Оцінка Harakter — алгоритмічний показник за нормалізованими характеристиками й доступними бенчмарками, а не середній бал відгуків. «Немає даних» не означає нульову продуктивність. Для вибору перевіряйте також повноту тестів. Як формується оцінка

Intel Core i5 13450HX vs AMD Ryzen 5 8645HS

Порівняльна таблиця технічних характеристик і тестів бенчмарків

Intel Core i5 13450HX та AMD Ryzen 5 8645HS — це два потужні процесори для ноутбуків, які змагаються в середньому ціновому сегменті. Обидві моделі отримали однаковий загальний рейтинг 57 балів, але мають різні сильні сторони. Intel пропонує вищу багатоядерну продуктивність у Cinebench R23 (14906 проти 13061), тоді як AMD випереджає в одноядерних тестах Geekbench 6 (2457 проти 2289) та швидше стискає файли (1080 MB/s проти 943.2 MB/s). Розгляньмо детальніше, який процесор краще впорається з вашими завданнями.

Короткий висновок. Обидва процесори демонструють однакову енергоефективність та однопотокову продуктивність за версією сайту. Intel Core i5 13450HX має перевагу в багатоядерних завданнях: Cinebench R23 багатоядерний (14906 проти 13061) та Passmark багатоядерний (25585 проти 22753). Це робить його кращим вибором для рендерингу, компіляції коду та важких робочих навантажень. AMD Ryzen 5 8645HS, у свою чергу, виграє в одноядерних тестах Geekbench 6 (2457 проти 2289) та швидше обробляє файли й текст. Якщо вам потрібна максимальна багатопотокова потужність — обирайте Intel, а для збалансованої роботи з частими одноядерними завданнями — AMD.

Основні відмінності

  • Intel Core i5 13450HX значно випереджає AMD Ryzen 5 8645HS у багатоядерному Cinebench R23 (14906 проти 13061) та Passmark (25585 проти 22753), що свідчить про кращу продуктивність у важких багатопотокових задачах.
  • AMD Ryzen 5 8645HS демонструє вищий одноядерний результат у Geekbench 6 (2457 проти 2289) та Passmark (3698 проти 3586), що забезпечує швидшу реакцію в повсякденних програмах та іграх.
  • У тесті стиснення файлів AMD виявляється на 14% швидшим (1080 MB/s проти 943.2 MB/s), що корисно для роботи з архівами.
  • Intel лідирує в обробці фото (98.6 images/s проти 77.3 images/s) та рендерингу PDF (310.4 Mpixels/s проти 259.3 Mpixels/s), що важливо для творчих завдань.
  • AMD випереджає Intel у текстовій обробці (253.3 pages/s проти 236 pages/s) та розмитті фону (52.8 images/s проти 49.8 images/s), демонструючи кращу продуктивність у легких графічних операціях.

Cinebench R23

Cinebench R23 (одноядерний) 1842 1730
Cinebench R23 (багатоядерний) 14906 13061

GeekBench v6

File compression 943.2 MB/sec 1080 MB/sec
Clang compilation 76.5 Klines/sec 75.4 Klines/sec
HTML 5 Browser 238.8 pages/sec 201.2 pages/sec
PDF Renderer 310.4 Mpixels/sec 259.3 Mpixels/sec
Text processing 236 pages/sec 253.3 pages/sec
Background blur 49.8 images/sec 52.8 images/sec
Photo processing 98.6 images/sec 77.3 images/sec
Ray tracing 19.6 Mpixels/sec 16.8 Mpixels/sec
Geekbench 6 (одноядерний) 2289 2457
Geekbench 6 (багатоядерний) 10847 10296

PassMark

Integer math 84.5 GOps/sec 74.5 GOps/sec
Floating point math 62.7 GOps/sec 45.9 GOps/sec
Find prime numbers 85M Primes/sec 73M Primes/sec
Random string sorting 32M Strings/sec 31.6M Strings/sec
Data encryption 17.1 GBytes/sec 15.8 GBytes/sec
Data compression 314.2 MBytes/sec 271.1 MBytes/sec
Physics 1543 Frames/sec 1051 Frames/sec
Extended instructions 19.5B Matrices/sec 20.5B Matrices/sec
Passmark CPU (одноядерний) 3586 3698
Passmark CPU (багатоядерний) 25585 22753

Загальна інформація

Виробник Intel Amd
Дата виходу 3 січня 2023 6 грудня 2023
Тип Для ноутбука Для ноутбука
Архітектура набору команд x86-64 x86-64
Кодове ім'я Raptor Lake Zen 4 (Hawk Point)
Номер моделі i5-13450HX Немає даних
Інтегрована графіка UHD Graphics (16EU) Radeon 760M

Процесор

Ядер 6 6
Потоковий 12 12
Частота 2,4 ГГц 4,3 ГГц
Макс. частота в Turbo Boost 4,6 ГГц 5 ГГц
Ядер 4 Немає даних
Потоковий 4 Немає даних
Частота 1,8 ГГц Немає даних
Макс. частота в Turbo Boost 3,4 ГГц Немає даних
Кількість ядер 10 6
Кількість потоків 16 12
Частота шини 100 МГц 100 МГц
Множник 24x 43x
Кеш 1-го рівня 80 КБ (на ядро) 64 КБ (на ядро)
Кеш 2-го рівня 2 МБ (на ядро) 1МБ (на ядро)
Кеш 3-го рівня 20МБ (загальний) 16 МБ (загальний)
Розблокований множник Так Немає

Пакет

Техпроцес 10 нанометрів 4 нанометри
Енергоспоживання (TDP) 45-55 Вт 35-54 Вт
Макс. TDP (Boost) 157 Вт Немає даних
Сокет BGA-1964 FP8
Критична температура 100°C 100°C
Кількість транзисторів Немає даних 25 млрд

iGPU

Інтегрована графіка Intel UHD Graphics (16EU) Radeon 760M
Частота GPU 350 МГц 800 МГц
Boost частота GPU 1450 МГц 2600 МГц
Шейдерні блоки 128 512
TMUs 8 32
ROPs 4 16
Обчислювальні блоки 16 8
TGP 6-15 Вт 15 Вт
IGPU FLOPS 0,37 терафлопс 2,66 терафлопс

Підтримка пам'яті

Тип пам'яті - DDR5-4800
- DDR4-3200
- DDR5-5600
- LPDDR5x-7500
Макс. розмір 192 ГБ 256 ГБ
Кількість каналів 2 2
Макс. пропускна здатність 76,8 ГБ/с Немає даних
Підтримка ECC Так Немає

Інше

Офіційний сайт Сайт Intel Core i5 13450HX Сайт AMD Ryzen 5 8645HS
Версія PCI Express 5.0 4.0
Макс. ліній PCI Express 20 20

Оцінки за доступними даними

Однопотокова продуктивність

Рейтинг у тестах, що використовують одне ядро

Багатопотокова продуктивність

Тести в бенчмарках, де задіяні всі ядра

Енергоспоживання (TDP)

Відносна оцінка заявленого TDP: менше — вищий бал. Не є вимірюванням продуктивності на ват.

Інтегрована графіка

Можливості iGPU в іграх та 3D-додатках

Підсумкова оцінка Harakter

За групами з даними. Відсутні результати не прирівнюються до нуля.

FAQ

Поширені питання

Короткі відповіді на популярні питання про характеристики, тести та вибір моделі.
Який процесор краще підходить для ігор: Intel Core i5 13450HX чи AMD Ryzen 5 8645HS?

Для ігор важлива одноядерна продуктивність. AMD Ryzen 5 8645HS має невелику перевагу в одноядерних тестах Geekbench та Passmark, тому може бути трохи кращим для ігор, хоча різниця незначна.

Чи варто вибирати Intel Core i5 13450HX для роботи з відеомонтажем?

Так, Intel Core i5 13450HX краще підходить для відеомонтажу завдяки вищій багатоядерній продуктивності в Cinebench R23 та Passmark, що прискорює рендеринг та експорт відео.

Який процесор енергоефективніший: Intel чи AMD?

Обидва процесори отримали однаковий рейтинг енергоефективності 100 балів, тому споживають приблизно однакову кількість енергії під навантаженням.

Чи підходить AMD Ryzen 5 8645HS для програмування та компіляції?

Так, AMD Ryzen 5 8645HS добре справляється з компіляцією (75.4 Klines/s) та текстовими завданнями, але Intel Core i5 13450HX трохи швидший у компіляції Clang (76.5 Klines/s).

Який процесор вибрати для універсального ноутбука?

Для універсального використання AMD Ryzen 5 8645HS пропонує кращий баланс одноядерної продуктивності та швидкості стиснення файлів, що робить його зручним для повсякденних завдань.

Думка користувачів

Є питання або думка щодо використання гаджета? Обговоріть це з іншими користувачами нижче
Поки що коментарів немає. Ваш буде першим після модерації.