Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13450HX vs AMD Ryzen 5 8500G

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13450HX та AMD Ryzen 5 8500G — це два процесори різних поколінь і архітектур, які змагаються за увагу користувачів. Перший вийшов у січні 2023 року, другий — у січні 2024-го. Core i5 13450HX належить до лінійки HX (висока продуктивність для ноутбуків), тоді як Ryzen 5 8500G — це гібридний процесор для настільних ПК із потужною вбудованою графікою. Обидві моделі мають високі оцінки енергоефективності, але відрізняються за однопотоковою та багатопотоковою продуктивністю.

Короткий висновок. Intel Core i5 13450HX виграє в багатоядерних завданнях завдяки вищим результатам у Cinebench R23 (14906 проти 11520) та Passmark (25585 проти 21762). Натомість AMD Ryzen 5 8500G демонструє кращу однопотокову продуктивність у Geekbench 6 (2716 проти 2289) та значно вищу швидкість стиснення файлів (1240 MB/s проти 943 MB/s). Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність для рендерингу або компіляції — обирайте Intel. Якщо важливіша швидкість одноядерних операцій і енергоефективність — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 13450HX має значно вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (14906 проти 11520) та Passmark (25585 проти 21762), що робить його кращим для важких обчислювальних завдань.
  • AMD Ryzen 5 8500G випереджає Intel в одноядерному тесті Geekbench 6 (2716 проти 2289) та Passmark (3921 проти 3586), що забезпечує кращу чуйність у повсякденних додатках.
  • Ryzen 5 8500G значно швидше стискає файли (1240 MB/s проти 943 MB/s) та обробляє текст (274.6 pages/s проти 236 pages/s), що корисно для офісної роботи.
  • Intel Core i5 13450HX краще справляється з рендерингом PDF (310.4 Mpixels/s проти 278.7 Mpixels/s) та трасуванням променів (19.6 Mpixels/s проти 15.5 Mpixels/s).
  • AMD Ryzen 5 8500G вийшов на рік пізніше (2024 vs 2023) і пропонує новішу архітектуру, що позитивно впливає на однопотокову продуктивність та енергоефективність.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1842 1794
Cinebench R23 (багатоядерний) 14906 11520

GeekBench v6

File compression 943.2 MB/sec 1240 MB/sec
Clang compilation 76.5 Klines/sec 73.2 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.8 pages/sec 236.6 pages/sec
PDF Renderer 310.4 Mpixels/sec 278.7 Mpixels/sec
Text processing 236 pages/sec 274.6 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 52.9 images/sec
Photo processing 98.6 images/sec 99.3 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 15.5 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2289 2716
Geekbench 6 (багатоядерний) 10847 11084

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 63.8 GOps/sec
Floating point math 62.7 GOps/sec 39.4 GOps/sec
Find prime numbers 85M Primes/sec 91M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 28.4M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 14.4 GBytes/sec
Data compression 314.2 MBytes/sec 252.8 MBytes/sec
Physics 1543 Frames/sec 1365 Frames/sec
Extended instructions 19.5B Matrices/sec 19.2B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 3921
Passmark CPU (багатоядерний) 25585 21762

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 8 січня 2024
Тип Для ноутбука Десктопний
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Phoenix)
Номер моделі i5-13450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 740M

Процесор

Ядер 6 2
Потоковий 12 4
Частота 2,4 ГГц 3.5 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 4
Потоковий 4 8
Частота 1,8 ГГц 3.3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц 3.7 ГГц
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 35x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Так

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 45-65 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 AM5
Критична температура 100°C 95°C
Кількість транзисторів Немає даних 20,9 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon 740M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2800 МГц
Шейдерні блоки 128 256
TMUs 8 16
ROPs 4 8
Обчислювальні блоки 16 4
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс 1,43 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5200
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Так

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13450HX Сайт AMD Ryzen 5 8500G
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 14

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще для ігор: Intel Core i5 13450HX чи AMD Ryzen 5 8500G?

Для ігор важливіша однопотокова продуктивність, тому AMD Ryzen 5 8500G має невелику перевагу завдяки вищим одноядерним показникам у Geekbench та Passmark. Однак обидва процесори мають однакову оцінку інтегрованої графіки (36 балів), тому з дискретною відеокартою різниця буде мінімальною.

Який процесор краще для рендерингу та відеомонтажу?

Intel Core i5 13450HX краще підходить для рендерингу та відеомонтажу завдяки значно вищій багатоядерній продуктивності в Cinebench R23 (14906 проти 11520) та Passmark (25585 проти 21762). Він також швидше обробляє PDF та трасування променів.

Чи варто обирати AMD Ryzen 5 8500G через новішу архітектуру?

Так, новіша архітектура Ryzen 5 8500G (2024 рік) забезпечує кращу однопотокову продуктивність і вищу швидкість у завданнях, як-от стиснення файлів або текстова обробка. Якщо ви працюєте з офісними програмами або вебом, AMD буде більш чуйним.

Який процесор енергоефективніший?

Обидва процесори мають максимальну оцінку енергоефективності (100 балів). Однак AMD Ryzen 5 8500G, будучи настільним процесором із новішою архітектурою, потенційно може споживати менше енергії в ідлі та легких навантаженнях, хоча точні дані TDP не вказані.

Який процесор обрати для роботи з компіляцією коду?

Intel Core i5 13450HX показує вищу швидкість компіляції Clang (76.5 Klines/s проти 73.2 Klines/s), що робить його кращим вибором для розробників. Однак різниця невелика, тому обидва процесори впораються з компіляцією добре.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.