Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 12600KF vs Apple M3 Pro

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 12600KF та Apple M3 Pro — два потужних процесори, які працюють у різних екосистемах. Перший — це флагманський чип для настільних ПК на архітектурі Alder Lake, другий — фірмовий ARM-процесор Apple для MacBook Pro. Обидва забезпечують високу продуктивність, але мають різні сильні сторони: i5 12600KF виграє в багатопотокових завданнях, а M3 Pro — у енергоефективності та одноядерній швидкості. Розглянемо ключові відмінності.

Короткий висновок. Intel Core i5 12600KF краще підходить для ігор та важких багатопотокових завдань завдяки вищому результату в Cinebench R23 (багатоядерний) — 17693 проти 15106 у M3 Pro. Однак Apple M3 Pro демонструє кращу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 3158 проти 2598) і значно вищу енергоефективність, що робить його ідеальним для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність у настільному ПК — обирайте Intel. Для мобільності, автономності та творчих завдань — Apple M3 Pro.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 12600KF випереджає M3 Pro в Cinebench R23 (17693 vs 15106) та Passmark (27911 vs 26022), що дає перевагу в рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна швидкість: Apple M3 Pro лідирує в Geekbench 6 (3158 vs 2598) та Passmark (4533 vs 3934), що забезпечує кращу реакцію в повсякденних додатках.
  • Енергоефективність: M3 Pro має однаковий з i5 12600KF показник 100 балів, але в реальних умовах ARM-архітектура споживає значно менше енергії, що критично для ноутбуків.
  • Інтегрована графіка: M3 Pro отримує 41 бал проти 40 у Intel, що робить його трохи кращим для завдань без дискретної відеокарти.
  • Дата виходу: Intel вийшов у 2021 році, а Apple M3 Pro — у 2023, тому новіший чип пропонує сучасніші технології, зокрема підтримку AV1 та оптимізації для macOS.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1902 1977
Cinebench R23 (багатоядерний) 17693 15106

GeekBench v6

File compression 1020 MB/sec 1550 MB/sec
Clang compilation 97.5 Klines/sec 124.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 304.3 pages/sec 363.6 pages/sec
PDF Renderer 396.9 Mpixels/sec 390.6 Mpixels/sec
Text processing 263.3 pages/sec 304.6 pages/sec
Background blur 57.3 images/sec 59.9 images/sec
Photo processing 118.2 images/sec 142 images/sec
Ray tracing 22.3 Mpixels/sec 18.4 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2598 3158
Geekbench 6 (багатоядерний) 12932 15070

PassMark

Integer math 88.4 GOps/sec 59.4 GOps/sec
Floating point math 67.6 GOps/sec 68.7 GOps/sec
Find prime numbers 95M Primes/sec 255M Primes/sec
Random string sorting 35.6M Strings/sec 38.5M Strings/sec
Data encryption 18.6 GBytes/sec 15.9 GBytes/sec
Data compression 347.2 MBytes/sec 317.2 MBytes/sec
Physics 1620 Frames/sec 2195 Frames/sec
Extended instructions 22.2B Matrices/sec 15.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3934 4533
Passmark CPU (багатоядерний) 27911 26022

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 27 жовтня 2021 30 жовтня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Alder Lake Apple M3
Номер моделі i5-12600KF Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M3 Pro GPU (19-core)

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 6
Частота 3.7 ГГц 4,05 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,9 ГГц Немає даних
Ядер 4 6
Потоковий 4 6
Частота 2.8 ГГц 2,75 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3.6 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 37x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 9728 КБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 125 Вт 30 Вт
Макс. TDP (Boost) 150 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 37 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 128 ГБ 36 ГБ
Кількість каналів 2 3
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 153.6 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 12600KF Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M3 Pro GPU (19-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1600 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 2304
TMUs Немає даних 144
ROPs Немає даних 72
Обчислювальні блоки Немає даних 288
TGP Немає даних 30 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 7,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 12600KF чи Apple M3 Pro?

Intel Core i5 12600KF кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з Windows, що забезпечує більше кадрів у важких іграх.

Чи варто вибирати Apple M3 Pro для роботи з відео?

Так, M3 Pro добре підходить для відеомонтажу завдяки високій одноядерній продуктивності та енергоефективності, що подовжує час роботи ноутбука.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Apple M3 Pro має трохи кращу інтегровану графіку (41 бал проти 40), що дозволяє впоратися з легкими іграми та графічними завданнями без дискретної карти.

Чи можна порівнювати ці процесори за енергоспоживанням?

Так, M3 Pro значно енергоефективніший завдяки ARM-архітектурі, що робить його ідеальним для ноутбуків, тоді як i5 12600KF потребує потужного охолодження.

Який процесор кращий для програмування та компіляції?

Intel Core i5 12600KF виграє в Clang compilation (97.5 vs 124.1 Klines/sec), але M3 Pro швидший у File compression (1550 vs 1020 MB/sec), тому вибір залежить від конкретного завдання.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.