Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13400 vs AMD Ryzen 7 7700

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13400 та AMD Ryzen 7 7700 — два потужних процесори середнього цінового сегмента, випущені на початку 2023 року. Перший належить до 13-го покоління Intel (Alder Lake Refresh) і пропонує гібридну архітектуру, а другий — представник серії AMD Ryzen 7000 на архітектурі Zen 4. Обидва CPU підтримують сучасні стандарти, але суттєво відрізняються за кількістю ядер, частотами та продуктивністю в синтетичних тестах. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7700 випереджає Intel Core i5 13400 в абсолютній більшості тестів: однопотокова та багатопотокова продуктивність, робота з архівами, компіляція коду, обробка фото та PDF. Він також має вищий загальний рейтинг (65 проти 57) та кращу інтегровану графіку. Однак Core i5 13400 демонструє однакову з Ryzen енергоефективність (100 балів) і може бути дешевшим у збірці завдяки сумісності з материнськими платами LGA1700. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для робочих завдань або ігор — обирайте Ryzen 7 7700. Якщо бюджет обмежений — i5 13400 все ще залишається гідним варіантом.

Основні відмінності

  • Однопотокова продуктивність: Ryzen 7 7700 на 15% випереджає i5 13400 (76 проти 66 балів), що підтверджується тестами Geekbench 6 (2918 vs 2402) та Passmark (4063 vs 3454).
  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 7 7700 має значну перевагу — 35 балів проти 26, що відображається в Cinebench R23 (18760 vs 15953) та Passmark багатоядерному (34624 vs 23163).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7700 отримав 47 балів проти 34 у i5 13400, що робить його кращим вибором для збірок без дискретної відеокарти.
  • Продуктивність в архівації та компіляції: Ryzen 7 7700 стискає файли зі швидкістю 1630 MB/s проти 755.8 MB/s у i5, а компіляція коду (Clang) — 123.1 Klines/s проти 89.9 Klines/s.
  • Обробка зображень та PDF: Ryzen 7 7700 обробляє 115.5 зображень/с проти 77.8 у i5, а PDF-рендеринг — 441.8 Mpixels/s проти 310 Mpixels/s, що важливо для графічних редакторів.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1930
Cinebench R23 (багатоядерний) 15953 18760

GeekBench v6

File compression 755.8 MB/sec 1630 MB/sec
Clang compilation 89.9 Klines/sec 123.1 Klines/sec
HTML 5 Browser 231.6 pages/sec 317.5 pages/sec
PDF Renderer 310 Mpixels/sec 441.8 Mpixels/sec
Text processing 244 pages/sec 305.3 pages/sec
Background blur 52.4 images/sec 68.9 images/sec
Photo processing 77.8 images/sec 115.5 images/sec
Ray tracing 20.4 Mpixels/sec 25.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2402 2918
Geekbench 6 (багатоядерний) 10856 15543

PassMark

Integer math 75.9 GOps/sec 111.7 GOps/sec
Floating point math 57.5 GOps/sec 66.6 GOps/sec
Find prime numbers 73M Primes/sec 176M Primes/sec
Random string sorting 30.1M Strings/sec 47.1M Strings/sec
Data encryption 15.5 GBytes/sec 24.1 GBytes/sec
Data compression 295.7 MBytes/sec 408.4 MBytes/sec
Physics 1210 Frames/sec 1991 Frames/sec
Extended instructions 18.7B Matrices/sec 30.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3454 4063
Passmark CPU (багатоядерний) 23163 34624

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-13400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 3.8 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5,3 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 38x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 65 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт 142 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 6,57 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 128
TMUs 48 8
ROPs 24 4
Обчислювальні блоки 24 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,6 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 73.4 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400 Сайт AMD Ryzen 7 7700
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 13400 чи AMD Ryzen 7 7700?

AMD Ryzen 7 7700 забезпечує вищу однопотокову продуктивність, що критично для ігор. У тестах він випереджає i5 13400 на 15–20%, тому для сучасних ігор краще обрати Ryzen, особливо якщо ви плануєте використовувати потужну відеокарту.

Чи варто переплачувати за AMD Ryzen 7 7700, якщо я працюю з відеомонтажем?

Так, Ryzen 7 7700 значно швидший у багатопотокових завданнях: рендеринг, компіляція, архівація. Якщо ваш бюджет дозволяє, він суттєво скоротить час обробки відео та інших ресурсомістких задач.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак Ryzen 7 7700 виготовлений за техпроцесом 5 нм, що може забезпечити краще співвідношення продуктивності на ват у реальних сценаріях.

Чи можна використовувати ці процесори без дискретної відеокарти?

Так, обидва мають інтегровану графіку. Однак Ryzen 7 7700 отримав вищий бал (47 проти 34), тому краще підходить для офісних завдань, перегляду відео та легких ігор без окремої відеокарти.

Який процесор вигідніший за співвідношенням ціна/продуктивність?

Якщо ціна має значення, Intel Core i5 13400 часто дешевший, але поступається в продуктивності. Ryzen 7 7700 пропонує помітно вищу швидкість, що виправдовує різницю в ціні для професійних завдань та ігор.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.