Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1245U vs AMD Ryzen 5 2400G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1245U та AMD Ryzen 5 2400G — це процесори різних поколінь, які часто порівнюють у бюджетних та офісних збірках. i5 1245U вийшов у 2022 році та створений для ультрабуків, тоді як Ryzen 5 2400G дебютував у 2018-му як гібридний APU з потужною вбудованою графікою. Незважаючи на різницю у віці, обидва чипи пропонують цікаві сценарії використання: перший робить ставку на енергоефективність та однопотокову швидкість, другий — на інтегроване відео та багатозадачність у настільних ПК.

Короткий висновок. Intel Core i5 1245U значно випереджає AMD Ryzen 5 2400G за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 2233 проти 973) та багатопотоковими тестами (Cinebench R23: 7378 проти 4800). Він також демонструє кращу швидкість у типових офісних завданнях: обробка текстів, стиснення файлів і рендеринг PDF. Однак Ryzen 5 2400G має потужнішу інтегровану графіку Vega, що робить його кращим вибором для ігор без дискретної відеокарти. Якщо вам потрібен енергоефективний ноутбук для роботи — обирайте i5 1245U. Для бюджетного настільного ПК з ігровими можливостями — 2400G.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: i5 1245U майже вдвічі швидший за 2400G у Geekbench 6 (2233 vs 973), що критично для швидкої роботи додатків.
  • Багатопотокові завдання: у Cinebench R23 i5 1245U набирає 7378 балів проти 4800 у Ryzen — різниця понад 50% на користь Intel.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але i5 1245U споживає менше енергії завдяки сучаснішому 10-нм техпроцесу.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 5 2400G оснащений графікою Radeon Vega 11, яка значно потужніша за Intel UHD Graphics у i5, що дає перевагу в іграх.
  • Швидкість обробки даних: i5 1245U швидше стискає файли (473.1 MB/s vs 330.9 MB/s) та обробляє текст (206.7 vs 91.4 сторінок/сек).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1630 1021
Cinebench R23 (багатоядерний) 7378 4800

GeekBench v6

File compression 473.1 MB/sec 330.9 MB/sec
Clang compilation 37.3 Klines/sec 22.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 158.5 pages/sec 88.5 pages/sec
PDF Renderer 205.1 Mpixels/sec 117.2 Mpixels/sec
Text processing 206.7 pages/sec 91.4 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 15.7 images/sec
Photo processing 65.2 images/sec 35.8 images/sec
Ray tracing 13.1 Mpixels/sec 6.26 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2233 973
Geekbench 6 (багатоядерний) 6966 3554

PassMark

Integer math 51.2 GOps/sec 29.6 GOps/sec
Floating point math 33.5 GOps/sec 15.1 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 19M Primes/sec
Random string sorting 17M Strings/sec 14.3M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 8.1 GBytes/sec
Data compression 147.5 MBytes/sec 123.5 MBytes/sec
Physics 787 Frames/sec 475 Frames/sec
Extended instructions 8.2B Matrices/sec 4.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3114 2147
Passmark CPU (багатоядерний) 13387 8727

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 12 лютого 2018
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen (Raven Ridge)
Номер моделі i5-1245U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon RX Vega 11

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1.6 ГГц 3.6 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 3.9 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 128КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 4 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 14 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 4,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon RX Vega 11
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1250 МГц
Шейдерні блоки 640 704
TMUs 40 44
ROPs 20 16
Обчислювальні блоки 80 11
TGP 15 Вт 25 Вт
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс 1,76 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-2933
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 43,71 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1245U Сайт AMD Ryzen 5 2400G
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 12

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1245U чи AMD Ryzen 5 2400G?

AMD Ryzen 5 2400G кращий для ігор завдяки потужнішій інтегрованій графіці Radeon Vega 11. Він здатен запускати багато сучасних ігор на низьких налаштуваннях, тоді як i5 1245U з Intel UHD Graphics підходить лише для дуже легких проектів.

Чи варто купувати Ryzen 5 2400G у 2024 році?

Так, якщо вам потрібен бюджетний настільний ПК з інтегрованою графікою для ігор та офісних завдань. Однак для суто робочих сценаріїв i5 1245U буде продуктивнішим і енергоефективнішим.

Який процесор швидше працює в багатозадачному режимі?

Intel Core i5 1245U показує кращі результати в багатопотокових тестах (Cinebench R23: 7378 vs 4800), тому він ефективніший при одночасному запуску кількох додатків та рендерингу.

Чи підходить Intel Core i5 1245U для відеомонтажу?

Так, i5 1245U добре справляється з відеомонтажем завдяки високій однопотоковій продуктивності та підтримці сучасних кодеків. Однак для серйозної роботи з 4K краще обрати дискретну відеокарту.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але i5 1245U виготовлений за 10-нм техпроцесом, що забезпечує нижче енергоспоживання в реальних умовах, особливо в ноутбуках.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.