Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1245U vs AMD Ryzen 7 3800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1245U та AMD Ryzen 7 3800X — два процесори з різними архітектурами та призначенням. Перший створений для ультрабуків і мобільних систем, другий — для настільних ПК. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності: кількість ядер, частоти, енергоспоживання, результати бенчмарків і придатність для ігор. Дізнайтеся, який CPU краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. Intel Core i5 1245U виграє в одноядерній продуктивності (Cinebench R23: 1630 проти 1346) та енергоефективності, що робить його ідеальним для ноутбуків із тривалою автономністю. AMD Ryzen 7 3800X, натомість, значно потужніший у багатоядерних завданнях (Cinebench R23: 13848 проти 7378) і краще підходить для стаціонарних ПК, де пріоритет — обробка відео, рендеринг або компіляція. Якщо вам потрібна мобільність — обирайте i5 1245U, якщо максимальна продуктивність вдома — Ryzen 7 3800X.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 1245U швидший (Cinebench R23: 1630 проти 1346, Geekbench 6: 2233 проти 1781), що дає перевагу в іграх та повсякденних задачах.
  • Багатоядерна продуктивність: AMD Ryzen 7 3800X значно потужніший (Cinebench R23: 13848 проти 7378, Passmark багатоядерний: 23142 проти 13387) — ідеальний для рендерингу, компіляції та відеомонтажу.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають високий показник (100 балів), але i5 1245U споживає менше енергії, що робить його кращим для мобільних пристроїв.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 3800X має трохи кращу вбудовану графіку (31 проти 25 балів), однак для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.
  • Призначення: i5 1245U — мобільний процесор для ноутбуків (2022 рік), Ryzen 7 3800X — настільний CPU для десктопів (2019 рік) з вищою багатопотоковою продуктивністю.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1630 1346
Cinebench R23 (багатоядерний) 7378 13848

GeekBench v6

File compression 473.1 MB/sec 702 MB/sec
Clang compilation 37.3 Klines/sec 77.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 158.5 pages/sec 162.7 pages/sec
PDF Renderer 205.1 Mpixels/sec 270.6 Mpixels/sec
Text processing 206.7 pages/sec 150.7 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 40.5 images/sec
Photo processing 65.2 images/sec 61.6 images/sec
Ray tracing 13.1 Mpixels/sec 17.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2233 1781
Geekbench 6 (багатоядерний) 6966 8592

PassMark

Integer math 51.2 GOps/sec 67.9 GOps/sec
Floating point math 33.5 GOps/sec 39.8 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 105M Primes/sec
Random string sorting 17M Strings/sec 33M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 19.4 GBytes/sec
Data compression 147.5 MBytes/sec 305.4 MBytes/sec
Physics 787 Frames/sec 1234 Frames/sec
Extended instructions 8.2B Matrices/sec 20.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3114 2717
Passmark CPU (багатоядерний) 13387 23142

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 7 липня 2019
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i5-1245U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 16
Частота 1.6 ГГц 3.9 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 12 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 39x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1200 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1245U Сайт AMD Ryzen 7 3800X
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1245U чи AMD Ryzen 7 3800X?

Для ігор важливіша одноядерна продуктивність, тому Intel Core i5 1245U має невелику перевагу (Cinebench R23 одноядерний: 1630 проти 1346). Однак обидва потребують потужної відеокарти для сучасних ігор.

Чи підходить AMD Ryzen 7 3800X для відеомонтажу?

Так, Ryzen 7 3800X чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій багатоядерній продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 13848). Він значно швидший за i5 1245U в рендерингу та експорті відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 1245U споживає менше енергії, що робить його кращим вибором для ноутбуків із тривалою роботою від батареї.

Чи можна порівнювати мобільний і настільний процесори?

Так, але важливо враховувати призначення: i5 1245U створений для ультрабуків (низьке енергоспоживання), а Ryzen 7 3800X — для стаціонарних ПК (вища продуктивність). Вибір залежить від ваших потреб.

Який процесор краще для роботи з текстом та офісними завданнями?

Обидва чудово справляються з офісними задачами, але Intel Core i5 1245U має вищу одноядерну продуктивність, що забезпечує швидшу роботу в браузері та текстових редакторах.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.