Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1250P vs AMD Ryzen 3 5425U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1250P і AMD Ryzen 3 5425U — два популярні мобільні процесори, що з'явилися на початку 2022 року. Перший належить до лінійки Alder Lake з гібридною архітектурою, другий — до енергоефективної серії Ryzen 5000U на Zen 3. Обидва орієнтовані на тонкі ноутбуки, але суттєво відрізняються за кількістю ядер, частотами та результатами тестів. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні сильні та слабкі сторони, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 1250P випереджає AMD Ryzen 3 5425U за більшістю показників: однопотокова та багатопотокова продуктивність, швидкість роботи з графікою, компіляція коду. Завдяки 12 ядрам (4 продуктивних + 8 ефективних) він демонструє значно вищі результати в Cinebench та Geekbench. Однак Ryzen 3 5425U не втрачає позицій в енергоефективності та може бути кращим вибором для автономних пристроїв, де важливий баланс між продуктивністю і тепловиділенням. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте i5-1250P.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 1250P має 12 ядер (4 P-cores + 8 E-cores) та 16 потоків, тоді як AMD Ryzen 3 5425U — лише 4 ядра та 8 потоків.
  • У Geekbench 6 одноядерний результат i5-1250P (2162) на 26% вищий, ніж у Ryzen 3 5425U (1712).
  • Багатоядерний тест Geekbench 6 показує перевагу Intel на 61%: 7963 проти 4951.
  • Швидкість стиснення файлів у i5-1250P становить 832.4 MB/s, що на 60% більше, ніж 521.9 MB/s у конкурента.
  • У тесті Photo processing Intel обробляє 82.6 зображень/с, тоді як AMD — лише 44.3 зображень/с, що свідчить про кращу роботу з графікою.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1521 Немає даних
Cinebench R23 (багатоядерний) 9282 Немає даних

GeekBench v6

File compression 832.4 MB/sec 521.9 MB/sec
Clang compilation 46.4 Klines/sec 31.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 157.3 pages/sec 93.4 pages/sec
PDF Renderer 239.9 Mpixels/sec 157.4 Mpixels/sec
Text processing 215.6 pages/sec 180.7 pages/sec
Background blur 30.4 images/sec 17.5 images/sec
Photo processing 82.6 images/sec 44.3 images/sec
Ray tracing 10.9 Mpixels/sec 8.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2162 1712
Geekbench 6 (багатоядерний) 7963 4951

PassMark

Integer math 72.3 GOps/sec 41.5 GOps/sec
Floating point math 50.8 GOps/sec 22.7 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 27M Primes/sec
Random string sorting 27.1M Strings/sec 14.2M Strings/sec
Data encryption 14.4 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 237.1 MBytes/sec 136.2 MBytes/sec
Physics 1067 Frames/sec 485 Frames/sec
Extended instructions 13.6B Matrices/sec 9.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3534 2921
Passmark CPU (багатоядерний) 20144 11317

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 23 лютого 2022 4 січня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Немає даних
Номер моделі i5-1250P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon Vega 6 (Ryzen 4000)

Процесор

Ядер 4 4
Потоковий 8 8
Частота 1.7 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц 4.1 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1,2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 4
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 17x 27x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 8 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 15 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP6
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 10,7 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) AMD Radeon Vega 6 (Ryzen 4000)
Частота GPU 300 МГц 300 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 640 384
TMUs 40 24
ROPs 20 8
Обчислювальні блоки 80 6
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс 1,23 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
- LPDDR4x-4267
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1250P Сайт AMD Ryzen 3 5425U
Версія PCI Express 4.0 3.0
Макс. ліній PCI Express 20 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 1250P чи AMD Ryzen 3 5425U?

Intel Core i5 1250P має вищу однопотокову продуктивність та кращу інтегровану графіку, тому він забезпечує більшу частоту кадрів у більшості ігор. Однак для серйозних ігор обидва потребують дискретної відеокарти.

Чи варто обирати AMD Ryzen 3 5425U для офісних завдань?

Так, Ryzen 3 5425U чудово справляється з веб-серфінгом, роботою в документах та переглядом відео. Його енергоефективність дозволяє ноутбуку працювати довше без підзарядки.

Який процесор швидше компілює код?

Intel Core i5 1250P значно швидший: у тесті Clang compilation він показує 46.4 Klines/s проти 31.3 Klines/s у AMD. Це робить його кращим вибором для розробників.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 1250P споживає більше енергії під навантаженням через більшу кількість ядер. Ryzen 3 5425U виділяє менше тепла.

Який процесор краще для відеомонтажу?

Intel Core i5 1250P виграє завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та швидшій обробці зображень (82.6 images/s). Він краще впорається з рендерингом та експортом відео.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.