Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13400F vs AMD Ryzen 7 7800X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13400F та AMD Ryzen 7 7800X3D — два популярних процесори середнього та високого сегменту, які вийшли на початку 2023 року. Перший пропонує відмінне співвідношення ціни та продуктивності для ігор та робочих завдань, другий — флагманську ігрову швидкість завдяки технології 3D V-Cache. У цьому порівнянні ми розберемо їхні ключові відмінності, результати бенчмарків та допоможемо визначитися з вибором.

Короткий висновок. AMD Ryzen 7 7800X3D значно випереджає Intel Core i5 13400F у багатопотокових завданнях та ігровій продуктивності завдяки додатковому кешу. За результатами Cinebench R23 багатоядерний показник 7800X3D на 14% вищий (18193 проти 15911), а в Geekbench 6 перевага сягає 35% (15319 проти 11321). Водночас i5 13400F демонструє гідну однопотокову продуктивність (1744 у Cinebench R23) і є більш бюджетним варіантом. Якщо ваш пріоритет — ігри та робота з важкими додатками, обирайте Ryzen 7 7800X3D. Для збалансованого ПК з обмеженим бюджетом i5 13400F залишається чудовим вибором.

Основні відмінності

  • AMD Ryzen 7 7800X3D має вищу багатопотокову продуктивність: у Cinebench R23 багатоядерний результат 18193 проти 15911 у Intel Core i5 13400F.
  • У Geekbench 6 однопотокова перевага 7800X3D становить 10% (2657 проти 2409), а багатопотокова — 35% (15319 проти 11321).
  • Ryzen 7 7800X3D значно швидший у файловому стисненні: 1710 MB/s проти 842.6 MB/s у i5 13400F.
  • Intel Core i5 13400F має вищу енергоефективність за шкалою рейтингу (100 балів), але обидва процесори отримали однаковий показник у цій категорії.
  • У тесті Clang compilation 7800X3D на 26% продуктивніший (111.9 Klines/sec проти 88.9 Klines/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1744 1785
Cinebench R23 (багатоядерний) 15911 18193

GeekBench v6

File compression 842.6 MB/sec 1710 MB/sec
Clang compilation 88.9 Klines/sec 111.9 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.3 pages/sec 331.1 pages/sec
PDF Renderer 348.3 Mpixels/sec 399 Mpixels/sec
Text processing 237.2 pages/sec 266.2 pages/sec
Background blur 54.8 images/sec 65.8 images/sec
Photo processing 88.3 images/sec 117 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 22.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 2657
Geekbench 6 (багатоядерний) 11321 15319

PassMark

Integer math 80.3 GOps/sec 104.3 GOps/sec
Floating point math 60.8 GOps/sec 62 GOps/sec
Find prime numbers 84M Primes/sec 329M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 43.9M Strings/sec
Data encryption 16.7 GBytes/sec 22.4 GBytes/sec
Data compression 314.1 MBytes/sec 385.1 MBytes/sec
Physics 1449 Frames/sec 3540 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 29.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3644 3752
Passmark CPU (багатоядерний) 25179 34274

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Десктопний Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-13400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 6 8
Потоковий 12 16
Частота 2.5 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 25x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт 162 Вт
Сокет LGA-1700 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 11,2 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400F Сайт AMD Ryzen 7 7800X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 20 28

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU Немає даних 400 МГц
Boost частота GPU Немає даних 2200 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 128
TMUs Немає даних 8
ROPs Немає даних 4
Обчислювальні блоки Немає даних 2
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 0,56 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13400F чи AMD Ryzen 7 7800X3D?

AMD Ryzen 7 7800X3D забезпечує вищу ігрову продуктивність завдяки 3D V-Cache, що дає перевагу в чутливих до кешу іграх. Intel Core i5 13400F також добре справляється, але поступається в багатопотокових сценаріях.

Який процесор має кращу енергоефективність?

Обидва процесори отримали однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), тому споживання енергії приблизно однакове. Однак Ryzen 7 7800X3D може вимагати кращого охолодження через вищу продуктивність.

Чи варто переплачувати за Ryzen 7 7800X3D порівняно з i5 13400F?

Якщо ваш бюджет обмежений, i5 13400F пропонує відмінне співвідношення ціни та продуктивності. Для максимальної ігрової швидкості та роботи з важкими додатками 7800X3D виправдовує вищу вартість.

Які бенчмарки показують найбільшу різницю між цими процесорами?

Найбільша перевага Ryzen 7 7800X3D спостерігається в Geekbench 6 (багатоядерний) — 35%, та у файловому стисненні — 103%. У Cinebench R23 багатоядерна різниця становить 14%.

Який процесор краще підходить для робочих завдань, таких як відеомонтаж чи компіляція?

AMD Ryzen 7 7800X3D краще справляється з багатопотоковими завданнями: у Clang compilation він на 26% швидший, а в обробці фото — на 33%. Intel Core i5 13400F також продуктивний, але поступається в складних обчисленнях.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.