Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1245U vs AMD Ryzen 3 3200U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1245U та AMD Ryzen 3 3200U — це два мобільні процесори, призначені для ноутбуків початкового та середнього рівня. Intel належить до 12-го покоління Alder Lake, випущеного у 2022 році, тоді як AMD Ryzen 3 3200U базується на архітектурі Zen+ і з’явився ще у 2019 році. Обидва чипи мають інтегровану графіку та розраховані на енергоефективні сценарії, проте за продуктивністю між ними — прірва. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати тестів та допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. Intel Core i5 1245U значно випереджає AMD Ryzen 3 3200U за більшістю показників. У багатоядерному тесті Cinebench R23 Intel набирає 7378 балів проти 1786 у AMD, що свідчить про понад 4-кратну перевагу в багатопотокових завданнях. Однопотокова продуктивність також краща: 1630 проти 765 балів. Інтегрована графіка Intel (Iris Xe) демонструє вищі результати в обробці зображень та трасуванні променів. Якщо ви обираєте ноутбук для роботи, навчання або легких ігор, Intel Core i5 1245U стане набагато вдалішим вибором, незважаючи на вищу ціну.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i5 1245U набирає 7378 балів у Cinebench R23, що в 4,1 рази більше, ніж 1786 балів у AMD Ryzen 3 3200U.
  • Однопотокова швидкість: у Geekbench 6 одноядерний результат Intel становить 2233 бали, тоді як AMD — лише 842 бали, різниця в 2,7 рази.
  • Інтегрована графіка: Intel обробляє 36,9 зображень/с у тесті Background blur, а AMD — лише 6,78 зображень/с, що робить Intel кращим для графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал енергоефективності (100), але Intel досягає вищої продуктивності при аналогічному TDP.
  • Рік випуску: Intel Core i5 1245U вийшов у лютому 2022 року, тоді як AMD Ryzen 3 3200U — у січні 2019 року, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1630 765
Cinebench R23 (багатоядерний) 7378 1786

GeekBench v6

File compression 473.1 MB/sec 216 MB/sec
Clang compilation 37.3 Klines/sec 11 Klines/sec
HTML 5 Browser 158.5 pages/sec 45 pages/sec
PDF Renderer 205.1 Mpixels/sec 59.5 Mpixels/sec
Text processing 206.7 pages/sec 69.1 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 6.78 images/sec
Photo processing 65.2 images/sec 19 images/sec
Ray tracing 13.1 Mpixels/sec 2.24 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2233 842
Geekbench 6 (багатоядерний) 6966 1710

PassMark

Integer math 51.2 GOps/sec 12.8 GOps/sec
Floating point math 33.5 GOps/sec 6.4 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 11M Primes/sec
Random string sorting 17M Strings/sec 5.8M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 3.2 GBytes/sec
Data compression 147.5 MBytes/sec 48.9 MBytes/sec
Physics 787 Frames/sec 250 Frames/sec
Extended instructions 8.2B Matrices/sec 1.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3114 1807
Passmark CPU (багатоядерний) 13387 3790

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 6 січня 2019
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen+ (Picasso)
Номер моделі i5-1245U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon Vega 3

Процесор

Ядер 2 2
Потоковий 4 4
Частота 1.6 ГГц 2.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 3.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 2
Кількість потоків 12 4
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 26x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 96КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 12 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 12-25 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP5
Критична температура 100°C 105°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon Vega 3
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1200 МГц
Шейдерні блоки 640 192
TMUs 40 12
ROPs 20 4
Обчислювальні блоки 80 3
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс 0,46 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 35,76 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1245U Сайт AMD Ryzen 3 3200U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1245U чи AMD Ryzen 3 3200U?

Intel Core i5 1245U краще підходить для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Iris Xe. Він демонструє вищу частоту кадрів у легких та середніх іграх, тоді як AMD Ryzen 3 3200U може впоратися лише з найпростішими проектами.

Чи варто купувати ноутбук з AMD Ryzen 3 3200U у 2024 році?

Не рекомендується. AMD Ryzen 3 3200U застарів: його продуктивність значно нижча за сучасні бюджетні процесори, а інтегрована графіка слабка. Навіть для офісних завдань краще розглянути новіші моделі.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1245U чи AMD Ryzen 3 3200U?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100). Однак Intel Core i5 1245U забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його ефективнішим у перерахунку на виконану роботу.

Чи підходить Intel Core i5 1245U для відеомонтажу?

Так, Intel Core i5 1245U впорається з базовим відеомонтажем завдяки 10 ядрам (2 продуктивних + 8 ефективних) та високій багатоядерній продуктивності (7378 балів Cinebench R23). Для професійного монтажу краще обрати потужніший процесор.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i5 1245U оснащений графікою Iris Xe, яка значно перевершує AMD Radeon Vega 3 у Ryzen 3 3200U. Це підтверджують тести: Intel обробляє 36,9 зображень/с проти 6,78 у AMD, а також швидше працює з трасуванням променів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.