Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12600H vs AMD Ryzen 7 7435HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12600H і AMD Ryzen 7 7435HS — два потужних мобільних процесори, які часто зустрічаються в ігрових та робочих ноутбуках. Перший вийшов у січні 2022 року, другий — у квітні 2024-го. Обидва мають високу енергоефективність та підтримку сучасних технологій, але відрізняються за архітектурою та однопотоковою продуктивністю. Ми порівняли їх за ключовими параметрами, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 12600H виграє в однопотокових завданнях (Cinebench R23 одноядерний: 1768 проти 1477, Geekbench 6 одноядерний: 2343 проти 2010) і демонструє вищу швидкість у фотообробці, браузингу та стисненні файлів. AMD Ryzen 7 7435HS трохи попереду в багатопотокових сценаріях (Cinebench R23 багатоядерний: 13805 проти 13730, Passmark багатоядерний: 23823 проти 22212) та в компіляції коду. Обидва процесори мають однакову енергоефективність та інтегровану графіку. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в іграх та повсякденних додатках — обирайте Intel. Для багатопотокових робочих навантажень з невеликою перевагою підійде AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 12600H має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 одноядерний 1768 проти 1477 у AMD, що дає перевагу в іграх та швидких завданнях.
  • AMD Ryzen 7 7435HS незначно випереджає в багатопотокових тестах: Cinebench R23 багатоядерний 13805 проти 13730, а Passmark багатоядерний 23823 проти 22212.
  • Intel швидше обробляє фото (93.5 проти 77.4 зображень/с) та веб-сторінки (259.2 проти 193.5 сторінок/с), що корисно для веб-розробки та дизайну.
  • AMD краще справляється з компіляцією коду (77.5 проти 75.3 Klines/с) та рейтрейсингом (18.3 проти 16.6 Mpixels/с), що важливо для програмістів та 3D-художників.
  • Обидва процесори мають однакову енергоефективність (100 балів) та інтегровану графіку (33 бали), тому вибір залежить від пріоритету: однопотокова швидкість (Intel) чи багатопотокова потужність (AMD).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1768 1477
Cinebench R23 (багатоядерний) 13730 13805

GeekBench v6

File compression 895.9 MB/sec 881.7 MB/sec
Clang compilation 75.3 Klines/sec 77.5 Klines/sec
HTML 5 Browser 259.2 pages/sec 193.5 pages/sec
PDF Renderer 309.9 Mpixels/sec 308.7 Mpixels/sec
Text processing 229.9 pages/sec 208.8 pages/sec
Background blur 46.9 images/sec 46.2 images/sec
Photo processing 93.5 images/sec 77.4 images/sec
Ray tracing 16.6 Mpixels/sec 18.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2343 2010
Geekbench 6 (багатоядерний) 10489 9779

PassMark

Integer math 74.5 GOps/sec 87 GOps/sec
Floating point math 53.7 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 74M Primes/sec 55M Primes/sec
Random string sorting 28.8M Strings/sec 32.1M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 19.1 GBytes/sec
Data compression 261.8 MBytes/sec 316.6 MBytes/sec
Physics 1302 Frames/sec 1009 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 22.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3553 3205
Passmark CPU (багатоядерний) 22212 23823

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 1 квітня 2024
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i5-12600H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 16
Частота 2.7 ГГц 3.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4.5 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 31x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-4800
Макс. розмір 64 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 76,8 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12600H Сайт AMD Ryzen 7 7435HS
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 12600H чи AMD Ryzen 7 7435HS?

Intel Core i5 12600H має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний 1768 проти 1477), що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор. Однак обидва процесори потребують дискретної відеокарти для сучасних AAA-ігор.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 7435HS для роботи з відео?

Так, AMD Ryzen 7 7435HS трохи випереджає Intel у багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний 13805 проти 13730), що може дати невелику перевагу при рендерингу відео. Але різниця незначна, тому обидва варіанти прийнятні.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони приблизно рівні за тепловиділенням та енергоспоживанням. Вибір залежить від інших характеристик ноутбука.

Чи підходить Intel Core i5 12600H для програмування?

Так, Intel Core i5 12600H добре підходить для програмування завдяки високій однопотоковій продуктивності. Він швидше компілює невеликі проекти та працює з IDE. Для масштабних проектів AMD Ryzen 7 7435HS може бути трохи кращим через вищу швидкість Clang компіляції (77.5 проти 75.3 Klines/с).

Який процесор вийшов пізніше і чи варто обирати новіший?

AMD Ryzen 7 7435HS вийшов у квітні 2024 року, а Intel Core i5 12600H — у січні 2022 року. Незважаючи на новішу дату, AMD не має значної переваги в продуктивності, тому варто орієнтуватися на конкретні завдання та ціну ноутбука.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.