Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12500H vs Apple M2 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12500H та Apple M2 Ultra — це два процесори з абсолютно різними архітектурами та призначенням. Перший створений для мобільних ПК на базі x86, другий — флагманський чип Apple для професійних Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, продуктивність у бенчмарках, енергоефективність та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Apple M2 Ultra значно випереджає Intel Core i5 12500H у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 28924 проти 13228) та інтегрованій графіці. Він також демонструє вищу однопотокову продуктивність і кращу енергоефективність. Однак i5 12500H — це доступний мобільний процесор, який чудово підходить для ігрових ноутбуків і повсякденних завдань, тоді як M2 Ultra орієнтований на професійну роботу з відео, 3D-моделюванням і компіляцією. Вибір залежить від ваших потреб і бюджету.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M2 Ultra майже вдвічі потужніший за i5 12500H у Cinebench R23 (28924 проти 13228) та Geekbench 6 (21387 проти 9527).
  • Інтегрована графіка: M2 Ultra набирає 64 бали за цим параметром проти 32 у i5 12500H, що робить його значно кращим для графічних завдань.
  • Енергоефективність: обидва процесори отримали 100 балів, але M2 Ultra досягає вищої продуктивності при нижчому енергоспоживанні завдяки архітектурі ARM.
  • Однопотокова продуктивність: M2 Ultra випереджає i5 12500H у Passmark (4200 проти 3463) та Geekbench 6 (2685 проти 2180).
  • Спеціалізовані завдання: M2 Ultra значно швидший у компіляції Clang (226.4 проти 62.8 Klines/sec) та обробці фото (170.7 проти 96.1 images/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1689 1735
Cinebench R23 (багатоядерний) 13228 28924

GeekBench v6

File compression 867.4 MB/sec 2140 MB/sec
Clang compilation 62.8 Klines/sec 226.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 235.5 pages/sec 569.8 pages/sec
PDF Renderer 291 Mpixels/sec 603.6 Mpixels/sec
Text processing 231.7 pages/sec 272.4 pages/sec
Background blur 37.7 images/sec 56.5 images/sec
Photo processing 96.1 images/sec 170.7 images/sec
Ray tracing 13.4 Mpixels/sec 33.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2180 2685
Geekbench 6 (багатоядерний) 9527 21387

PassMark

Integer math 73.1 GOps/sec 117.6 GOps/sec
Floating point math 53.3 GOps/sec 148.8 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 711M Primes/sec
Random string sorting 28.5M Strings/sec 83.5M Strings/sec
Data encryption 15.1 GBytes/sec 32 GBytes/sec
Data compression 259.4 MBytes/sec 682.5 MBytes/sec
Physics 1041 Frames/sec 7511 Frames/sec
Extended instructions 15.3B Matrices/sec 30.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3463 4200
Passmark CPU (багатоядерний) 21072 50318

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 4 січня 2022 5 травня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i5-12500H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 Max GPU (76-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 2.5 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 8 8
Потоковий 8 8
Частота 1,8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 24
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 64 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 80 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 134 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 Max GPU (76-core)
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1300 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,66 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 192 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12500H Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор?

Intel Core i5 12500H має більшу сумісність з ігровими ПК на Windows і часто використовується в ігрових ноутбуках. M2 Ultra обмежений екосистемою Apple, але має потужну інтегровану графіку для ігор, оптимізованих під macOS.

Чи варто переплачувати за Apple M2 Ultra?

Так, якщо ви працюєте з відео, 3D-моделюванням або компіляцією коду. Для повсякденних завдань і ігор i5 12500H буде достатньо.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M2 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Який процесор швидший у рендерингу?

Apple M2 Ultra значно швидший: у Cinebench R23 багатоядерний результат 28924 проти 13228 у i5 12500H, що робить його кращим вибором для рендерингу.

Чи можна встановити Apple M2 Ultra в ПК на Windows?

Ні, M2 Ultra сумісний лише з пристроями Apple (Mac Studio, Mac Pro). Intel Core i5 12500H підходить для ноутбуків і ПК на Windows.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.