Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1245U vs Intel Core i7 1068NG7

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1245U та Intel Core i7 1068NG7 — це два мобільні процесори, які часто зустрічаються в ультрабуках та тонких ноутбуках. Перший належить до 12-го покоління Alder Lake, другий — до 10-го покоління Ice Lake. Незважаючи на молодший індекс, i5 1245U демонструє вищу продуктивність у більшості синтетичних тестів завдяки новішій архітектурі та гібридній конфігурації ядер. Водночас i7 1068NG7 може похвалитися вищим номінальним класом, але поступається в багатопотокових завданнях. Давайте розберемо ключові відмінності.

Короткий висновок. Intel Core i5 1245U є більш сучасним і продуктивним рішенням: він випереджає i7 1068NG7 в одно- та багатоядерних тестах (Cinebench R23 на 32% та 62% відповідно), має кращу інтегровану графіку та енергоефективність. Якщо ви обираєте ноутбук для повсякденних завдань, роботи з документами, вебсерфінгу та нетребувальних ігор, i5 1245U стане оптимальним вибором. i7 1068NG7 залишається гідним варіантом для бюджетних моделей 2020 року, але в 2024 році його продуктивності вже недостатньо для комфортної роботи з важкими додатками.

Основні відмінності

  • Продуктивність: i5 1245U набирає 1630 балів у Cinebench R23 (одноядерний) проти 1234 у i7 1068NG7, що на 32% більше. У багатоядерному тесті перевага ще більша — 7378 проти 4566 (+62%).
  • Графіка: i5 1245U має інтегровану графіку з рейтингом 25 балів, тоді як i7 1068NG7 — 19 балів. Це означає кращу продуктивність у легких іграх та при рендерингу.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але i5 1245U забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки гібридній архітектурі (P-cores + E-cores).
  • Багатопотокові завдання: у тесті Geekbench 6 (багатоядерний) i5 1245U набирає 6966 балів проти 4238 у i7 1068NG7, що робить його значно кращим для відеомонтажу, компіляції коду та архівації.
  • Синтетичні тести: у Passmark CPU (багатоядерний) i5 1245U отримує 13387 балів, а i7 1068NG7 — 9267, що підтверджує його перевагу в загальній обчислювальній потужності.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1630 1234
Cinebench R23 (багатоядерний) 7378 4566

GeekBench v6

File compression 473.1 MB/sec 439.9 MB/sec
Clang compilation 37.3 Klines/sec 23.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 158.5 pages/sec 96.6 pages/sec
PDF Renderer 205.1 Mpixels/sec 129.5 Mpixels/sec
Text processing 206.7 pages/sec 142 pages/sec
Background blur 36.9 images/sec 22.3 images/sec
Photo processing 65.2 images/sec 46.2 images/sec
Ray tracing 13.1 Mpixels/sec 6.55 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2233 1320
Geekbench 6 (багатоядерний) 6966 4238

PassMark

Integer math 51.2 GOps/sec 29.9 GOps/sec
Floating point math 33.5 GOps/sec 16.7 GOps/sec
Find prime numbers 41M Primes/sec 32M Primes/sec
Random string sorting 17M Strings/sec 12M Strings/sec
Data encryption 9.5 GBytes/sec 5.9 GBytes/sec
Data compression 147.5 MBytes/sec 112.2 MBytes/sec
Physics 787 Frames/sec 731 Frames/sec
Extended instructions 8.2B Matrices/sec 6.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3114 2331
Passmark CPU (багатоядерний) 13387 9267

Загальна інформація

Виробник Intel Intel
Дата виходу 23 лютого 2022 1 січня 2020
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Ice Lake
Номер моделі i5-1245U i7-1068NG7
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Iris Plus Graphics G7 (64 EU)

Процесор

Ядер 2 4
Потоковий 4 8
Частота 1.6 ГГц 2.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 4
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 16x 23x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 48КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає
Швидкість шини Немає даних 4 ГТ/с

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 10 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 28 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 BGA-1344
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Intel Iris Plus Graphics G7 (64 EU)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1200 МГц 1100 МГц
Шейдерні блоки 640 512
TMUs 40 32
ROPs 20 8
Обчислювальні блоки 80 64
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,54 терафлопс 1,13 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4-3733
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 58.3 ГБ/c

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1245U Сайт Intel Core i7 1068NG7
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: i5 1245U чи i7 1068NG7?

Intel Core i5 1245U краще завдяки вищій однопотоковій продуктивності та потужнішій інтегрованій графіці. Він забезпечує плавніший геймплей у нетребувальних іграх та кращу частоту кадрів.

Чи варто купувати ноутбук з i7 1068NG7 у 2024 році?

Лише якщо бюджет обмежений і ви не плануєте виконувати складні завдання. Для повсякденної роботи (браузер, офіс, відео) його продуктивності вистачить, але для монтажу чи компіляції краще обрати i5 1245U.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але i5 1245U забезпечує вищу продуктивність при тому ж рівні споживання, що робить його ефективнішим.

Чи підходить i5 1245U для відеомонтажу?

Так, завдяки високій багатопотоковій продуктивності (7378 балів у Cinebench R23) він добре справляється з рендерингом відео та роботою в Adobe Premiere або DaVinci Resolve.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Intel Core i5 1245U має вищий рейтинг інтегрованої графіки (25 балів проти 19), що забезпечує кращу продуктивність у графічних завданнях та легких іграх.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.