Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12600K vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12600K та AMD Ryzen 9 7950X3D — два процесори з різними ціновими категоріями та призначенням. Перший вийшов у 2021 році та пропонує збалансовану продуктивність для ігор і повсякденних завдань. Другий — флагман AMD 2023 року з технологією 3D V-Cache, орієнтований на максимальну багатопотокову роботу та ігри. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, результати бенчмарків і допоможемо визначити, який процесор підходить саме вам.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Intel Core i5 12600K у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 багатоядерний майже вдвічі вищий (36291 проти 17333). В одноядерній продуктивності різниця менша, але Ryzen також попереду (2053 проти 1886). Якщо вам потрібна максимальна швидкість у рендерингу, компіляції або важких іграх, 7950X3D — очевидний вибір. Однак i5 12600K залишається чудовим варіантом для бюджетних збірок, де співвідношення ціни та продуктивності є ключовим.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X3D має майже вдвічі вищий результат у Cinebench R23 (багатоядерний) — 36291 проти 17333 у Intel Core i5 12600K.
  • Одноядерна продуктивність: AMD також лідирує в Geekbench 6 (одноядерний) — 2925 проти 2547, але розрив менший.
  • Кеш та ігрова продуктивність: 7950X3D використовує технологію 3D V-Cache, що забезпечує вищу швидкість в іграх, особливо в сценах із великою кількістю об'єктів.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий показник 100 балів, але Ryzen досягає вищої продуктивності при подібному енергоспоживанні.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X3D має кращу вбудовану графіку (77 балів проти 40), що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для базових завдань.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1886 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 17333 36291

GeekBench v6

File compression 822.6 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 98.7 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 261.1 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 347.9 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 258.5 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 58.9 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 103.5 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 22.8 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2547 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 12200 19920

PassMark

Integer math 87.9 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 67.4 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 92M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 35.7M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 18.6 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 345.4 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 1522 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 22B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3944 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 27697 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 27 жовтня 2021 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Alder Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-12600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 16
Потоковий 12 32
Частота 3.7 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 2.8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 16 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 37x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 9728 КБ (загальний) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає даних

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 150 Вт 162 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 256 128
TMUs 16 8
ROPs 8 4
Обчислювальні блоки 32 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 128 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12600K Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12600K чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D забезпечує вищу ігрову продуктивність завдяки 3D V-Cache, особливо в сучасних іграх. Однак Intel Core i5 12600K також добре справляється з більшістю ігор і може бути вигіднішим вибором для бюджетних збірок.

Чи варто купувати Intel Core i5 12600K у 2024 році?

Так, це все ще актуальний процесор для ігор та робочих завдань середнього рівня. Його продуктивність залишається конкурентоспроможною, а ціна часто нижча, ніж у новіших моделей.

Який процесор краще підходить для рендерингу та відеомонтажу?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно потужніший у багатопотокових завданнях, тому він краще впорається з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсоємними процесами.

Чи потребують ці процесори потужного охолодження?

Обидва процесори мають високе тепловиділення, тому рекомендовано використовувати якісне повітряне або рідинне охолодження для стабільної роботи під навантаженням.

Який процесор вигідніший за співвідношенням ціни та продуктивності?

Intel Core i5 12600K пропонує краще співвідношення ціни та продуктивності для більшості користувачів. AMD Ryzen 9 7950X3D виправдовує вищу ціну лише якщо вам потрібна максимальна багатопотокова швидкість.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.