Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13400 vs AMD Ryzen 5 5600X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13400 та AMD Ryzen 5 5600X – два популярні процесори середнього цінового сегмента, які часто порівнюють при складанні ПК. Модель від Intel вийшла на початку 2023 року, тоді як Ryzen 5 5600X дебютував у 2020-му. Обидва CPU пропонують високу однопотокову продуктивність, але мають суттєві відмінності в архітектурі, кількості ядер та енергоспоживанні. Ми проаналізували бенчмарки, щоб допомогти вам обрати найкращий варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 13400 випереджає AMD Ryzen 5 5600X у більшості синтетичних тестів: Cinebench R23 (багатоядерний) – 15953 проти 11838, Geekbench 6 (багатоядерний) – 10856 проти 9135. Одноядерна продуктивність також вища у Intel (1786 vs 1541). Ryzen 5 5600X демонструє кращий результат у File compression (954.5 MB/sec проти 755.8), але загалом програє в обчислювальних завданнях. Якщо вам потрібна максимальна продуктивність для роботи та ігор, i5 13400 – більш сучасний вибір. Однак Ryzen 5 5600X може бути цікавішим за ціною та сумісністю з платформою AM4.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 13400 має гібридну архітектуру (6 продуктивних + 4 ефективних ядра), тоді як AMD Ryzen 5 5600X – 6 повноцінних ядер, що дає Intel перевагу в багатопотокових завданнях.
  • У Cinebench R23 багатоядерний результат i5 13400 на 34% вищий (15953 проти 11838), що свідчить про кращу продуктивність у рендерингу та компіляції.
  • Одноядерна продуктивність Intel вища: Geekbench 6 одноядерний – 2402 проти 2173, що забезпечує кращу швидкодію в іграх та повсякденних додатках.
  • AMD Ryzen 5 5600X випереджає Intel у стисненні файлів (954.5 MB/sec проти 755.8), що може бути важливим для архівації даних.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінена однаково (100 балів), але i5 13400 використовує новіший техпроцес Intel 7, що може вплинути на загальне тепловиділення.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1541
Cinebench R23 (багатоядерний) 15953 11838

GeekBench v6

File compression 755.8 MB/sec 954.5 MB/sec
Clang compilation 89.9 Klines/sec 66.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 231.6 pages/sec 169 pages/sec
PDF Renderer 310 Mpixels/sec 245 Mpixels/sec
Text processing 244 pages/sec 213.5 pages/sec
Background blur 52.4 images/sec 47.2 images/sec
Photo processing 77.8 images/sec 68.8 images/sec
Ray tracing 20.4 Mpixels/sec 16 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2402 2173
Geekbench 6 (багатоядерний) 10856 9135

PassMark

Integer math 75.9 GOps/sec 71.9 GOps/sec
Floating point math 57.5 GOps/sec 39.5 GOps/sec
Find prime numbers 73M Primes/sec 131M Primes/sec
Random string sorting 30.1M Strings/sec 26.3M Strings/sec
Data encryption 15.5 GBytes/sec 15.7 GBytes/sec
Data compression 295.7 MBytes/sec 252.4 MBytes/sec
Physics 1210 Frames/sec 1324 Frames/sec
Extended instructions 18.7B Matrices/sec 16.9B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3454 3360
Passmark CPU (багатоядерний) 23163 21888

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 8 жовтня 2020
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-13400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Немає

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.5 ГГц 3.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,6 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 37x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 AM4
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1550 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 192 Немає даних
TMUs 48 Немає даних
ROPs 24 Немає даних
Обчислювальні блоки 24 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 0,6 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR4-3200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 47.68 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400 Сайт AMD Ryzen 5 5600X
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13400 чи AMD Ryzen 5 5600X?

Intel Core i5 13400 забезпечує вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 2402 vs 2173), що позитивно впливає на ігрову швидкодію. Однак Ryzen 5 5600X також демонструє гідні результати, тому вибір залежить від бюджету та платформи.

Чи варто купувати AMD Ryzen 5 5600X у 2024 році?

Так, якщо ви маєте материнську плату AM4 і хочете оновитися без заміни системи. Ryzen 5 5600X все ще актуальний для ігор та більшості робочих завдань, але поступається i5 13400 у багатопотокових сценаріях.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однакову оцінку енергоефективності (100 балів). Intel Core i5 13400 використовує техпроцес Intel 7, а Ryzen 5 5600X – 7 нм TSMC, тому різниця в енергоспоживанні мінімальна.

Чи підходить Intel Core i5 13400 для рендерингу та відеомонтажу?

Так, завдяки гібридній архітектурі та вищим багатоядерним показникам (Cinebench R23: 15953 проти 11838) i5 13400 краще справляється з рендерингом, компіляцією та іншими ресурсомісткими завданнями.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

Обидва CPU мають слабку інтегровану графіку (оцінка 34 та 32 бали), тому для ігор або роботи з графікою обов'язково потрібна дискретна відеокарта.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.