Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12600H vs AMD Ryzen 5 3600XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12600H (2022 рік) і AMD Ryzen 5 3600XT (2020 рік) — це два потужних процесори, які часто порівнюють при виборі продуктивного ПК або ноутбука. Перший належить до мобільної серії Alder Lake, другий — до настільної лінійки Ryzen 3000. Незважаючи на різне призначення та покоління, обидва CPU демонструють високий рівень багатозадачності та ігрової продуктивності. У цьому матеріалі ми детально розглянемо їхні характеристики, результати тестів та ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити усвідомлений вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 12600H випереджає AMD Ryzen 5 3600XT за більшістю бенчмарків, особливо в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1768 проти 1321) та багатоядерних сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 13730 проти 9696). Він також має інтегровану графіку, що корисно для ноутбуків. Однак Ryzen 5 3600XT — це настільний процесор з нижчим TDP (105 Вт) та кращою сумісністю з материнськими платами AM4. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність у мобільному форматі — обирайте i5 12600H. Для стаціонарного ПК з можливістю апгрейду — Ryzen 5 3600XT залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 12600H має інтегровану графіку, тоді як AMD Ryzen 5 3600XT потребує дискретного відеоадаптера.
  • У Geekbench 6 одноядерному i5 12600H набирає 2343 бали, а Ryzen 5 3600XT — 1821, що свідчить про вищу однопотокову продуктивність Intel.
  • Багатоядерний тест Cinebench R23 показує перевагу Intel (13730 балів) над AMD (9696 балів) приблизно на 42%.
  • Ryzen 5 3600XT використовує сокет AM4, що забезпечує ширшу сумісність з материнськими платами та легший апгрейд.
  • Intel Core i5 12600H вийшов у 2022 році, тоді як AMD Ryzen 5 3600XT — у 2020, що пояснює кращі показники енергоефективності та архітектури у Intel.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1768 1321
Cinebench R23 (багатоядерний) 13730 9696

GeekBench v6

File compression 895.9 MB/sec 738.4 MB/sec
Clang compilation 75.3 Klines/sec 60.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 259.2 pages/sec 154.6 pages/sec
PDF Renderer 309.9 Mpixels/sec 211.2 Mpixels/sec
Text processing 229.9 pages/sec 150.2 pages/sec
Background blur 46.9 images/sec 37.2 images/sec
Photo processing 93.5 images/sec 57.4 images/sec
Ray tracing 16.6 Mpixels/sec 13.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2343 1821
Geekbench 6 (багатоядерний) 10489 7613

PassMark

Integer math 74.5 GOps/sec 51.7 GOps/sec
Floating point math 53.7 GOps/sec 30.2 GOps/sec
Find prime numbers 74M Primes/sec 113M Primes/sec
Random string sorting 28.8M Strings/sec 25.1M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 14.7 GBytes/sec
Data compression 261.8 MBytes/sec 231.4 MBytes/sec
Physics 1302 Frames/sec 1219 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 14.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3553 2760
Passmark CPU (багатоядерний) 22212 18641

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i5-12600H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 2.7 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 36x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 95 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12600H Сайт AMD Ryzen 5 3600XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 16

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12600H чи AMD Ryzen 5 3600XT?

Intel Core i5 12600H має вищу однопотокову продуктивність (Passmark одноядерний: 3553 проти 2760), що важливо для ігор. Однак у настільному ПК Ryzen 5 3600XT може бути кращим через нижчий TDP та можливість використання потужної дискретної відеокарти.

Чи можна порівнювати мобільний i5 12600H з настільним Ryzen 5 3600XT?

Так, хоча вони належать до різних сегментів. i5 12600H призначений для ноутбуків, а Ryzen 5 3600XT — для настільних ПК. Однак за продуктивністю Intel часто випереджає AMD, особливо в синтетичних тестах.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий показник енергоефективності (100 балів у рейтингу). Однак i5 12600H використовує гібридну архітектуру (P-cores + E-cores), що дозволяє краще розподіляти навантаження в ноутбуках.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 3600XT у 2024 році?

Так, якщо ви будуєте бюджетний настільний ПК на платформі AM4. Він досі добре справляється з іграми та робочими завданнями, але поступається новішим моделям за продуктивністю.

Який процесор кращий для відеомонтажу та рендерингу?

Intel Core i5 12600H показує вищі результати в багатоядерних тестах (Cinebench R23: 13730 проти 9696), тому він краще підходить для відеомонтажу та рендерингу, особливо в мобільному форматі.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.