Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1340P vs AMD Ryzen 7 5600X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1340P та AMD Ryzen 7 5600X3D — це два процесори, які представляють різні підходи до продуктивності. Перший орієнтований на мобільні системи з акцентом на енергоефективність, другий — на настільні ПК з технологією 3D V-Cache для ігор. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні ключові характеристики, результати бенчмарків та сценарії використання, щоб допомогти вам зробити правильний вибір.

Короткий висновок. Intel Core i5 1340P виграє в однопотоковій продуктивності та енергоефективності, що робить його чудовим вибором для ноутбуків та завдань, де важлива швидкість на одне ядро. AMD Ryzen 7 5600X3D, своєю чергою, пропонує вищу багатопотокову продуктивність у Passmark та кращу інтегровану графіку, що може бути корисним для ігор та рендерингу. Якщо вам потрібен універсальний мобільний процесор — обирайте i5 1340P. Для настільного ігрового ПК з акцентом на багатозадачність — Ryzen 7 5600X3D.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 1340P має вищу однопотокову продуктивність: Cinebench R23 (одноядерний) 1701 проти 1402 у Ryzen 7 5600X3D, що дає перевагу в швидкодії додатків, чутливих до частоти одного ядра.
  • AMD Ryzen 7 5600X3D демонструє кращу багатопотокову продуктивність у Passmark CPU (багатоядерний): 21953 проти 18753, що робить його сильнішим у завданнях, які використовують усі ядра, наприклад, у відеомонтажі.
  • Енергоефективність обох процесорів оцінюється однаково високо (100 балів), але i5 1340P створений для мобільних пристроїв, тоді як Ryzen 7 5600X3D — для настільних ПК, що впливає на тепловиділення та споживання енергії.
  • У тестах обробки зображень Intel i5 1340P випереджає: Photo processing 87.8 images/sec проти 60.9, що свідчить про кращу оптимізацію для графічних редакторів.
  • AMD Ryzen 7 5600X3D має вищий показник у Ray tracing (14.9 Mpixels/sec проти 11.2), що може бути корисним для базових завдань трасування променів без дискретної відеокарти.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1701 1402
Cinebench R23 (багатоядерний) 10660 10232

GeekBench v6

File compression 984.6 MB/sec 984.7 MB/sec
Clang compilation 72 Klines/sec 60.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 186.8 pages/sec 174.5 pages/sec
PDF Renderer 319.8 Mpixels/sec 223.4 Mpixels/sec
Text processing 225.4 pages/sec 194.1 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 45.5 images/sec
Photo processing 87.8 images/sec 60.9 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 14.9 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2251 1985
Geekbench 6 (багатоядерний) 9287 8781

PassMark

Integer math 69.6 GOps/sec 66.2 GOps/sec
Floating point math 48.1 GOps/sec 37.6 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 182M Primes/sec
Random string sorting 23.7M Strings/sec 24.4M Strings/sec
Data encryption 12.9 GBytes/sec 15.2 GBytes/sec
Data compression 215.3 MBytes/sec 248.3 MBytes/sec
Physics 1086 Frames/sec 2464 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 17.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3512 3196
Passmark CPU (багатоядерний) 18753 21953

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 3 (Vermeer)
Номер моделі i5-1340P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Немає

Процесор

Ядер 4 6
Потоковий 8 12
Частота 1,9 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 4,4 ГГц
Ядер 8 Немає даних
Потоковий 8 Немає даних
Частота 1.4 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 19x 33x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 512КБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 96 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 7 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 105 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 AM4
Критична температура 100°C 90°C

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Немає даних
Частота GPU 300 МГц Немає даних
Boost частота GPU 1450 МГц Немає даних
Шейдерні блоки 640 Немає даних
TMUs 40 Немає даних
ROPs 20 Немає даних
Обчислювальні блоки 80 Немає даних
TGP 15 Вт Немає даних
IGPU FLOPS 1,86 терафлопс Немає даних

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- DDR4-3200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1340P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1340P чи AMD Ryzen 7 5600X3D?

AMD Ryzen 7 5600X3D з технологією 3D V-Cache забезпечує кращу ігрову продуктивність завдяки більшому кешу, хоча в синтетичних тестах однопотокова швидкість i5 1340P вища. Для ігор на настільному ПК Ryzen 7 5600X3D буде кращим вибором.

Чи підходить Intel Core i5 1340P для робочих завдань?

Так, i5 1340P добре справляється з офісними програмами, веб-серфінгом та легким контентом завдяки високій однопотоковій продуктивності та енергоефективності, але для важкого рендерингу краще обрати Ryzen 7 5600X3D.

Який процесор має кращу інтегровану графіку?

AMD Ryzen 7 5600X3D має трохи вищий показник інтегрованої графіки (32 бали проти 30), що дає невелику перевагу в базових графічних задачах без дискретної відеокарти.

Що важливіше: однопотокова чи багатопотокова продуктивність?

Це залежить від завдань. Для ігор та швидкодії додатків важливіша однопотокова продуктивність (тут кращий i5 1340P). Для рендерингу, компіляції та важкої багатозадачності — багатопотокова (тут сильніший Ryzen 7 5600X3D у Passmark).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий рейтинг енергоефективності (100 балів), але Intel Core i5 1340P спроектований для мобільних пристроїв і споживає менше енергії в реальних умовах, що робить його кращим для ноутбуків.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.