Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13420H vs AMD Ryzen 9 7950X3D

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13420H та AMD Ryzen 9 7950X3D належать до різних класів процесорів: перший — мобільний чип для ноутбуків, другий — флагманський десктопний CPU для ПК. Незважаючи на однаковий рік випуску (2023), їхня продуктивність і призначення кардинально відрізняються. У цьому порівнянні ми розглянемо ключові відмінності в бенчмарках, енергоспоживанні та сценаріях використання.

Короткий висновок. AMD Ryzen 9 7950X3D значно перевершує Intel Core i5 13420H у багатопотоковій продуктивності (Cinebench R23 багатоядерний: 36291 проти 11870) та однопотокових завданнях (Geekbench 6: 2925 проти 2186). Він також демонструє кращі результати в рендерингу, компіляції та обробці зображень. Однак Core i5 13420H є мобільним процесором із нижчим енергоспоживанням, що робить його ідеальним для тонких ноутбуків. Якщо вам потрібна максимальна потужність для настільного ПК — обирайте Ryzen 9 7950X3D, а для мобільності та балансу — i5 13420H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: Ryzen 9 7950X3D має втричі вищий результат у Cinebench R23 (36291 проти 11870), що робить його кращим для відеомонтажу та 3D-рендерингу.
  • Однопотокова продуктивність: AMD випереджає Intel у Geekbench 6 (2925 проти 2186) та Passmark (4149 проти 3461), забезпечуючи вищу швидкість в іграх та повсякденних завданнях.
  • Інтегрована графіка: Ryzen 9 7950X3D отримав вищий бал за інтегровану графіку (77 проти 30), що дозволяє комфортно працювати без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: Обидва процесори мають однаковий показник енергоефективності (100), але Core i5 13420H споживає значно менше енергії завдяки мобільному форм-фактору.
  • Клас пристроїв: Intel Core i5 13420H призначений для ноутбуків, тоді як AMD Ryzen 9 7950X3D — для настільних ПК, що визначає їхнє охолодження та можливості апгрейду.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1697 2053
Cinebench R23 (багатоядерний) 11870 36291

GeekBench v6

File compression 810.8 MB/sec 1850 MB/sec
Clang compilation 61 Klines/sec 204.6 Klines/sec
HTML 5 Browser 213.2 pages/sec 385.2 pages/sec
PDF Renderer 242 Mpixels/sec 515.6 Mpixels/sec
Text processing 222.9 pages/sec 297.9 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 68.4 images/sec
Photo processing 87.9 images/sec 124.9 images/sec
Ray tracing 14.8 Mpixels/sec 45.6 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2186 2925
Geekbench 6 (багатоядерний) 9145 19920

PassMark

Integer math 60.5 GOps/sec 215.8 GOps/sec
Floating point math 44.8 GOps/sec 130.9 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 501M Primes/sec
Random string sorting 23M Strings/sec 91.5M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 47.4 GBytes/sec
Data compression 225.4 MBytes/sec 787.8 MBytes/sec
Physics 1076 Frames/sec 5104 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 58.6B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3461 4149
Passmark CPU (багатоядерний) 18485 62502

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 4 січня 2023
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Raphael)
Номер моделі i5-13420H Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 32
Частота 2.1 ГГц 4,2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5,7 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,5 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 16
Кількість потоків 12 32
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 21x 42x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) 128 МБ (загальний)
Розблокований множник Немає Немає даних

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 120 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт 162 Вт
Сокет BGA-1744 AM5
Критична температура 100°C 89°C
Кількість транзисторів Немає даних 13,1 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Radeon Graphics (Ryzen 7000)
Частота GPU 400 МГц 400 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 2200 МГц
Шейдерні блоки 384 128
TMUs 24 8
ROPs 12 4
Обчислювальні блоки 48 2
TGP 15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 1,08 терафлопс 0,56 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- DDR5-5200
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 2
Підтримка ECC Немає Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13420H Сайт AMD Ryzen 9 7950X3D
Версія PCI Express 5.0 5.0
Макс. ліній PCI Express 28 28

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13420H чи AMD Ryzen 9 7950X3D?

AMD Ryzen 9 7950X3D забезпечує вищу однопотокову продуктивність (Geekbench 6: 2925 проти 2186), що критично для ігор. Однак Core i5 13420H також здатний запускати сучасні ігри на середніх налаштуваннях у ноутбуках.

Чи підходить Intel Core i5 13420H для відеомонтажу?

Так, але з обмеженнями. Його багатопотокова продуктивність (Cinebench R23: 11870) достатня для легкого монтажу, але для професійної роботи з 4K-відео краще обрати Ryzen 9 7950X3D (36291).

Який процесор енергоефективніший?

Обидва мають однаковий рейтинг енергоефективності (100), але Intel Core i5 13420H споживає менше енергії (35-45 Вт) порівняно з AMD Ryzen 9 7950X3D (120 Вт+), що робить його кращим для ноутбуків.

Чи можна порівнювати мобільний і десктопний процесори?

Так, але важливо враховувати призначення: Core i5 13420H встановлюється в ноутбуки, а Ryzen 9 7950X3D — у настільні ПК. Для мобільності обирайте Intel, для максимальної потужності — AMD.

Який процесор краще справляється з рендерингом?

AMD Ryzen 9 7950X3D значно швидший у рендерингу: Ray tracing (45.6 проти 14.8 Mpixels/sec) та PDF Renderer (515.6 проти 242 Mpixels/sec) підтверджують його перевагу в цій сфері.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.