Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12500 vs Apple M4 (8-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12500 та Apple M4 (8-Core) — це два принципово різних процесори, які представляють різні архітектури та покоління. Intel i5 12500 вийшов у січні 2022 року та орієнтований на настільні ПК, тоді як Apple M4 (8-Core) дебютував у жовтні 2024 року і призначений для ноутбуків Mac. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та інтегровану графіку, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M4 (8-Core) випереджає Intel Core i5 12500 за однопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3671 проти 2469) та енергоефективністю (обидва мають 100 балів, але M4 споживає значно менше). Однак Intel i5 12500 демонструє вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (12528 проти 11228) та Passmark (19911 проти даних M4). Якщо вам потрібен потужний процесор для стаціонарного ПК з акцентом на багатозадачність, обирайте Intel. Для мобільних пристроїв з тривалою автономністю та високою швидкістю в однопотокових завданнях краще підійде Apple M4.

Основні відмінності

  • Apple M4 (8-Core) значно перевершує Intel i5 12500 в однопотокових тестах Geekbench 6 (3671 проти 2469) та Cinebench R23 (2091 проти 1810), що дає перевагу в повсякденних завданнях.
  • Intel Core i5 12500 має вищий багатоядерний результат у Cinebench R23 (12528 проти 11228) та Passmark (19911), що робить його кращим для ресурсомістких обчислень.
  • Apple M4 (8-Core) оснащений інтегрованою графікою Apple M4 GPU (8-core) з рейтингом 63 бали, тоді як Intel i5 12500 має лише 32 бали, що вказує на кращу графічну продуктивність M4.
  • Intel i5 12500 використовує архітектуру x86, а Apple M4 — ARMv9, що забезпечує значно вищу енергоефективність M4, особливо в ноутбуках.
  • Apple M4 (8-Core) вийшов майже на три роки пізніше (жовтень 2024 проти січня 2022) і має вищий загальний рейтинг (71 проти 56), що відображає його сучаснішу архітектуру.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1810 2091
Cinebench R23 (багатоядерний) 12528 11228

GeekBench v6

File compression 795 MB/sec Немає даних
Clang compilation 71.5 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 237.9 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 263.4 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 242.7 pages/sec Немає даних
Background blur 52.4 images/sec Немає даних
Photo processing 91.2 images/sec Немає даних
Ray tracing 16.5 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2469 3671
Geekbench 6 (багатоядерний) 10163 13670

PassMark

Integer math 61.8 GOps/sec Немає даних
Floating point math 48.1 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 75M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 23.4M Strings/sec Немає даних
Data encryption 12.1 GBytes/sec Немає даних
Data compression 240 MBytes/sec Немає даних
Physics 1197 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 16.1B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3687 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 19911 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 29 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i5-12500 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M4 GPU (8-core)

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 3 ГГц 4,41 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 6 8
Кількість потоків 12 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 30x 44x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає
Ядер Немає даних 4
Потоковий Немає даних 4
Частота Немає даних 2,59 ГГц

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 20 Вт
Макс. TDP (Boost) 117 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 28 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M4 GPU (8-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 3,7 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-7500
Макс. розмір 128 ГБ 32 ГБ
Кількість каналів 2 4
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 120 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12500 Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel i5 12500 чи Apple M4 (8-Core)?

Для ігор краще підійде Intel i5 12500, оскільки він має вищу багатопотокову продуктивність та сумісний з більшістю ігор на Windows. Apple M4 (8-Core) має кращу інтегровану графіку, але обмежений екосистемою macOS.

Чи варто вибирати Apple M4 (8-Core) для роботи з відео?

Так, Apple M4 (8-Core) чудово підходить для відеомонтажу завдяки високій однопотоковій продуктивності та потужній інтегрованій графіці, що прискорює рендеринг у програмах на кшталт Final Cut Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальний бал енергоефективності (100), але Apple M4 (8-Core) на ARM-архітектурі споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати Intel i5 12500 та Apple M4 (8-Core) за продуктивністю?

Так, порівняння можливе за бенчмарками, але слід враховувати різні архітектури та призначення: Intel — для настільних ПК, Apple — для ноутбуків. У синтетичних тестах M4 часто випереджає i5 в однопотокових завданнях.

Який процесор краще для багатозадачності?

Intel Core i5 12500 краще справляється з багатозадачністю завдяки вищим результатам у багатоядерних тестах (Cinebench R23: 12528 проти 11228), що робить його хорошим вибором для роботи з декількома важкими програмами одночасно.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.