Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12600K vs Apple M2

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12600K та Apple M2 — два потужні процесори, створені для різних платформ і завдань. Перший належить до лінійки Alder Lake, має гібридну архітектуру з 10 ядрами та призначений для збірних ПК. Другий — флагманський ARM-чіп Apple для MacBook і Mac mini, який вражає енергоефективністю. У цьому порівнянні ми проаналізуємо їхню продуктивність у синтетичних тестах, багатозадачності та ігрових сценаріях.

Короткий висновок. Intel Core i5 12600K випереджає Apple M2 у багатоядерних завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (17333 проти 8667) та Passmark (27697 проти 15547). Він також демонструє кращу продуктивність у трасуванні променів та фотообробці. Натомість Apple M2 має суттєву перевагу в енергоефективності (обидва мають 100 балів за цим параметром) і трохи вищі результати в одноядерному Geekbench 6 (2589 проти 2547). Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для стаціонарного ПК — обирайте Intel. Якщо важливі автономність і компактність — Apple M2.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i5 12600K майже вдвічі швидший у Cinebench R23 (17333 проти 8667) та Passmark (27697 проти 15547), що робить його кращим для рендерингу та компіляції.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів, але Apple M2 споживає значно менше енергії завдяки ARM-архітектурі, що ідеально для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: Intel має вищий бал (40 проти 31), що підтверджується кращою продуктивністю в розмитті фону (58.9 проти 42.1 зображень/с) та трасуванні променів (22.8 проти 10.5 Мпікс/с).
  • Однопотокова продуктивність: Apple M2 трохи випереджає Intel у Geekbench 6 (2589 проти 2547), але Intel лідирує в Cinebench R23 (1886 проти 1581) та Passmark (3944 проти 3901).
  • Стиснення файлів: Apple M2 значно швидший (1130 проти 822.6 МБ/с), що важливо для архівації та роботи з великими даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1886 1581
Cinebench R23 (багатоядерний) 17333 8667

GeekBench v6

File compression 822.6 MB/sec 1130 MB/sec
Clang compilation 98.7 Klines/sec 80.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 261.1 pages/sec 235.3 pages/sec
PDF Renderer 347.9 Mpixels/sec 266.1 Mpixels/sec
Text processing 258.5 pages/sec 257.4 pages/sec
Background blur 58.9 images/sec 42.1 images/sec
Photo processing 103.5 images/sec 107 images/sec
Ray tracing 22.8 Mpixels/sec 10.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2547 2589
Geekbench 6 (багатоядерний) 12200 10122

PassMark

Integer math 87.9 GOps/sec 37 GOps/sec
Floating point math 67.4 GOps/sec 37.9 GOps/sec
Find prime numbers 92M Primes/sec 175M Primes/sec
Random string sorting 35.7M Strings/sec 23.9M Strings/sec
Data encryption 18.6 GBytes/sec 9.5 GBytes/sec
Data compression 345.4 MBytes/sec 187.3 MBytes/sec
Physics 1522 Frames/sec 1684 Frames/sec
Extended instructions 22B Matrices/sec 7.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3944 3901
Passmark CPU (багатоядерний) 27697 15547

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 6 червня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M2
Номер моделі i5-12600K Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 770 Apple M2 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 3.7 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 2.8 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 9728 КБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 18 Вт
Макс. TDP (Boost) 150 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 20 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 770 Apple M2 GPU
Частота GPU 300 МГц 500 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 256 1024
TMUs 16 64
ROPs 8 32
Обчислювальні блоки 32 128
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,74 терафлопс 2,86 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 24 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 102,4 ГБ/с
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12600K Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 12600K чи Apple M2?

Intel Core i5 12600K зазвичай краще підходить для ігор завдяки вищій багатоядерній продуктивності та сумісності з Windows, що забезпечує більше кадрів у сучасних тайтлах.

Чи варто вибирати Apple M2 для роботи з відео?

Так, Apple M2 чудово підходить для відеомонтажу завдяки енергоефективності та оптимізації в Final Cut Pro, але Intel i5 12600K може бути швидшим у рендерингу через вищі багатоядерні показники.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий бал енергоефективності (100), але Apple M2 споживає значно менше енергії в реальних умовах, що робить його ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Чи можна порівнювати ці процесори для збірки ПК?

Intel Core i5 12600K призначений для збірних ПК на платформі LGA1700, тоді як Apple M2 впаяний у Mac. Для стаціонарного комп'ютера обирайте Intel, для Mac — Apple.

Який процесор краще справляється з багатозадачністю?

Intel Core i5 12600K має вищу багатоядерну продуктивність (17333 проти 8667 у Cinebench R23), тому краще підходить для одночасного запуску важких програм, таких як віртуальні машини або компіляція коду.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.