Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13400F vs Apple M1

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13400F та Apple M1 — це два принципово різних підходи до архітектури процесорів. Перший — потужний x86-чип для настільних ПК з акцентом на багатопотоковість, другий — ARM-система на кристалі, що славиться енергоефективністю та інтеграцією в екосистему Apple. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні реальні показники в бенчмарках, енергоспоживання та сценарії використання, щоб допомогти вам обрати оптимальний варіант.

Короткий висновок. Intel Core i5 13400F значно випереджає Apple M1 у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний — 15911 проти 7800, Passmark багатоядерний — 25179 проти 14155. Він також швидший у рендерингу, компіляції та обробці фото. Однак Apple M1 демонструє кращу швидкість стиснення файлів (936.1 MB/s проти 842.6 MB/s) і має вищу енергоефективність, що критично для ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для ПК — обирайте i5 13400F. Для автономності та роботи в macOS — M1.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Intel Core i5 13400F майже вдвічі потужніший за Apple M1 у Cinebench R23 (15911 проти 7800) та Passmark (25179 проти 14155).
  • Однопотокова продуктивність: Процесори дуже близькі — Geekbench 6 одноядерний 2409 (Intel) проти 2383 (Apple), Passmark одноядерний 3644 проти 3688 на користь M1.
  • Енергоефективність: Обидва мають максимальний рейтинг 100, але M1 споживає значно менше енергії, що робить його ідеальним для ультрабуків.
  • Інтегрована графіка: Intel Core i5 13400F не має вбудованої графіки (потрібна дискретна відеокарта), тоді як Apple M1 має потужне інтегроване GPU для відео та легких ігор.
  • Творчі завдання: Intel перемагає в рендерингу (Ray tracing 20.1 проти 9.28 Mpixels/sec) та компіляції (88.9 проти 71.3 Klines/sec), але M1 швидше стискає файли (936.1 проти 842.6 MB/sec).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1744 1514
Cinebench R23 (багатоядерний) 15911 7800

GeekBench v6

File compression 842.6 MB/sec 936.1 MB/sec
Clang compilation 88.9 Klines/sec 71.3 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.3 pages/sec 204.8 pages/sec
PDF Renderer 348.3 Mpixels/sec 241.1 Mpixels/sec
Text processing 237.2 pages/sec 242.5 pages/sec
Background blur 54.8 images/sec 34.8 images/sec
Photo processing 88.3 images/sec 79.9 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 9.28 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 2383
Geekbench 6 (багатоядерний) 11321 8765

PassMark

Integer math 80.3 GOps/sec 33.5 GOps/sec
Floating point math 60.8 GOps/sec 35.7 GOps/sec
Find prime numbers 84M Primes/sec 141M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 21.2M Strings/sec
Data encryption 16.7 GBytes/sec 8.6 GBytes/sec
Data compression 314.1 MBytes/sec 169.4 MBytes/sec
Physics 1449 Frames/sec 1375 Frames/sec
Extended instructions 19.9B Matrices/sec 6.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3644 3688
Passmark CPU (багатоядерний) 25179 14155

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 20 листопада 2020
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-13400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M1 GPU

Процесор

Ядер 6 4
Потоковий 12 4
Частота 2.5 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 8
Кількість потоків 16 8
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) 12 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 14 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 16 млрд

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR4X-4266
Макс. розмір 192 ГБ 16 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 68,25 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M1 GPU
Частота GPU Немає даних 450 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1278 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 1024
TMUs Немає даних 64
ROPs Немає даних 32
Обчислювальні блоки Немає даних 128
TGP Немає даних 15 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 2,6 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13400F чи Apple M1?

Intel Core i5 13400F значно кращий для ігор завдяки вищій багатопотоковій продуктивності та сумісності з дискретними відеокартами. Apple M1 обмежений інтегрованою графікою та бібліотекою ігор для macOS.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 13400F та Apple M1 за енергоспоживанням?

Так, хоча обидва мають рейтинг енергоефективності 100, Apple M1 споживає значно менше енергії (близько 15 Вт) порівняно з Intel (до 65 Вт), що робить M1 ідеальним для ноутбуків з тривалою автономністю.

Який процесор швидше працює в однопотокових завданнях?

За результатами Passmark одноядерний Apple M1 (3688) трохи випереджає Intel Core i5 13400F (3644). У Geekbench 6 різниця мінімальна: 2409 (Intel) проти 2383 (Apple). Продуктивність майже однакова.

Для яких завдань краще підходить Intel Core i5 13400F?

Intel Core i5 13400F ідеальний для багатопотокових обчислень: рендеринг, компіляція коду, обробка відео, ігри та робота з великими обсягами даних завдяки високим показникам Cinebench і Passmark.

Чи варто вибирати Apple M1 замість Intel Core i5 13400F для роботи?

Так, якщо вам потрібен тихий, енергоефективний ноутбук для веб-серфінгу, офісних завдань, стиснення файлів або роботи в екосистемі Apple. Для важких обчислень краще Intel.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.