Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13400 vs AMD Ryzen 7 Pro 6850U

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13400 та AMD Ryzen 7 Pro 6850U — два потужні процесори, які часто порівнюють при виборі продуктивного ноутбука. Перший вийшов у січні 2023 року та пропонує гібридну архітектуру, а другий, представлений у квітні 2022-го, орієнтований на бізнес-рішення з високою енергоефективністю. У цьому матеріалі ми детально розберемо їхні відмінності за ключовими параметрами: кількістю ядер, частотами, кешем, енергоспоживанням, бенчмарками та ігровою продуктивністю.

Короткий висновок. Intel Core i5 13400 випереджає AMD Ryzen 7 Pro 6850U за більшістю тестів: одноядерна продуктивність вища на ~17% (Cinebench R23), а багатоядерна — на ~59%. Він також швидше обробляє PDF, фото та трасування променів. Однак Ryzen 7 Pro 6850U демонструє кращу швидкість стиснення файлів (953.7 MB/s проти 755.8 MB/s) і має однаковий з конкурентом рівень енергоефективності. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для роботи чи ігор — обирайте i5-13400. Якщо ж пріоритет — ефективність у стисненні даних і бізнес-завданнях, варто придивитися до Ryzen 7 Pro 6850U.

Основні відмінності

  • Багатоядерна продуктивність: Intel Core i5 13400 набирає 15953 балів у Cinebench R23, тоді як AMD Ryzen 7 Pro 6850U — 10032 бали, що на 59% менше.
  • Одноядерна продуктивність: i5-13400 має вищий результат у Geekbench 6 (2402 проти 2044), що дає перевагу в іграх та швидкодії додатків.
  • Швидкість стиснення файлів: Ryzen 7 Pro 6850U випереджає конкурента з показником 953.7 MB/s проти 755.8 MB/s у Intel.
  • Трасування променів: i5-13400 обробляє 20.4 Mpixels/sec, тоді як Ryzen 7 Pro 6850U — лише 13.2 Mpixels/sec, що важливо для 3D-рендерингу.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають однаковий максимальний бал (100) за цим параметром, тому вони рівні за енергоспоживанням у своїх класах.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1493
Cinebench R23 (багатоядерний) 15953 10032

GeekBench v6

File compression 755.8 MB/sec 953.7 MB/sec
Clang compilation 89.9 Klines/sec 64.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 231.6 pages/sec 184.5 pages/sec
PDF Renderer 310 Mpixels/sec 260 Mpixels/sec
Text processing 244 pages/sec 203.6 pages/sec
Background blur 52.4 images/sec 37.3 images/sec
Photo processing 77.8 images/sec 69.1 images/sec
Ray tracing 20.4 Mpixels/sec 13.2 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2402 2044
Geekbench 6 (багатоядерний) 10856 8517

PassMark

Integer math 75.9 GOps/sec 80.1 GOps/sec
Floating point math 57.5 GOps/sec 43.1 GOps/sec
Find prime numbers 73M Primes/sec 57M Primes/sec
Random string sorting 30.1M Strings/sec 26.8M Strings/sec
Data encryption 15.5 GBytes/sec 16.1 GBytes/sec
Data compression 295.7 MBytes/sec 250.6 MBytes/sec
Physics 1210 Frames/sec 997 Frames/sec
Extended instructions 18.7B Matrices/sec 16.1B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3454 3235
Passmark CPU (багатоядерний) 23163 20799

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 20 квітня 2022
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3+ (Rembrandt)
Номер моделі i5-13400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Radeon 680M

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 2.7 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 27x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 6 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 15-28 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP7
Критична температура 100°C 95°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 AMD Radeon 680M
Частота GPU 300 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 192 768
TMUs 48 48
ROPs 24 32
Обчислювальні блоки 24 12
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,6 терафлопс 3,38 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-4800
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400 Сайт AMD Ryzen 7 Pro 6850U
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13400 чи AMD Ryzen 7 Pro 6850U?

Intel Core i5 13400 має вищу одноядерну продуктивність (2402 у Geekbench 6), що забезпечує кращу частоту кадрів у більшості ігор.

Чи варто обирати AMD Ryzen 7 Pro 6850U для роботи з архівами?

Так, Ryzen 7 Pro 6850U демонструє вищу швидкість стиснення файлів (953.7 MB/s), тому він краще підходить для частих операцій з архівами.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 13400 чи AMD Ryzen 7 Pro 6850U?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому вони рівні за цим параметром.

Який процесор швидше компілює код?

Intel Core i5 13400 компілює 89.9 Klines/sec, тоді як AMD Ryzen 7 Pro 6850U — 64.7 Klines/sec, тому Intel кращий для розробників.

Чи підходить Intel Core i5 13400 для професійного фото- та відеоредагування?

Так, i5-13400 обробляє 77.8 зображень/сек та 310 Mpixels/sec у PDF-рендерингу, що робить його продуктивним вибором для творчих завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.