Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12500 vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12500 та Apple M2 Ultra — це два процесори з абсолютно різними архітектурами та цільовими сценаріями. Перший — 6-ядерний чип для настільних ПК середнього сегмента, другий — флагманський 24-ядерний гігант для професійних Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в продуктивності, енергоефективності та реальних завданнях, спираючись на об'єктивні бенчмарки.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно перевершує Intel Core i5 12500 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 28924 проти 12528 балів, а Geekbench 6 — 21387 проти 10163. M2 Ultra також має вдвічі вищу продуктивність в інтегрованій графіці (64 проти 32 балів) і значно кращу швидкість у компресії файлів (2140 MB/s проти 795 MB/s). Однак у однопотокових тестах різниця мінімальна: Geekbench 6 одноядерний — 2685 у M2 Ultra проти 2469 у Core i5 12500. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність для відеомонтажу, рендерингу або компіляції, M2 Ultra — очевидний вибір. Для повсякденних завдань і бюджетних збірок Core i5 12500 залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra набирає 28924 бали в Cinebench R23 (багатоядерний), що більш ніж удвічі перевищує результат Core i5 12500 (12528 балів).
  • Однопотокова продуктивність: Geekbench 6 одноядерний тест показує 2685 балів у M2 Ultra проти 2469 у Core i5 12500 — перевага незначна, близько 9%.
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra отримує 64 бали за інтегровану графіку, тоді як Core i5 12500 лише 32 — вдвічі потужніше для візуальних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний бал 100, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Швидкість компіляції та компресії: M2 Ultra обробляє 226.4 Klines/sec у Clang compilation і 2140 MB/s у file compression, тоді як Core i5 12500 — 71.5 Klines/sec і 795 MB/s відповідно.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 12528 28924

GeekBench v6

File compression 795 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 71.5 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 237.9 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 242.7 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 52.4 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 91.2 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2469 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 10163 21387

PassMark

Integer math 61.8 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 48.1 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 75M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 23.4M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 12.1 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1197 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 16.1B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3687 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 19911 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 5 травня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i5-12500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 16
Частота 3 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 24
Кількість потоків 12 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 8
Потоковий Немає даних 8
Частота Немає даних 2,4 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 117 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 800 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12500 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 12500 чи Apple M2 Ultra?

Intel Core i5 12500 має кращу сумісність із Windows-іграми та вищу однопотокову продуктивність у деяких тестах, що робить його більш універсальним для ігор. M2 Ultra сильніший у багатопотокових завданнях, але його ігрова продуктивність обмежена екосистемою macOS.

Чи варто вибирати Apple M2 Ultra замість Intel Core i5 12500 для відеомонтажу?

Так, M2 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях, таких як рендеринг відео та компресія файлів, що робить його ідеальним для професійного відеомонтажу. Core i5 12500 підійде для легкого монтажу.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали максимальний бал 100 за енергоефективність, але M2 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM, що робить його більш ефективним для тривалих навантажень.

Яка різниця в ціні між Intel Core i5 12500 та Apple M2 Ultra?

Ціна не вказана, але Apple M2 Ultra зазвичай встановлюється в дорогі професійні Mac, тоді як Intel Core i5 12500 — це бюджетний процесор для настільних ПК. M2 Ultra значно дорожчий.

Який процесор краще підходить для компіляції коду?

Apple M2 Ultra значно швидший у Clang compilation (226.4 Klines/sec проти 71.5 Klines/sec), тому він кращий для розробників, які працюють з великими проектами. Core i5 12500 підійде для легких завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.