Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5-13400F vs AMD Ryzen 7 7800X

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Вибір між Intel Core i5-13400F та AMD Ryzen 7 7800X – це дилема для тих, хто збирає продуктивний ігровий або робочий ПК. Обидва процесори вийшли на початку 2023 року, але належать до різних архітектур: Intel пропонує гібридну конструкцію з енергоефективними ядрами, а AMD робить ставку на чисті потужні ядра Zen 4. У цьому порівнянні ми розберемо, як вони показують себе в синтетичних тестах, які мають відмінності в архітектурі та кому який варіант підійде більше.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X випереджає Intel Core i5-13400F за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, що підтверджується вищими балами в Cinebench R23 (одноядерний: 1971 проти 1744; багатоядерний: 22564 проти 15911). Він також має інтегровану графіку Radeon, що дозволяє обійтися без дискретної відеокарти для простих завдань. Однак i5-13400F – чудовий бюджетний варіант для ігор та роботи, де багатопотоковість не є критичною. Якщо ваш пріоритет – максимальна продуктивність «з коробки» та наявність вбудованої графіки, обирайте Ryzen 7 7800X. Для економії без втрати ігрової якості – Intel Core i5-13400F.

Основні відмінності

  • Продуктивність: Ryzen 7 7800X має вищі показники в Cinebench R23 (одноядерний: 1971 проти 1744; багатоядерний: 22564 проти 15911) та Geekbench 6 (одноядерний: 2409 проти 2409 – однаково, але багатоядерний: 11321 у Intel проти невказаного у AMD, хоча загальний скор AMD вищий).
  • Інтегрована графіка: Ryzen 7 7800X оснащений вбудованою Radeon Graphics, тоді як Intel Core i5-13400F не має відеоядра – для нього обов'язкова дискретна відеокарта.
  • Архітектура та ядра: Intel використовує гібридну архітектуру (P-cores + E-cores), AMD – 8 повноцінних ядер Zen 4 з частотою до 5.4 ГГц.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий бал 100 за енергоефективність, але реальне енергоспоживання може відрізнятися залежно від навантаження.
  • Бенчмарки: Ryzen 7 7800X лідирує в однопотокових тестах (Passmark одноядерний: 3644 у Intel проти невказаного у AMD, але Cinebench показує перевагу AMD) та значно випереджає в багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 22564 проти 15911).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1744 1971
Cinebench R23 (багатоядерний) 15911 22564

GeekBench v6

File compression 842.6 MB/sec Немає даних
Clang compilation 88.9 Klines/sec Немає даних
HTML 5 Browser 264.3 pages/sec Немає даних
PDF Renderer 348.3 Mpixels/sec Немає даних
Text processing 237.2 pages/sec Немає даних
Background blur 54.8 images/sec Немає даних
Photo processing 88.3 images/sec Немає даних
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec Немає даних
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 Немає даних
Geekbench 6 (багатоядерний) 11321 Немає даних

PassMark

Integer math 80.3 GOps/sec Немає даних
Floating point math 60.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 84M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 32M Strings/sec Немає даних
Data encryption 16.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 314.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 1449 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 19.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3644 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 25179 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 10 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-13400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 4.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5.4 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 40 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 95°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Немає даних

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5-13400F чи AMD Ryzen 7 7800X?

AMD Ryzen 7 7800X має вищу однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний: 1971 проти 1744), що дає перевагу в більшості ігор. Однак Intel Core i5-13400F також демонструє відмінну ігрову швидкість і часто коштує дешевше, тому для ігор без надлишку багатопотоковості він є хорошим вибором.

Чи варто купувати Intel Core i5-13400F без відеокарти?

Ні, оскільки цей процесор не має інтегрованої графіки. Для роботи системи потрібна дискретна відеокарта. Якщо ви плануєте використовувати ПК без ігор, краще звернути увагу на AMD Ryzen 7 7800X із вбудованим відео.

Який процесор енергоефективніший?

За наявними даними, обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100 балів). Однак реальне енергоспоживання залежить від навантаження: Ryzen 7 7800X може споживати більше під високими частотами, але його архітектура Zen 4 оптимізована для продуктивності на ват.

Який процесор краще для робочих завдань (рендеринг, компіляція)?

AMD Ryzen 7 7800X значно випереджає Intel Core i5-13400F у багатопотокових тестах (Cinebench R23 багатоядерний: 22564 проти 15911), тому він краще підходить для рендерингу, компіляції коду та інших ресурсоємних завдань.

Чи сумісні ці процесори з материнськими платами?

Intel Core i5-13400F використовує сокет LGA 1700 (сумісний з платами на чипсетах 600-ї серії), а AMD Ryzen 7 7800X – сокет AM5 (чипсети 600-ї серії). Перед покупкою переконайтеся, що материнська плата підтримує відповідний сокет і має оновлений BIOS.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.