Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1340P vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1340P та Apple M1 Ultra — два процесори з різною архітектурою та призначенням. Перший створений для ультрабуків на Windows, другий — флагманський чип Apple для професійних Mac. У цьому порівнянні ми розглянемо їхні характеристики, результати бенчмарків та продуктивність у реальних завданнях, щоб допомогти вам зробити вибір.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i5 1340P у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 багатоядерний: 23841 проти 10660) та обробці даних (File compression: 2000 MB/s проти 984.6 MB/s). Він також має кращу інтегровану графіку та вищу однопотокову продуктивність за Geekbench 6. Однак Core i5 1340P демонструє вищий результат у Cinebench R23 одноядерному (1701 проти 1510) та може бути енергоефективнішим у легких сценаріях. Для професійної роботи з відео, 3D або компіляцією M1 Ultra є беззаперечним лідером, тоді як i5 1340P підійде для повсякденних завдань на ноутбуках.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra набирає 23841 бал у Cinebench R23, що більш ніж удвічі перевищує 10660 балів Core i5 1340P.
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra має значно потужнішу вбудовану графіку (оцінка 53 проти 30), що дає перевагу в рендерингу та обробці зображень.
  • Однопотокова продуктивність: Core i5 1340P випереджає M1 Ultra в Cinebench R23 одноядерному (1701 проти 1510), але поступається в Geekbench 6 (2251 проти 2436).
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальну оцінку 100, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Швидкість обробки даних: M1 Ultra значно швидше виконує компіляцію Clang (189 Klines/sec проти 72) та стиснення файлів (2000 MB/s проти 984.6 MB/s).

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1701 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 10660 23841

GeekBench v6

File compression 984.6 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 72 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 186.8 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 319.8 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 225.4 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 87.8 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2251 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 9287 18530

PassMark

Integer math 69.6 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 48.1 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 23.7M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 12.9 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 215.3 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1086 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3512 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 18753 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-1340P APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 1,9 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.4 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 20
Кількість потоків 16 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 19x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 640 8192
TMUs 40 512
ROPs 20 256
Обчислювальні блоки 80 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 1,86 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1340P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор?

Intel Core i5 1340P має вищу однопотокову продуктивність у Cinebench R23, що може дати перевагу в деяких іграх, але M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку та кращу багатопотокову продуктивність, що важливо для сучасних ігор.

Чи варто вибирати M1 Ultra для роботи з відео?

Так, M1 Ultra значно швидше обробляє відео завдяки високій багатопотоковій продуктивності (23841 бал у Cinebench R23) та потужній графіці, що робить його ідеальним для професійного монтажу.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однакову оцінку енергоефективності 100, але M1 Ultra забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки архітектурі ARM, що робить його більш ефективним у складних завданнях.

Для яких завдань підходить Intel Core i5 1340P?

Core i5 1340P добре підходить для повсякденних завдань, офісної роботи, веб-серфінгу та легкого мультимедіа на ультрабуках, де важлива мобільність і помірна продуктивність.

Чи можна порівнювати ці процесори для компіляції коду?

Так, M1 Ultra значно швидше компілює код (189 Klines/sec проти 72 Klines/sec), тому він кращий для розробників, які працюють з великими проектами.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.