Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1250P vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1250P (2022) та Apple M3 Pro (2023) — це два потужних процесори, орієнтовані на продуктивність у ноутбуках. Перший побудований на архітектурі Alder Lake з гібридною конфігурацією ядер, тоді як M3 Pro використовує ARM-архітектуру Apple із високою енергоефективністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхні бенчмарки, швидкість роботи в реальних завданнях та загальні оцінки, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Apple M3 Pro значно випереджає Intel Core i5 1250P за більшістю показників: однопотокова продуктивність (Geekbench 6: 3158 проти 2162), багатопотокова (15106 проти 7963) та швидкість у реальних завданнях, як-от компіляція Clang (124.1 проти 46.4 Klines/sec). Водночас обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100), що робить M3 Pro ідеальним вибором для професіоналів, які потребують максимальної потужності без шкоди для автономності.

Основні відмінності

  • Apple M3 Pro має вищу однопотокову продуктивність: 80 балів проти 58 у Intel Core i5 1250P, що підтверджується результатами Geekbench 6 (3158 проти 2162).
  • Багатопотокова продуктивність M3 Pro майже вдвічі вища: 33 бали проти 18, а Cinebench R23 (багатоядерний) показує 15106 проти 9282.
  • У реальних завданнях M3 Pro значно швидший: компіляція Clang — 124.1 проти 46.4 Klines/sec, обробка PDF — 390.6 проти 239.9 Mpixels/sec.
  • Інтегрована графіка M3 Pro також краща: 41 бал проти 31, що позначається на трасуванні променів (18.4 проти 10.9 Mpixels/sec) та фотообробці (142 проти 82.6 images/sec).
  • Intel Core i5 1250P вийшов на ринок на півтора року раніше (лютий 2022) і має нижчий загальний рейтинг (52 проти 64), що робить M3 Pro більш сучасним рішенням.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1521 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 9282 15106

GeekBench v6

File compression 832.4 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 46.4 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 157.3 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 239.9 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 215.6 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 30.4 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 82.6 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 10.9 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2162 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 7963 15070

PassMark

Integer math 72.3 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 50.8 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 54M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 27.1M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 14.4 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 237.1 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1067 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 13.6B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3534 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 20144 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 30 жовтня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі i5-1250P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 6
Частота 1.7 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 8 6
Потоковий 8 6
Частота 1,2 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1600 МГц
Шейдерні блоки 640 2304
TMUs 40 144
ROPs 20 72
Обчислювальні блоки 80 288
TGP 15 Вт 30 Вт
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 64 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 153.6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1250P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1250P чи Apple M3 Pro?

Apple M3 Pro має потужнішу інтегровану графіку (41 бал проти 31), що забезпечує вищу частоту кадрів у сучасних іграх. Однак сумісність з Windows-іграми на M3 Pro обмежена, тому для ігор на Windows краще обрати Intel Core i5 1250P.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів), що свідчить про високий рівень оптимізації. Проте Apple M3 Pro забезпечує значно вищу продуктивність при тому ж енергоспоживанні.

Чи варто оновлюватися з Intel Core i5 1250P на Apple M3 Pro?

Так, якщо ви працюєте з ресурсомісткими завданнями, як-от відеомонтаж, компіляція коду або 3D-рендеринг. M3 Pro пропонує до 60% вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23: 15106 проти 9282).

Який процесор краще підходить для роботи з відео?

Apple M3 Pro краще впорається з відеообробкою завдяки вищій швидкості фотообробки (142 проти 82.6 images/sec) та трасування променів (18.4 проти 10.9 Mpixels/sec), що прискорює рендеринг.

Чи підтримують ці процесори однаковий обсяг оперативної пам'яті?

Intel Core i5 1250P підтримує до 64 ГБ DDR5/LPDDR5, тоді як Apple M3 Pro має об'єднану пам'ять до 36 ГБ. Вибір залежить від ваших потреб: Intel дає більше гнучкості, але M3 Pro забезпечує вищу пропускну здатність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.