Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12600H vs AMD Ryzen 9 3900XT

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12600H (2022) та AMD Ryzen 9 3900XT (2020) — це представники різних поколінь та архітектур. Перший — мобільний гібридний процесор із 12 ядрами (4 продуктивних + 8 ефективних), другий — настільний 12-ядерник для сокета AM4. Незважаючи на різне призначення, обидва CPU демонструють високий рівень продуктивності, але в різних сценаріях. Порівняємо їх за ключовими характеристиками, бенчмарками та енергоефективністю.

Короткий висновок. Intel Core i5 12600H виграє в однопотокових завданнях та енергоефективності завдяки свіжішій архітектурі Alder Lake, що робить його кращим вибором для ігор та повсякденних сценаріїв на ноутбуках. Натомість AMD Ryzen 9 3900XT забезпечує вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 18404 проти 13730) та краще справляється з рендерингом, компіляцією коду та архівуванням. Якщо вам потрібна мобільність та свіжі технології — обирайте i5-12600H. Для максимальної багатозадачності на стаціонарному ПК — Ryzen 9 3900XT.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Intel Core i5 12600H значно швидший в одноядерних тестах (Geekbench 6: 2343 проти 1680, Passmark одноядерний: 3553 проти 2746), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Багатопотокова потужність: AMD Ryzen 9 3900XT перевершує i5-12600H у важких багатоядерних задачах (Cinebench R23: 18404 проти 13730, Clang compilation: 111.3 проти 75.3 Klines/sec), завдяки 12 повноцінним ядрам Zen 2.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але i5-12600H споживає менше в мобільному сегменті, тоді як 3900XT розрахований на настільні системи з вищим TDP.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 3900XT має кращий рейтинг вбудованої графіки (41 проти 33), що може бути корисним для систем без дискретної відеокарти, хоча обидва CPU не призначені для серйозних ігор без GPU.
  • Рік випуску та платформа: Intel Core i5 12600H (2022) — мобільний процесор із гібридною архітектурою, тоді як AMD Ryzen 9 3900XT (2020) — настільний CPU, що вимагає окремої материнської плати та системи охолодження.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1768 1354
Cinebench R23 (багатоядерний) 13730 18404

GeekBench v6

File compression 895.9 MB/sec 1040 MB/sec
Clang compilation 75.3 Klines/sec 111.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 259.2 pages/sec 217.5 pages/sec
PDF Renderer 309.9 Mpixels/sec 335.3 Mpixels/sec
Text processing 229.9 pages/sec 143.6 pages/sec
Background blur 46.9 images/sec 32.4 images/sec
Photo processing 93.5 images/sec 74.9 images/sec
Ray tracing 16.6 Mpixels/sec 26.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2343 1680
Geekbench 6 (багатоядерний) 10489 10907

PassMark

Integer math 74.5 GOps/sec 100 GOps/sec
Floating point math 53.7 GOps/sec 58.6 GOps/sec
Find prime numbers 74M Primes/sec 215M Primes/sec
Random string sorting 28.8M Strings/sec 48.5M Strings/sec
Data encryption 15.7 GBytes/sec 28.7 GBytes/sec
Data compression 261.8 MBytes/sec 452.7 MBytes/sec
Physics 1302 Frames/sec 1797 Frames/sec
Extended instructions 15.4B Matrices/sec 28.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3553 2746
Passmark CPU (багатоядерний) 22212 32670

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 4 січня 2022 7 липня 2020
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 2 (Matisse)
Номер моделі i5-12600H Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 4 12
Потоковий 8 24
Частота 2.7 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 2 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.3 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 16 24
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 27x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 18 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 3,8 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1400 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,79 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 64 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так
Макс. пропускна здатність Немає даних 47.68 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12600H Сайт AMD Ryzen 9 3900XT
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 28 24

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12600H чи AMD Ryzen 9 3900XT?

Intel Core i5 12600H забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для більшості ігор. У тестах Geekbench 6 (одноядерний) він на 39% швидший за Ryzen 9 3900XT, тому для ігрових ноутбуків i5-12600H буде кращим вибором.

Чи підходить AMD Ryzen 9 3900XT для відеомонтажу та рендерингу?

Так, Ryzen 9 3900XT має 12 повноцінних ядер і значно вищу багатопотокову продуктивність (Cinebench R23 багатоядерний: 18404 проти 13730), що робить його потужним інструментом для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсомістких завдань.

Який процесор енергоефективніший: Intel i5-12600H чи AMD 3900XT?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i5 12600H споживає менше енергії в мобільному сегменті (базова TDP ~45 Вт), тоді як AMD Ryzen 9 3900XT потребує потужнішого охолодження (TDP 105 Вт) і більше підходить для стаціонарних ПК.

Чи можна використовувати Intel Core i5 12600H у настільному ПК?

Ні, Intel Core i5 12600H — це мобільний процесор, розпаяний на материнській платі ноутбука. Він не призначений для встановлення в настільні системи. Натомість AMD Ryzen 9 3900XT — стандартний настільний CPU для сокета AM4.

Який процесор краще справляється з архівуванням файлів?

AMD Ryzen 9 3900XT демонструє вищу швидкість стиснення файлів (1040 MB/sec проти 895.9 MB/sec у i5-12600H), тому він ефективніший для завдань, пов'язаних із архівуванням та розпакуванням даних.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.