Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13400F vs AMD Ryzen 5 7645HX

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13400F та AMD Ryzen 5 7645HX — два потужних процесори 2023 року, які належать до різних платформ. Перший — десктопне рішення для стаціонарних ПК, другий — мобільний чип для ігрових ноутбуків. Обидва демонструють високу продуктивність, але мають різну архітектуру та призначення. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити свідомий вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 13400F виграє в багатопотокових завданнях завдяки вищому результату Cinebench R23 (15911 проти 13985), що робить його кращим для рендерингу та компіляції. AMD Ryzen 5 7645HX, своєю чергою, лідирує в одноядерних тестах Geekbench 6 (2702 проти 2409) та Passmark, що забезпечує вищу швидкодію в іграх та повсякденних додатках. Обидва процесори мають однакову енергоефективність, але вибір залежить від формату: для стаціонарного ПК краще i5-13400F, для потужного ноутбука — Ryzen 5 7645HX.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 13400F має вищу багатопотокову продуктивність у Cinebench R23 (15911 проти 13985), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • AMD Ryzen 5 7645HX демонструє кращі одноядерні результати в Geekbench 6 (2702 проти 2409) та Passmark (3915 проти 3644), що дає перевагу в іграх та швидкодії інтерфейсу.
  • Ryzen 5 7645HX значно швидше стискає файли (1290 MB/s проти 842.6 MB/s), що важливо для архівації та роботи з великими даними.
  • Intel Core i5 13400F лідирує в обробці веб-сторінок (264.3 pages/s проти 227.9) та рендерингу PDF (348.3 Mpixels/s проти 289.8), що робить його продуктивнішим в офісних сценаріях.
  • AMD Ryzen 5 7645HX має вищий загальний рейтинг (59 проти 57) та кращу інтегровану графіку (39 проти 36), хоча обидва процесори орієнтовані на використання з дискретною відеокартою.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1744 1809
Cinebench R23 (багатоядерний) 15911 13985

GeekBench v6

File compression 842.6 MB/sec 1290 MB/sec
Clang compilation 88.9 Klines/sec 88.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.3 pages/sec 227.9 pages/sec
PDF Renderer 348.3 Mpixels/sec 289.8 Mpixels/sec
Text processing 237.2 pages/sec 279.4 pages/sec
Background blur 54.8 images/sec 57.5 images/sec
Photo processing 88.3 images/sec 87.6 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 18.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 2702
Geekbench 6 (багатоядерний) 11321 11962

PassMark

Integer math 80.3 GOps/sec 76.3 GOps/sec
Floating point math 60.8 GOps/sec 49.7 GOps/sec
Find prime numbers 84M Primes/sec 183M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 33.6M Strings/sec
Data encryption 16.7 GBytes/sec 18.5 GBytes/sec
Data compression 314.1 MBytes/sec 314.4 MBytes/sec
Physics 1449 Frames/sec 1540 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 24B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3644 3915
Passmark CPU (багатоядерний) 25179 26868

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Dragon Range)
Номер моделі i5-13400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon 610M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2.5 ГГц 4.0 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 40x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 32 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 45-75 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 FL1
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 64 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400F Сайт AMD Ryzen 5 7645HX
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon 610M
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13400F чи AMD Ryzen 5 7645HX?

AMD Ryzen 5 7645HX має вищу одноядерну продуктивність (Geekbench 6: 2702 проти 2409), що забезпечує кращу швидкодію в більшості ігор. Однак i5-13400F також демонструє гідні результати, тому вибір залежить від конкретної відеокарти та оптимізації гри.

Чи варто обирати Intel Core i5 13400F для робочих станцій?

Так, завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23: 15911 проти 13985) i5-13400F краще підходить для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсомістких завдань, де важлива кількість ядер.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів), тому вони однаково добре справляються з тепловиділенням. Однак Ryzen 5 7645HX створений для мобільних пристроїв, тому в ноутбуках він буде економнішим.

Чи можна порівнювати десктопний i5-13400F з мобільним Ryzen 5 7645HX?

Так, порівняння коректне, оскільки обидва процесори належать до одного класу продуктивності та вийшли в один рік. Однак варто враховувати, що i5-13400F призначений для стаціонарних ПК, а Ryzen 5 7645HX — для ноутбуків.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 5 7645HX має трохи вищий показник інтегрованої графіки (39 проти 36), але обидва процесори не призначені для ігор без дискретної відеокарти. Для повсякденних завдань їхньої графіки достатньо.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.