечує краще співвідношення продуктивності на ват.
  • Інтегрована графіка: Ultra 9 288V має вищий бал (37 проти 30), що свідчить про потужніше вбудоване відеоядро, корисне для мультимедіа та легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: i5 12450HX вийшов у травні 2022 року, а Ultra 9 288V — у вересні 2024, тому новіший процесор підтримує актуальні інтерфейси та стандарти.

Cinebench

Cinebench R23 (одноядерний) 1583 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 10035 Немає даних
Cinebench 2024 (одноядерний) 94 Немає даних
Cinebench 2024 (багатоядерний) 624 Немає даних

GeekBench v6

Geekbench 6 (одноядерний) 2262 2864
Geekbench 6 (багатоядерний) 9541 11069
File compression Немає даних 1020 MB/sec
Clang compilation Немає даних 69 Klines/sec
HTML 5 Browser Немає даних 278.5 pages/sec
PDF Renderer Немає даних 290.7 Mpixels/sec
Text processing Немає даних 312.1 pages/sec
Background blur Немає даних 49.8 images/sec
Photo processing Немає даних 117 images/sec
Ray tracing Немає даних 14.5 Mpixels/sec

PassMark

Passmark CPU (одноядерний) 3398 4611
Passmark CPU (багатоядерний) 18677 19288
Integer math Немає даних 44.1 GOps/sec
Floating point math Немає даних 61 GOps/sec
Find prime numbers Немає даних 214M Primes/sec
Random string sorting Немає даних 21.4M Strings/sec
Data encryption Немає даних 14.2 GBytes/sec
Data compression Немає даних 170.2 MBytes/sec
Physics Немає даних 1581 Frames/sec
Extended instructions Немає даних 13.9B Matrices/sec

Blender

Blender CPU 131.01 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 10 травня 2022 4 вересня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Lunar Lake
Номер моделі i5-12450HX 288V
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Arc Graphics 140V

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 4
Частота 2,4 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 5,1 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.1 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 8 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 2560КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 12 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 17-37 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FCBGA-2833
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Intel Arc Graphics 140V
Частота GPU 350 МГц 600 МГц
Boost частота GPU 1300 МГц 2050 МГц
Шейдерні блоки 128 1024
TMUs 8 Немає даних
ROPs 4 Немає даних
Обчислювальні блоки 16 Немає даних
TGP 6-15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,33 терафлопс 4,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12450HX Сайт Intel Core Ultra 9 288V
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 8

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) Немає даних 1967
Cinebench R23 (багатоядерний) Немає даних 13401

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i5 12450HX чи Ultra 9 288V?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому Intel Core Ultra 9 288V (вищий одноядерний бал) буде кращим вибором. Він також має потужнішу інтегровану графіку, що може допомогти в легких іграх без дискретної відеокарти.

Чи варто переплачувати за Intel Core Ultra 9 288V порівняно з i5 12450HX?

Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових завданнях (робота з фото, відео, сучасні ігри) і ви цінуєте енергоефективність — так. Для бюджетних збірок або багатопотокових обчислень i5 12450HX може бути достатнім.

Який процесор має кращу багатопотокову продуктивність?

За результатами Cinebench R23 багатоядерний Ultra 9 288V значно випереджає i5 12450HX (13401 проти 10035). Однак у Passmark багатоядерний різниця мінімальна (19288 vs 18677), тому в реальних задачах продуктивність може бути близькою.

Чи підходить Intel Core i5 12450HX для робочих станцій?

Так, i5 12450HX демонструє гідну багатопотокову продуктивність (наприклад, 624 бали в Cinebench 2024 багатоядерний) і може впоратися з компіляцією, рендерингом та іншими ресурсомісткими завданнями, особливо в бюджетних ноутбуках.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають максимальний бал енергоефективності (100), але Intel Core Ultra 9 288V виконаний за новішим техпроцесом, тому він, імовірно, буде економнішим у реальному використанні, особливо в легких навантаженнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.