Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1245U vs Apple M1 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1245U та Apple M1 Pro — два процесори, що представляють різні архітектури та філософії. Перший — енергоефективний мобільний чип Intel 12-го покоління (Alder Lake), другий — флагманський ARM-процесор Apple для професійних ноутбуків. Незважаючи на однакову однопотокову продуктивність (61 бал), M1 Pro значно випереджає в багатопотокових завданнях, а i5 1245U може похвалитися вищим одноядерним результатом у Cinebench R23.

Короткий висновок. Apple M1 Pro пропонує значно вищу багатопотокову продуктивність (на 64% більше балів у Cinebench R23 багатоядерному) та кращу інтегровану графіку (34 проти 25 балів). Він також лідирує в більшості реальних завдань: стиснення файлів, компіляція, обробка фото. Intel Core i5 1245U трохи швидший в одноядерному Cinebench (1630 проти 1529) і має вищий результат у трасуванні променів. Для професійної роботи з відео, кодуванням та багатозадачністю M1 Pro — кращий вибір.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Pro набирає 12108 балів у Cinebench R23, що на 64% більше, ніж 7378 у i5 1245U.
  • Інтегрована графіка: M1 Pro має вищий бал (34 проти 25), що дає перевагу в графічних завданнях та фотообробці (102.5 проти 65.2 зображень/сек).
  • Одноядерна швидкість: i5 1245U випереджає в Cinebench R23 (1630 проти 1529), але M1 Pro лідирує в Geekbench 6 (2328 проти 2233).
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали максимальний бал 100, однак M1 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання.
  • Практичні завдання: M1 Pro значно швидший у стисненні файлів (1230 MB/s проти 473 MB/s) та компіляції коду (82.4 Klines/s проти 37.3 Klines/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1630 1529
Cinebench R23 (багатоядерний) 7378 12108

GeekBench v6

File compression 473.1 MB/sec 1230 MB/sec
Clang compilation 37.3 Klines/sec 82.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 158.5 pages/sec 249.1 pages/sec
PDF Renderer 205.1 Mpixels/sec 271.3 Mpixels/sec
Text processing 206.7 pages/sec 246.4 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 36.9 images/sec
Photo processing 65.2 images/sec 102.5 images/sec
Ray tracing 13.1 Mpixels/sec 10.7 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2233 2328
Geekbench 6 (багатоядерний) 6966 10305

PassMark

Integer math 51.2 GOps/sec 46.1 GOps/sec
Floating point math 33.5 GOps/sec 64.4 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 274M Primes/sec
Random string sorting 17M Strings/sec 32.7M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 12.2 GBytes/sec
Data compression 147.5 MBytes/sec 274.1 MBytes/sec
Physics 787 Frames/sec 2683 Frames/sec
Extended instructions 8.2B Matrices/sec 11.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3114 3804
Passmark CPU (багатоядерний) 13387 21864

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 18 жовтня 2021
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M1
Номер моделі i5-1245U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 2 8
Потоковий 4 8
Частота 1.6 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 8 2
Потоковий 8 2
Частота 1,2 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 10
Кількість потоків 12 10
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 16x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 24МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 33,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 2048
TMUs 40 128
ROPs 20 64
Обчислювальні блоки 80 256
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс 5,3 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 204,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1245U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Обидва мають інтегровану графіку, але M1 Pro отримав вищий бал (34 проти 25). Однак для сучасних ігор краще використовувати дискретну відеокарту. В іграх, оптимізованих під ARM, M1 Pro буде ефективнішим.

Чи варто вибирати Intel Core i5 1245U для ноутбука?

Так, якщо вам потрібна сумісність з Windows, висока одноядерна продуктивність у Cinebench R23 (1630 балів) та енергоефективність для офісних завдань. Він добре справляється з веб-серфінгом, текстовими редакторами та простими мультимедіа.

Який процесор продуктивніший у відеомонтажі?

Apple M1 Pro значно кращий завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (12108 балів у Cinebench R23) та потужнішій інтегрованій графіці. Він швидше обробляє відео, рендеринг та фото.

Чи однакова енергоефективність у цих процесорів?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Pro досягає вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні, що робить його більш ефективним у реальних завданнях.

Який процесор краще підходить для програмування?

Apple M1 Pro кращий завдяки швидшій компіляції (82.4 Klines/s проти 37.3 Klines/s) та багатопотоковій продуктивності. Для розробки під iOS/Mac він ідеальний, а для Windows-розробки — i5 1245U.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.