Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12500 vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12500 та Apple M3 Pro — два потужні процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший вийшов у січні 2022 року і є представником 12-го покоління Intel Alder Lake, тоді як M3 Pro дебютував у жовтні 2023 року з архітектурою Apple Silicon. Обидва чипи забезпечують високу продуктивність, але M3 Pro випереджає i5-12500 за більшістю бенчмарків, особливо в багатопотокових завданнях та енергоефективності.

Короткий висновок. Apple M3 Pro демонструє помітно вищу продуктивність у синтетичних тестах: Geekbench 6 (одноядерний 3158 проти 2469) та Cinebench R23 (багатоядерний 15106 проти 12528). Він також значно швидший у компресії файлів (1550 MB/s проти 795 MB/s) та компіляції коду. Водночас Intel Core i5 12500 залишається гідним вибором для збірки ПК на Windows, пропонуючи нижчу ціну та ширшу сумісність. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у закритій екосистемі Apple — обирайте M3 Pro. Для гнучкості та бюджету — i5-12500.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має вищу однопотокову продуктивність (80 балів проти 68), що дає перевагу в більшості повсякденних завдань та іграх.
  • У багатопотокових тестах M3 Pro на 43% швидший (33 бали проти 23), що критично для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • M3 Pro значно ефективніший у компресії даних (1550 MB/s проти 795 MB/s) та компіляції коду (124.1 Klines/s проти 71.5 Klines/s).
  • Інтегрована графіка M3 Pro (41 бал) перевершує i5-12500 (32 бали), що важливо для роботи з фото та відео без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i5 12500 вийшов на рік раніше (2022) і пропонує ширшу сумісність з материнськими платами та операційними системами.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 12528 15106

GeekBench v6

File compression 795 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 71.5 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 237.9 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 242.7 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 52.4 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 91.2 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2469 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 10163 15070

PassMark

Integer math 61.8 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 48.1 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 75M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 23.4M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 12.1 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 240 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1197 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 16.1B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3687 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 19911 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі i5-12500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 6
Частота 3 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 12
Кількість потоків 12 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 6
Потоковий Немає даних 6
Частота Немає даних 2,75 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 117 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 256 2304
TMUs 16 144
ROPs 8 72
Обчислювальні блоки 32 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12500 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 12500 чи Apple M3 Pro?

Для ігор на Windows краще підійде Intel Core i5 12500, оскільки він сумісний з більшістю ігор та дискретними відеокартами. M3 Pro має вищу продуктивність, але обмежений екосистемою macOS.

Чи варто переходити з Intel Core i5 12500 на Apple M3 Pro?

Так, якщо вам потрібна вища продуктивність у відеомонтажі, програмуванні або роботі з великими файлами, і ви готові перейти на macOS. M3 Pro значно швидший у багатопотокових завданнях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але M3 Pro забезпечує вищу продуктивність на ват, що робить його більш ефективним у реальних сценаріях.

Чи підходить Intel Core i5 12500 для роботи з графікою?

Так, але для серйозної роботи з фото та відео варто додати дискретну відеокарту. Інтегрована графіка M3 Pro справляється краще (41 бал проти 32).

Який процесор краще для програмування та компіляції коду?

Apple M3 Pro значно швидший у компіляції (124.1 Klines/s проти 71.5 Klines/s) та текстових операціях, що робить його кращим вибором для розробників.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.