Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12600K vs AMD Ryzen 7 5800

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12600K та AMD Ryzen 7 5800 — два потужні процесори для продуктивної роботи та ігор. Обидві моделі вийшли у 2021 році, але належать до різних архітектур: Intel пропонує гібридну будову з продуктивними та ефективними ядрами, тоді як AMD робить ставку на класичну 8-ядерну конфігурацію. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в одно- та багатопотокових тестах, енергоспоживанні та реальних сценаріях використання.

Короткий висновок. Intel Core i5 12600K випереджає AMD Ryzen 7 5800 за одноядерною продуктивністю (Cinebench R23: 1886 проти 1572) та в більшості синтетичних тестів, таких як Geekbench 6 та Passmark. Він також має вищий загальний рейтинг (60 проти 54). Однак Ryzen 7 5800 демонструє кращу швидкість стиснення файлів (1003.9 MB/s проти 822.6 MB/s) і пропонує нижче енергоспоживання. Якщо вам потрібна максимальна швидкість в однопотокових завданнях та іграх — обирайте Intel. Для багатопотокових робочих навантажень з акцентом на енергоефективність варто придивитися до AMD.

Основні відмінності

  • Одноядерна продуктивність: Intel Core i5 12600K значно швидший у Cinebench R23 (1886 проти 1572) та Geekbench 6 (2547 проти 2068), що дає перевагу в іграх та повсякденних завданнях.
  • Багатоядерна продуктивність: Intel також лідирує в Cinebench R23 багатоядерному (17333 проти 14065) та Geekbench 6 (12200 проти 9314), хоча AMD має 8 фізичних ядер проти гібридної архітектури Intel.
  • Швидкість стиснення файлів: AMD Ryzen 7 5800 випереджає Intel у file compression (1003.9 MB/s проти 822.6 MB/s), що важливо для архіваторів та роботи з великими даними.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але AMD традиційно споживає менше енергії під навантаженням, що робить його кращим вибором для компактних збірок.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 12600K має вищий рейтинг вбудованої графіки (40 проти 36), що дає невелику перевагу для систем без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1886 1572
Cinebench R23 (багатоядерний) 17333 14065

GeekBench v6

File compression 822.6 MB/sec 1003.9 MB/sec
Clang compilation 98.7 Klines/sec 76.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 261.1 pages/sec 188.7 pages/sec
PDF Renderer 347.9 Mpixels/sec 304 Mpixels/sec
Text processing 258.5 pages/sec 217.1 pages/sec
Background blur 58.9 images/sec 24.6 images/sec
Photo processing 103.5 images/sec 65.5 images/sec
Ray tracing 22.8 Mpixels/sec 18.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2547 2068
Geekbench 6 (багатоядерний) 12200 9314

PassMark

Integer math 87.9 GOps/sec 93.3 GOps/sec
Floating point math 67.4 GOps/sec 51.5 GOps/sec
Find prime numbers 92M Primes/sec 111M Primes/sec
Random string sorting 35.7M Strings/sec 32.9M Strings/sec
Data encryption 18.6 GBytes/sec 20 GBytes/sec
Data compression 345.4 MBytes/sec 314.7 MBytes/sec
Physics 1522 Frames/sec 1134 Frames/sec
Extended instructions 22B Matrices/sec 21.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3944 3389
Passmark CPU (багатоядерний) 27697 25761

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 жовтня 2021 12 січня 2021
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-12600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Немає

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 3.7 ГГц 3,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 34x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 9728 КБ (загальний) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 150 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 256 Немає даних
TMUs 16 Немає даних
ROPs 8 Немає даних
Обчислювальні блоки 32 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12600K Сайт AMD Ryzen 7 5800
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12600K чи AMD Ryzen 7 5800?

Intel Core i5 12600K кращий для ігор завдяки вищій одноядерній продуктивності (Cinebench R23 1886 проти 1572), що критично для більшості сучасних ігор.

Чи варто купувати AMD Ryzen 7 5800 у 2024 році?

Так, якщо вам потрібна енергоефективність та хороша багатопотокова продуктивність для робочих завдань. Однак у іграх він поступається Intel Core i5 12600K.

Який процесор швидше стискає файли?

AMD Ryzen 7 5800 швидше стискає файли (1003.9 MB/s проти 822.6 MB/s), що робить його кращим вибором для роботи з архівами.

Чи підтримують ці процесори розгін?

Так, обидва процесори підтримують розгін. Intel Core i5 12600K має вільний множник, а AMD Ryzen 7 5800 також можна розганяти на материнських платах з чіпсетом B550/X570.

Який процесор краще підходить для відеомонтажу?

Intel Core i5 12600K кращий для відеомонтажу завдяки вищій продуктивності в багатопотокових тестах (Cinebench R23 17333 проти 14065) та швидшій обробці зображень (103.5 images/sec проти 65.5).

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.