Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1335U vs AMD Ryzen 9 7945HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1335U та AMD Ryzen 9 7945HX — два процесори для ноутбуків, що представляють різні сегменти. Перший створений для ультрабуків із фокусом на енергоефективність, другий — флагманське рішення для потужних ігрових та робочих станцій. Порівняємо їхні характеристики, результати тестів та сценарії використання, щоб визначити, який CPU краще відповідає вашим завданням.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7945HX значно випереджає Intel Core i5 1335U в багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 (багатоядерний) майже в 4 рази вищий (34333 проти 8915). В одноядерних тестах перевага AMD також помітна, але менш разюча. Водночас Intel Core i5 1335U демонструє однаково високу енергоефективність (100 балів) і підходить для легких, автономних ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність — обирайте Ryzen 9 7945HX. Для повсякденних завдань і тривалої роботи від батареї — Core i5 1335U.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7945HX має значно вищий показник багатоядерної продуктивності (52 бали проти 18), що підтверджується тестами Cinebench R23 (34333 vs 8915) та Geekbench 6 (20188 vs 8288).
  • Однопотокова продуктивність: AMD випереджає Intel в одноядерних тестах — 77 балів проти 61, що відображається в результатах Geekbench 6 (2955 vs 2126) та Passmark (4057 vs 3414).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7945HX отримує 68 балів за вбудовану графіку, тоді як Core i5 1335U — лише 27, що робить AMD більш придатним для легких ігор без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Core i5 1335U споживає менше енергії в реальних сценаріях завдяки архітектурі для ультрабуків.
  • Спеціалізовані завдання: Ryzen 9 7945HX значно швидший у компіляції (218.7 vs 53.5 Klines/sec), обробці PDF (538 vs 218.9 Mpixels/sec) та трасуванні променів (49.3 vs 11.8 Mpixels/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1684 1951
Cinebench R23 (багатоядерний) 8915 34333

GeekBench v6

File compression 703.6 MB/sec 1810 MB/sec
Clang compilation 53.5 Klines/sec 218.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 219.6 pages/sec 372 pages/sec
PDF Renderer 218.9 Mpixels/sec 538 Mpixels/sec
Text processing 207.1 pages/sec 296.8 pages/sec
Background blur 38.2 images/sec 74.1 images/sec
Photo processing 87.9 images/sec 131.1 images/sec
Ray tracing 11.8 Mpixels/sec 49.3 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2126 2955
Geekbench 6 (багатоядерний) 8288 20188

PassMark

Integer math 53.1 GOps/sec 210.3 GOps/sec
Floating point math 36.3 GOps/sec 125.2 GOps/sec
Find prime numbers 52M Primes/sec 286M Primes/sec
Random string sorting 18.3M Strings/sec 79.6M Strings/sec
Data encryption 10.3 GBytes/sec 43.2 GBytes/sec
Data compression 164.3 MBytes/sec 712.7 MBytes/sec
Physics 861 Frames/sec 2463 Frames/sec
Extended instructions 9.2B Matrices/sec 52.3B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3414 4057
Passmark CPU (багатоядерний) 14739 54663

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i5-1335U Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Radeon 610M

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 32
Частота 1.3 ГГц 2.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 0,9 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 13x 25x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 64 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 55-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Radeon 610M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 640 128
TMUs 40 8
ROPs 20 4
Обчислювальні блоки 80 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1335U Сайт AMD Ryzen 9 7945HX
Версія PCI Express 4.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1335U чи AMD Ryzen 9 7945HX?

AMD Ryzen 9 7945HX значно потужніший завдяки вищій однопотоковій та багатопотоковій продуктивності, а також кращій інтегрованій графіці. Він забезпечить вищий FPS у сучасних іграх, особливо з дискретною відеокартою.

Який процесор споживає менше енергії?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності, але Intel Core i5 1335U створений для тонких ноутбуків і споживає менше енергії в типових сценаріях, що забезпечує довшу автономність.

Чи підходить Intel Core i5 1335U для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатопотокова продуктивність (Cinebench R23 8915) достатня для базового монтажу, але для важких проектів краще обрати Ryzen 9 7945HX з результатом 34333.

Який процесор краще для роботи з кодом та компіляції?

AMD Ryzen 9 7945HX значно швидший: компіляція Clang у 4 рази швидша (218.7 vs 53.5 Klines/sec), що робить його ідеальним для розробників програмного забезпечення.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 9 7945HX для офісних завдань?

Ні. Для веб-серфінгу, роботи з документами та перегляду відео Intel Core i5 1335U буде достатньо, забезпечуючи кращу автономність і нижчу ціну ноутбука.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.