Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13400F vs Apple M4 Max (16-Core)

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13400F та Apple M4 Max (16-Core) — два потужних процесори з різними архітектурами та сферами застосування. Перший створений для настільних ПК і пропонує відмінне співвідношення ціни та продуктивності для ігор. Другий — флагманський чип Apple для професійних завдань у MacBook Pro та Mac Studio. У цьому порівнянні ми детально розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та енергоефективність.

Короткий висновок. Apple M4 Max (16-Core) значно випереджає Intel Core i5 13400F за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю (Geekbench 6: 3986 проти 2409 та 26190 проти 11321 відповідно). Він також демонструє кращу енергоефективність та інтегровану графіку. Однак i5 13400F залишається чудовим вибором для ігрових ПК завдяки доступнішій екосистемі та сумісності з широким спектром материнських плат. Якщо вам потрібна максимальна обчислювальна потужність для професійних задач — обирайте M4 Max, для ігор та звичайних завдань — i5 13400F.

Основні відмінності

  • Apple M4 Max має значно вищу однопотокову продуктивність: Geekbench 6 однопотоковий — 3986 проти 2409 у i5 13400F.
  • Багатопотокова продуктивність M4 Max майже вдвічі вища: Cinebench R23 багатоядерний — 27399 проти 15911.
  • M4 Max значно швидший у задачах стиснення файлів (2680 MB/s проти 842.6 MB/s) та компіляції коду (219.7 Klines/s проти 88.9 Klines/s).
  • Інтегрована графіка M4 Max оцінюється в 63 бали проти 36 у i5 13400F, що робить його кращим для роботи з графікою без дискретної відеокарти.
  • Intel Core i5 13400F вийшов у січні 2023 року, тоді як Apple M4 Max — у жовтні 2024, що пояснює технологічний розрив.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1744 2281
Cinebench R23 (багатоядерний) 15911 27399

GeekBench v6

File compression 842.6 MB/sec 2680 MB/sec
Clang compilation 88.9 Klines/sec 219.7 Klines/sec
HTML 5 Browser 264.3 pages/sec 699.3 pages/sec
PDF Renderer 348.3 Mpixels/sec 771.1 Mpixels/sec
Text processing 237.2 pages/sec 381.1 pages/sec
Background blur 54.8 images/sec 92.2 images/sec
Photo processing 88.3 images/sec 236.2 images/sec
Ray tracing 20.1 Mpixels/sec 36.1 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2409 3986
Geekbench 6 (багатоядерний) 11321 26190

PassMark

Integer math 80.3 GOps/sec Немає даних
Floating point math 60.8 GOps/sec Немає даних
Find prime numbers 84M Primes/sec Немає даних
Random string sorting 32M Strings/sec Немає даних
Data encryption 16.7 GBytes/sec Немає даних
Data compression 314.1 MBytes/sec Немає даних
Physics 1449 Frames/sec Немає даних
Extended instructions 19.9B Matrices/sec Немає даних
Passmark CPU (одноядерний) 3644 Немає даних
Passmark CPU (багатоядерний) 25179 Немає даних

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 30 жовтня 2024
Тип Десктопний Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv9
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M4
Номер моделі i5-13400F Немає даних
Інтегрована графіка Немає Apple M4 Max GPU (40-core)

Процесор

Ядер 6 12
Потоковий 12 12
Частота 2.5 ГГц 4,52 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4.5 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,8 ГГц 2,59 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 16
Кількість потоків 16 16
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 25x 45x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 2-го рівня 1280КБ (на ядро) Немає даних
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 3 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 65 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 148 Вт Немає даних
Сокет LGA-1700 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- LPDDR5X-8533
Макс. розмір 192 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 8
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с 546 ГБ/с
Підтримка ECC Немає Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13400F Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

iGPU

Інтегрована графіка Немає даних Apple M4 Max GPU (40-core)
Частота GPU Немає даних 500 МГц
Boost частота GPU Немає даних 1800 МГц
Шейдерні блоки Немає даних 5120
TMUs Немає даних 320
ROPs Немає даних 160
Обчислювальні блоки Немає даних 640
TGP Немає даних 62 Вт
IGPU FLOPS Немає даних 18,4 терафлопс

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13400F чи Apple M4 Max?

Для ігор Intel Core i5 13400F є більш звичним вибором завдяки сумісності з Windows та широкому асортименту відеокарт. Однак Apple M4 Max має потужнішу інтегровану графіку, що може бути корисним у Mac-іграх.

Чи варто купувати Intel Core i5 13400F у 2024 році?

Так, i5 13400F залишається актуальним для ігрових ПК середнього рівня завдяки відмінному співвідношенню ціни та продуктивності, особливо якщо ви не плануєте використовувати Mac.

У чому перевага Apple M4 Max над Intel Core i5 13400F?

M4 Max значно швидший у багатопотокових завданнях (відеомонтаж, компіляція), має кращу енергоефективність та інтегровану графіку, що робить його ідеальним для професійної роботи.

Який процесор краще для роботи з відео та 3D?

Apple M4 Max демонструє значно вищу продуктивність у рендерингу та обробці зображень (наприклад, Photo processing: 236.2 images/s проти 88.3), тому він краще підходить для професійних завдань.

Чи можна порівнювати Intel Core i5 13400F з Apple M4 Max за ціною?

Пряме порівняння цін ускладнене, оскільки i5 13400F продається окремо, а M4 Max вбудований у Mac. Однак M4 Max значно дорожчий, але пропонує вищу продуктивність.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.