Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1250P vs Apple M4 Pro (12-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1250P та Apple M4 Pro (12-Core) — це процесори з різних архітектурних світів. Перший вийшов у 2022 році та орієнтований на ультрабуки, другий — флагманський чип Apple 2024 року для професійних Mac. Порівняння допоможе зрозуміти, наскільки M4 Pro випереджає конкурента за продуктивністю та чи варто розглядати i5 1250P для сучасних задач.

Короткий висновок. Apple M4 Pro (12-Core) значно потужніший за Intel Core i5 1250P у всіх аспектах: багатоядерна продуктивність вища вдвічі, однопотокова — на 60%, а швидкість роботи з файлами, рендерингом і компіляцією вражає. Однак i5 1250P залишається гідним вибором для ноутбуків середнього класу завдяки прийнятній продуктивності в офісних завданнях. Якщо вам потрібна максимальна швидкість для відеомонтажу, 3D чи програмування — M4 Pro поза конкуренцією.

Основні відмінності

  • Apple M4 Pro має вдвічі вищий багатоядерний бал у Cinebench R23 (19691 проти 9282) та Geekbench 6 (20093 проти 7963).
  • Однопотокова продуктивність M4 Pro на 60% вища: 2235 проти 1521 балів у Cinebench R23.
  • M4 Pro значно швидший у компіляції Clang (162.6 Klines/sec проти 46.4 Klines/sec) та стисненні файлів (2080 MB/sec проти 832.4 MB/sec).
  • Інтегрована графіка M4 Pro майже вдвічі потужніша (63 бали проти 31), що дає перевагу в трасуванні променів та фотообробці.
  • Intel Core i5 1250P вийшов на 2,5 роки раніше (лютий 2022) і базується на архітектурі Alder Lake, тоді як M4 Pro — новітній чип Apple (жовтень 2024).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1521 2235
Cinebench R23 (багатоядерний) 9282 19691

GeekBench v6

File compression 832.4 MB/sec 2080 MB/sec
Clang compilation 46.4 Klines/sec 162.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 157.3 pages/sec 512.7 pages/sec
PDF Renderer 239.9 Mpixels/sec 506.6 Mpixels/sec
Text processing 215.6 pages/sec 367.4 pages/sec
Background blur 30.4 images/sec 85.1 images/sec
Photo processing 82.6 images/sec 196.9 images/sec
Ray tracing 10.9 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2162 3846
Geekbench 6 (багатоядерний) 7963 20093

PassMark

Integer math 72.3 GOps/sec Немає даних
Floating point math 50.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 54M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 27.1M Strings/sec Немає даних
Data encryption 14.4 GBytes/sec Немає даних
Data compression 237.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 1067 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 13.6B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3534 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 20144 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 23 лютого 2022 29 жовтня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Alder Lake Apple M4
Номер моделі i5-1250P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 1.7 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,4 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1,2 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 17x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 38 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M4 Pro GPU (16-core)
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1800 МГц
Шейдерні блоки 640 2048
TMUs 40 128
ROPs 20 64
Обчислювальні блоки 80 256
TGP 15 Вт 26 Вт
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс 7,4 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 4
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 273 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1250P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 1250P чи Apple M4 Pro?

Apple M4 Pro має потужнішу інтегровану графіку, що забезпечує вищу продуктивність у сучасних іграх. Однак i5 1250P може бути суміснішим з бібліотекою Windows-ігор.

Чи варто купувати Intel Core i5 1250P у 2024 році?

Так, для бюджетних ультрабуків і офісних завдань i5 1250P досі актуальний. Але для професійної роботи (відео, 3D) краще обрати M4 Pro.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але M4 Pro досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.

Чи підходить Apple M4 Pro для відеомонтажу?

Так, M4 Pro демонструє видатну швидкість у рендерингу (506.6 Mpixels/sec) та фотообробці (196.9 images/sec), що робить його ідеальним для відеомонтажу.

Який процесор вигідніший за співвідношенням ціна/продуктивність?

Intel Core i5 1250P дешевший і забезпечує достатню продуктивність для базових задач. M4 Pro дорожчий, але пропонує значно вищу швидкість для професіоналів.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.