Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 1340P vs Apple M2 Max

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 1340P та Apple M2 Max — два потужні процесори 2023 року, які орієнтовані на різні платформи. Перший — універсальне рішення для Windows-ноутбуків з гібридною архітектурою, другий — флагманський ARM-чіп Apple для MacBook Pro. Порівняємо їх за ключовими параметрами: однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю, енергоефективністю, інтегрованою графікою та реальними бенчмарками, щоб визначити, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Apple M2 Max випереджає Intel Core i5 1340P за більшістю показників: у Geekbench 6 багатоядерний результат на 60% вищий (14891 проти 9287), а у Cinebench R23 багатоядерний — на 38% (14767 проти 10660). M2 Max також значно швидший у компіляції, обробці фото та стисненні файлів. Водночас i5 1340P демонструє гідну однопотокову продуктивність (1701 у Cinebench R23) і доступний у ширшому асортименті пристроїв. Якщо вам потрібна максимальна потужність для професійних завдань — обирайте M2 Max, а для збалансованого універсального ноутбука — i5 1340P.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Apple M2 Max набирає 14891 бал у Geekbench 6 (багатоядерний) проти 9287 у Intel Core i5 1340P, що на 60% більше.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають максимальний рейтинг 100, але M2 Max забезпечує вищу продуктивність на ват завдяки ARM-архітектурі.
  • Інтегрована графіка: M2 Max отримує 40 балів проти 30 у i5 1340P, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Компіляція коду: M2 Max обробляє 131.8 Klines/sec у Clang compilation, тоді як i5 1340P — лише 72 Klines/sec, майже вдвічі повільніше.
  • Обробка фото: M2 Max опрацьовує 149.6 images/sec проти 87.8 images/sec у i5 1340P, що на 70% швидше.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1701 1625
Cinebench R23 (багатоядерний) 10660 14767

GeekBench v6

File compression 984.6 MB/sec 1690 MB/sec
Clang compilation 72 Klines/sec 131.8 Klines/sec
HTML 5 Browser 186.8 pages/sec 368.6 pages/sec
PDF Renderer 319.8 Mpixels/sec 382.1 Mpixels/sec
Text processing 225.4 pages/sec 272.7 pages/sec
Background blur 42.1 images/sec 54.1 images/sec
Photo processing 87.8 images/sec 149.6 images/sec
Ray tracing 11.2 Mpixels/sec 17 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2251 2695
Geekbench 6 (багатоядерний) 9287 14891

PassMark

Integer math 69.6 GOps/sec 58 GOps/sec
Floating point math 48.1 GOps/sec 73.8 GOps/sec
Find prime numbers 59M Primes/sec 361M Primes/sec
Random string sorting 23.7M Strings/sec 41.2M Strings/sec
Data encryption 12.9 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 215.3 MBytes/sec 337.1 MBytes/sec
Physics 1086 Frames/sec 3827 Frames/sec
Extended instructions 12.4B Matrices/sec 13.7B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3512 4143
Passmark CPU (багатоядерний) 18753 26633

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 17 січня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M2
Номер моделі i5-1340P Немає даних
Інтегрована графіка Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 Max GPU (38-core)

Процесор

Ядер 4 8
Потоковий 8 8
Частота 1,9 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 8 4
Потоковий 8 4
Частота 1.4 ГГц 2,4 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 12 12
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 19x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 32 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 20-28 Вт 50 Вт
Макс. TDP (Boost) 64 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 67 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel Iris Xe Graphics (80EU) Apple M2 Max GPU (38-core)
Частота GPU 300 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 1398 МГц
Шейдерні блоки 640 4864
TMUs 40 304
ROPs 20 152
Обчислювальні блоки 80 608
TGP 15 Вт 70 Вт
IGPU FLOPS 1,86 терафлопс 13,6 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-6400
- LPDDR5x-6400
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 96 ГБ
Кількість каналів 2 8
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 409,6 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 1340P Немає даних
Версія PCI Express 4.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 1340P чи Apple M2 Max?

Intel Core i5 1340P сумісний з більшістю ігор на Windows, але його інтегрована графіка слабша. Apple M2 Max має потужнішу графіку, проте бібліотека ігор на macOS обмежена. Для ігор краще i5 1340P з дискретною відеокартою.

Чи варто обирати Apple M2 Max замість Intel Core i5 1340P для відеомонтажу?

Так, M2 Max значно швидший у багатопотокових завданнях: його результат у Cinebench R23 багатоядерний на 38% вищий, що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший: Intel Core i5 1340P чи Apple M2 Max?

Обидва мають рейтинг енергоефективності 100, але M2 Max досягає вищої продуктивності при тому ж енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі, що робить його ефективнішим у реальних сценаріях.

Чи підходить Intel Core i5 1340P для професійної роботи?

Так, i5 1340P добре справляється з офісними завданнями, веб-серфінгом та легким редагуванням, але для важких обчислень (компіляція, 3D-моделювання) M2 Max буде кращим вибором.

Який процесор має кращу однопотокову продуктивність?

Intel Core i5 1340P трохи випереджає M2 Max у Cinebench R23 одноядерному (1701 проти 1625), але M2 Max лідирує у Geekbench 6 одноядерному (2695 проти 2251). Різниця незначна.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.