Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1335U vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1335U та Apple M1 Ultra — це два процесори, які представляють різні філософії: перший створений для масових ультрабуків з акцентом на енергоефективність, другий — для професійних робочих станцій Mac. Незважаючи на те, що i5 1335U вийшов на рік пізніше, M1 Ultra має значно вищий загальний рейтинг (65 проти 52) і демонструє перевагу в багатопотокових завданнях. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i5 1335U у багатопотоковій продуктивності: Cinebench R23 багатоядерний (23841 проти 8915) та Passmark багатоядерний (41175 проти 14739). Він також має кращу інтегровану графіку (53 проти 27) та вищу швидкість у ресурсомістких завданнях, як-от компіляція Clang (189 Klines/sec проти 53.5). Однак i5 1335U пропонує гідну однопотокову продуктивність (Geekbench 6 одноядерний 2126 проти 2436) і є більш доступним рішенням для повсякденних завдань. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи з відео, 3D-моделюванням або компіляцією, M1 Ultra — очевидний вибір. Для звичайного користувача або бюджетного ноутбука i5 1335U буде достатньо.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже втричі потужніший за i5 1335U (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 8915).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно кращу вбудовану графіку (53 бали проти 27), що дозволяє працювати з графікою та легкими іграми.
  • Енергоефективність: Обидва процесори отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra досягає цього при значно вищій продуктивності.
  • Однопотокова продуктивність: M1 Ultra трохи швидший (62 бали проти 61), але різниця незначна для більшості повсякденних завдань.
  • Швидкість компіляції та обробки даних: M1 Ultra обробляє Clang у 3.5 рази швидше (189 Klines/sec проти 53.5) та стискає файли майже втричі швидше (2000 MB/sec проти 703.6).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1684 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 8915 23841

GeekBench v6

File compression 703.6 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 53.5 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 219.6 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 218.9 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 207.1 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 38.2 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 87.9 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 11.8 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2126 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 8288 18530

PassMark

Integer math 53.1 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 36.3 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 52M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 18.3M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 10.3 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 164.3 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 861 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 9.2B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3414 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 14739 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-1335U APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 2 16
Потоковий 4 16
Частота 1.3 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 0,9 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 20
Кількість потоків 12 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 13x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 12-15 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 55 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1250 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 8192
TMUs 40 512
ROPs 20 256
Обчислювальні блоки 80 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 1,6 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1335U Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 1335U чи Apple M1 Ultra?

M1 Ultra має кращу інтегровану графіку (53 бали проти 27), що забезпечує вищу продуктивність у сумісних іграх. Однак i5 1335U може бути кращим вибором для ігор, які не оптимізовані під архітектуру ARM.

Чи варто вибирати Apple M1 Ultra для роботи з відео?

Так, M1 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях, включаючи рендеринг та компіляцію, що робить його ідеальним для професійної роботи з відео.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва отримали 100 балів за енергоефективність, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при тому ж рівні енергоспоживання, що робить його більш ефективним.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 1335U та Apple M1 Ultra за ціною?

Ці дані відсутні, але зазвичай i5 1335U використовується в доступніших ноутбуках, тоді як M1 Ultra — у дорогих професійних Mac.

Який процесор краще для звичайного офісної роботи?

Для офісних завдань (текст, браузер, пошта) обидва підійдуть, але i5 1335U буде більш економічно вигідним вибором.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.