Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13420H vs Apple M1 Ultra

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13420H та Apple M1 Ultra – два процесори з різною архітектурою та цільовим призначенням. Перший створений для потужних ноутбуків на Windows, другий – флагманський чип Apple для Mac Studio. Порівняння допоможе зрозуміти, який з них краще впорається з вашими завданнями: від ігор до професійної роботи з відео.

Короткий висновок. Apple M1 Ultra значно випереджає Intel Core i5 13420H у багатопотокових завданнях: Cinebench R23 багатоядерний тест показує 23841 проти 11870, а Geekbench 6 багатоядерний – 18530 проти 9145. M1 Ultra також має кращу інтегровану графіку (53 бали проти 30) та вищу енергоефективність. Однак i5 13420H демонструє гідну однопотокову продуктивність (Cinebench R23 одноядерний 1697 проти 1510) і може бути вигіднішим вибором для ігор на Windows. Якщо вам потрібна максимальна багатозадачність та робота з важким контентом – обирайте M1 Ultra. Для збалансованих ігрових та офісних ноутбуків – i5 13420H.

Основні відмінності

  • Багатопотокова продуктивність: M1 Ultra майже вдвічі потужніший за i5 13420H у Cinebench R23 (23841 проти 11870) та Geekbench 6 (18530 проти 9145).
  • Інтегрована графіка: M1 Ultra отримав 53 бали у цій категорії, тоді як i5 13420H – лише 30, що робить його кращим для графічних завдань без дискретної відеокарти.
  • Енергоефективність: обидва процесори мають 100 балів, але M1 Ultra досягає вищої продуктивності на ват завдяки архітектурі ARM.
  • Однопотокові тести: i5 13420H трохи випереджає M1 Ultra у Cinebench R23 (1697 проти 1510), але M1 Ultra лідирує у Geekbench 6 (2436 проти 2186) та Passmark (3868 проти 3461).
  • Швидкість компресії файлів: M1 Ultra обробляє 2000 MB/sec проти 810.8 MB/sec у i5 13420H, що вказує на значну перевагу в архівації та роботі з даними.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1697 1510
Cinebench R23 (багатоядерний) 11870 23841

GeekBench v6

File compression 810.8 MB/sec 2000 MB/sec
Clang compilation 61 Klines/sec 189 Klines/sec
HTML 5 Browser 213.2 pages/sec 513.5 pages/sec
PDF Renderer 242 Mpixels/sec 548.8 Mpixels/sec
Text processing 222.9 pages/sec 250.5 pages/sec
Background blur 45.1 images/sec 42.3 images/sec
Photo processing 87.9 images/sec 151.4 images/sec
Ray tracing 14.8 Mpixels/sec 27.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2186 2436
Geekbench 6 (багатоядерний) 9145 18530

PassMark

Integer math 60.5 GOps/sec 92.7 GOps/sec
Floating point math 44.8 GOps/sec 130.5 GOps/sec
Find prime numbers 55M Primes/sec 541M Primes/sec
Random string sorting 23M Strings/sec 67.1M Strings/sec
Data encryption 12.3 GBytes/sec 25 GBytes/sec
Data compression 225.4 MBytes/sec 559.4 MBytes/sec
Physics 1076 Frames/sec 5533 Frames/sec
Extended instructions 13.9B Matrices/sec 23.8B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3461 3868
Passmark CPU (багатоядерний) 18485 41175

Загальна інформація

Виробник Intel Apple
Дата виходу 3 січня 2023 8 березня 2022
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 ARMv8
Кодове ім'я Raptor Lake Apple M1
Номер моделі i5-13420H APL1106/APL1W06
Інтегрована графіка UHD Graphics (48EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)

Процесор

Ядер 4 16
Потоковий 8 16
Частота 2.1 ГГц 3.2 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц Немає даних
Ядер 4 4
Потоковий 4 4
Частота 1,5 ГГц 2.1 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 8 20
Кількість потоків 12 20
Частота шини 100 МГц Немає даних
Множник 21x Немає даних
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 192КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 48 МБ (загальний)
Кеш 3-го рівня 12 МБ (загальний) Немає даних
Розблокований множник Немає Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 5 нанометрів
Енергоспоживання (TDP) 35-45 Вт 70 Вт
Макс. TDP (Boost) 95 Вт Немає даних
Сокет BGA-1744 Apple M-Socket
Критична температура 100°C Немає даних
Кількість транзисторів Немає даних 114 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (48EU) Apple M1 Ultra GPU (64-core)
Частота GPU 400 МГц 450 МГц
Boost частота GPU 1400 МГц 1296 МГц
Шейдерні блоки 384 8192
TMUs 24 512
ROPs 12 256
Обчислювальні блоки 48 1024
TGP 15 Вт 120 Вт
IGPU FLOPS 1,08 терафлопс 21,2 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-5200
- DDR4-3200
- LPDDR5-5200
- LPDDR5x-5200
- LPDDR4x-4267
- LPDDR5-6400
Макс. розмір 96 ГБ 128 ГБ
Кількість каналів 2 16
Підтримка ECC Немає Немає
Макс. пропускна здатність Немає даних 800 ГБ/с

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13420H Немає даних
Версія PCI Express 5.0 Немає даних
Макс. ліній PCI Express 28 Немає даних

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор кращий для ігор: Intel Core i5 13420H чи Apple M1 Ultra?

Intel Core i5 13420H краще підходить для ігор, оскільки більшість ігор оптимізовано під архітектуру x86 та Windows. M1 Ultra має потужнішу інтегровану графіку, але сумісність ігор на macOS обмежена.

Чи варто обирати M1 Ultra замість i5 13420H для відеомонтажу?

Так, M1 Ultra значно швидший у багатопотокових завданнях (Cinebench R23 23841 проти 11870) і має кращу інтегровану графіку, що робить його ідеальним для відеомонтажу, рендерингу та роботи з 4K/8K контентом.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають однаковий бал енергоефективності (100), але M1 Ultra досягає вищої продуктивності при меншому енергоспоживанні завдяки ARM-архітектурі, що робить його ефективнішим у тривалих робочих сесіях.

Чи можна порівнювати ці процесори за ціною?

Пряме порівняння ціни неможливе, оскільки i5 13420H використовується в ноутбуках різних брендів, а M1 Ultra – лише в Mac Studio. Вартість готових пристроїв суттєво відрізняється, і M1 Ultra зазвичай дорожчий.

Який процесор кращий для багатозадачності?

Apple M1 Ultra значно кращий для багатозадачності завдяки вищій багатопотоковій продуктивності (Passmark 41175 проти 18485) та більшій кількості ядер, що дозволяє одночасно запускати важкі програми без втрати швидкості.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.