Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13400 vs AMD Ryzen Z1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13400 та AMD Ryzen Z1 — два сучасні процесори, що вийшли у 2023 році. Перший орієнтований на настільні ПК, другий — на портативні ігрові пристрої. Обидві моделі отримали високі оцінки енергоефективності, але суттєво відрізняються за багатопотоковою продуктивністю. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 13400 виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищим показникам Cinebench R23 (15953 проти 9890) та Geekbench 6 (10856 проти 8874). Він також швидше компілює код (89.9 Klines/sec) і рендерить PDF (310 Mpixels/sec). Натомість AMD Ryzen Z1 демонструє кращу швидкість стиснення файлів (1008.9 MB/sec) та трохи вищий одноядерний результат Passmark (3735). Загалом, для стаціонарної роботи та ігор краще обрати Intel, а для компактних пристроїв з акцентом на енергоефективність — Ryzen Z1.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 13400 значно випереджає Ryzen Z1 у Cinebench R23 (15953 проти 9890) та Geekbench 6 (10856 проти 8874).
  • Одноядерна продуктивність: Ryzen Z1 має невелику перевагу в Passmark (3735 проти 3454), але Intel лідирує в Geekbench 6 (2402 проти 2290).
  • Швидкість стиснення: AMD Ryzen Z1 обробляє файли швидше (1008.9 MB/sec) порівняно з Intel (755.8 MB/sec).
  • Компіляція та рендеринг: Intel Core i5 13400 швидше компілює код (89.9 Klines/sec) і рендерить PDF (310 Mpixels/sec), що робить його кращим для робочих завдань.
  • Трасування променів: Intel показує вищу продуктивність у ray tracing (20.4 Mpixels/sec проти 12.9), що важливо для графічних додатків.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1786 1796
Cinebench R23 (багатоядерний) 15953 9890

GeekBench v6

File compression 755.8 MB/sec 1008.9 MB/sec
Clang compilation 89.9 Klines/sec 59.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 231.6 pages/sec 184.9 pages/sec
PDF Renderer 310 Mpixels/sec 208.1 Mpixels/sec
Text processing 244 pages/sec 249.2 pages/sec
Background blur 52.4 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 77.8 images/sec 74.7 images/sec
Ray tracing 20.4 Mpixels/sec 12.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2402 2290
Geekbench 6 (багатоядерний) 10856 8874

PassMark

Integer math 75.9 GOps/sec 60.8 GOps/sec
Floating point math 57.5 GOps/sec 37 GOps/sec
Find prime numbers 73M Primes/sec 69M Primes/sec
Random string sorting 30.1M Strings/sec 23.3M Strings/sec
Data encryption 15.5 GBytes/sec 12.6 GBytes/sec
Data compression 295.7 MBytes/sec 213.7 MBytes/sec
Physics 1210 Frames/sec 980 Frames/sec
Extended instructions 18.7B Matrices/sec 16B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3454 3735
Passmark CPU (багатоядерний) 23163 18778

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 25 квітня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-13400 Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics 730 Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 4,9 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 32x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 9-30 Вт
Макс. TDP (Boost) 154 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FP7
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics 730 Radeon 740M
Частота GPU 300 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1550 МГц 2500 МГц
Шейдерні блоки 192 256
TMUs 48 16
ROPs 24 8
Обчислювальні блоки 24 4
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,6 терафлопс 1,28 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400 Сайт AMD Ryzen Z1
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13400 чи AMD Ryzen Z1?

Intel Core i5 13400 забезпечує вищу багатопотокову продуктивність і краще підходить для настільних ігрових ПК. Ryzen Z1 створений для портативних пристроїв, тому в іграх на стаціонарі поступається.

Чи варто обирати AMD Ryzen Z1 для робочих завдань?

Ryzen Z1 добре справляється зі стисненням файлів та текстовими завданнями, але для компіляції, рендерингу та багатозадачності краще підійде Intel Core i5 13400.

Який процесор енергоефективніший?

Обидві моделі мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно рівне. Однак Ryzen Z1 оптимізований для портативних пристроїв.

Чи можна використовувати Intel Core i5 13400 для трасування променів?

Так, Intel Core i5 13400 демонструє кращі результати в ray tracing (20.4 Mpixels/sec), що робить його придатним для графічних додатків і 3D-моделювання.

Який процесор краще підходить для портативних пристроїв?

AMD Ryzen Z1 спеціально створений для портативних ігрових консолей, тому він є оптимальним вибором для компактних систем, де важливі енергоефективність і мобільність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.